Lincoln City 4-1 Swindon Town Six Things:wczesne oświadczenie Imps

Danny Cowley – hitc.com

w grzywnie, wykonanie kontrataku, Lincoln City zapewnił, że rozpoczęli kampanię z sześcioma punktami z dwóch, wygrywając 4-1 ze Swindon, dzięki bramkom Johna Akinde, Michała Bostwicka, Harry'ego Toffolo i Matta Greena. Oto sześć rzeczy do gry.

Atak Ak powraca

Lincoln tak naprawdę nie wyszedł na najlepsze starty – ich podanie było odrobinę niechlujne na początkowych etapach – ale Harry Anderson zdobył karę w 10. minucie z Keshi Anderson. Kampania Johna Akinde'a z Barnetem w zeszłym sezonie została przerwana przez kontuzję, ale letnie podpisanie kontraktu z chłodem zapewniło mu rzut karny. Podczas gdy Matt Rhead, pierwszy wybór w zeszłym sezonie, zawsze był użytecznym punktem odniesienia ze względu na swoją fizyczność, Wydawało się, że Akinde zapewniał tę moc, a także umiejętność poruszania się do przodu z piłką, a widzieliśmy wiele dowodów na to w pierwszej połowie:jest, potencjalnie, dodatek zmieniający grę.

Napaść Lincolna

Po otwieraczu Lincoln był bardzo skuteczny w ustawianiu się na niebezpieczne pozycje poprzez szybkie kontrataki. Poprowadził ich Anderson, kto sprawiał problemy Mattowi Taylorowi, zajęty Shay McCartan i Bruno Andrade, którzy wcinali się do środka z lewej strony. Znak firmowy syreny oznaczył zakręt w 27. minucie, ale Swindon nie zważał na ostrzeżenie o niebezpieczeństwie, pozwalając władczemu Michaelowi Bostwickowi dobić piłkę do domu, pomimo najlepszych wysiłków Martina Smitha i Lawrence'a Vigouroux. Zdobycie dwóch bramek w jednej połowie futbolu jest zwykle świadectwem klinicznego wykończenia drużyny, ale taka była dominacja Lincolna, prawdopodobnie mogli być bardziej bezwzględni; zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie mieli wszystkiego po swojemu.

Krótkie odrodzenie inspirowane przez Doughty

Swindon otrzymał kontrowersyjną karę na krótko przed przerwą; to była rzekoma piłka ręczna, ale był to bardzo mocny strzał Taylora, który dałby oskarżonemu niewiele czasu na zmianę postawy ciała. Nadal, Michael Doughty miał niewiele problemów ze zdobyciem rzutu karnego, a 25-minutowe przejazdy pomocnika na początku drugiej połowy groziły sprowadzeniem Swindona z powrotem do rywalizacji. Kyle Knoyle wysuwa się dalej od prawego obrońcy, Anderson wygląda jasno, a Taylor strzela tuż przed godziną.

Sprytne zmiany Cowleya

Fani Lincolna uważają, że Danny Cowley może pewnego dnia poradzić sobie w Premier League i na podstawie tych dowodów:łatwo zrozumieć, dlaczego; jego zmiany zmieniły rozmach konkursu. Po pierwsze, zadebiutował środkowemu obrońcy Jasonowi Shackellowi, zdejmując Michaela O'Connora, a następnie przeniósł Bostwicka do pomocy; agresja człowieka użyteczności sprawiła, że ​​Swindon nie mógł swobodnie przedrzeć się przez środkową trzecią część. Co więcej, Cowley zaprosił Matta Greena i Toma Petta, aby dodali świeże nacięcie w ostatniej trzeciej części w czasie, gdy Akinde i McCartan byli zmęczeni. Harry Toffolo zdobył trzeciego gola po odcięciu Petta, zanim Matt Green podwoił swój sezonowy wynik, uciekając z Olly Lancashire do domu wrzutowego, zadać Swindonowi zasłużoną porażkę.

Żadnych skarg na Swindon

Gra Swindona przez większą część pierwszej połowy składała się z wysokich piłek; na próżno mieli nadzieję, że Eliasz Adebajo, z bardzo małym doświadczeniem seniorskim, wygrałby powietrzne pojedynki z doświadczonym potentatem, takim jak Bostwick. W drugiej tercji gra na krótko poprawiła się, jednak brakowało im jakości do testowania Josha Vickersa. Na podstawie tego dowodu Robinowie będą chcieli odzyskać doświadczonego napastnika Marca Richardsa po kontuzji, ale nie mogli narzekać na porażkę.

Impy na górze

To było ogromne oświadczenie woli Lincolna. Podczas gdy w zeszłym sezonie mogli być krytykowani za to, że czasami są nieco jednowymiarowe, w tym roku stanowią zagrożenie z wielu różnych punktów widzenia, co może sprawić, że będą bardzo trudną drużyną do zatrzymania. Przedwcześnie byłoby wyciągać konkretne wnioski już po drugim meczu, ale trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym kręci się kwiecień, a chochliki nie wchodzą w skład zestawu.