West Brom 1-1 Stoke Six Things:szczęście sprzyja odważnym

West Brom 1-1 Stoke – skysports.com

Inspirowane zmianami odrodzenie Stoke sprawiło, że Potters zremisowali 1-1 z West Bromwich Albion w The Hawthorns. Czego nauczyliśmy się z gry? Oto nasze ujęcie.

Groźba seta z West Brom

Wydawało się, że jedynym celem występu Salomona Rondona była pomoc zespołowi w podnoszeniu wysokości boiska i wygrywaniu rzutów wolnych. Ten trend, co mogło zaszkodzić jego naturalnemu instynktowi zdobywania bramek w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, wygląda na to, jak jest trenowany. Z tak wysokim bokiem, scenki były głównym zagrożeniem dla West Brom. Rzut w piątym minucie Chrisa Brunta został wysłany głęboko do tylnego słupka, gdzie kolega dzielny James Morrison nie mógł nawiązać właściwego kontaktu.

Nieświeża gra Stoke'a w pierwszej połowie

Goście mieli za zadanie rozbić Baggies, ale z dwoma defensywnymi skrzydłowymi w postaci Geoffa Camerona i Erica Pietersa, nie mogli dostać się do linii. Każda piłka w polu musiała więc być grana wysoko z głębokich, co pasowało do gigantycznych postaci Craiga Dawsona i Ahmeda Hegaziego. Duet obronny, o średniej wysokości 1,91 m, rozkoszował się powietrznymi bitwami przeciwko któremukolwiek z Jese, Xherdan Shaqiri lub Eric-Maxim Choupo-Moting, którzy mają średni wzrost 1,77.

Ambicja Zoumy

To mówi coś o ofensywnej grze gości, że byli najbliżej zdobycia bramki przez środkowego obrońcę, przez przeciwnika. Kurt Zouma cieszył się imponującą pierwszą połową, a jego strzał z dystansu został odbity w bramce przez plecy Garetha Barry'ego, ale Ben Foster był czujny, żeby go przewrócić. Zouma dwukrotnie był skłonny spróbować szczęścia z dystansu, wskazanie, jak dobrze West Brom odmówiło miejsca swoim najbardziej naturalnie atakującym graczom.

Rodriguez to otwiera

Gdy Stoke usiadł bardziej po przerwie, ich przeciwnicy nabrali pewności siebie. Tempo Allana Nyoma odegrało kluczową rolę w powstrzymaniu ucieczek w pierwszej połowie, ale tym razem wyszło na jaw w bardziej ofensywnym sensie. Prawy obrońca znakomicie dośrodkował do tylnego słupka, a Jay Rodriguez kiwnął głową z bliskiej odległości. Egipski Hegazi mógł dodać sekundę z innego zestawu Brunta, ale Jack Butland przechylił głowę nad poprzeczką.

Fortuna sprzyjała odważnym

Próbując zamknąć grę, Tony Pulis zastąpił Morrisona bardziej defensywnym pomocnikiem w Claudio Yacob, prawdopodobnie negatywna zmiana, która zaowocowała zachęcającą presją Albionu. Natomiast jego kolega Walijczyk Mark Hughes dokonał dwóch pozytywnych zmian. Przybycie Petera Croucha i Ramadana Sobhiego dało Stoke dwie rzeczy, których przegapili w pierwszej połowie:1. Celownik 2. Szerokość. Crouch zajął Dawsona znacznie lepiej niż Jese, podczas gdy Sobhi zaatakował flankę sprawniej niż Cameron, więc nie było niespodzianką, że duet połączył się w korektor. Dostali kawałek szczęścia, Krzyż Sobhiego źle oceniony przez jego rodaka Hegaziego w chwili nieporozumienia z Benem Fosterem, co pozwoliło Crouchowi skinąć głową do domu. 36-latek strzelił w swojej karierze ponad 50 goli główkowych w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale niewiele z nich było tak prostych.

W podsumowaniu

Remis oznacza, że ​​West Brom straciło swój 100% rekord. Mogą zadowolić się pokazanymi do tej pory walorami obronnymi, ale strzeliwszy gola z jedynej szansy na nieustalone figury w ostatnich dwóch meczach, pozostają ważne pytania dotyczące ich zdolności do tworzenia w otwartej grze. Obrona Stoke'a wygląda podobnie. Podczas gdy ich gra ofensywna przez większą część zawodów nie miała penetracji, dzisiaj udowodnili, że mają możliwość zmiany gier, które nie idą po ich myśli.