Sunderland 1-1 Derby Six Things:znaczenie subs

Grabban wyrównuje z miejsca – bbc.co.uk

Sunderland i Derby rozpoczęli sezon 17/18 Championship z remisem 1:1 – ale jakie są kluczowe punkty z gry? Oto nasze ujęcie…

Mocny start Sunderlanda

Było jasne od pierwszej minuty, w którym James Vaughan walczył o rzut wolny Curtisa Daviesa, że ta drużyna Sunderlandu będzie gotowa do walki. Aiden McGeady wykonał błyski wysokiej jakości i połączył się po lewej z Brendanem Gallowayem z dobrym efektem, praca tego ostatniego prowadzi do kolejnych wczesnych zakrętów, które stawiają Derby na tylnej stopie. Prawy pomocnik George Honeyman, którzy dodawali energii w defensywnych i atakujących fazach gry, udał się na ucieczkę, która doprowadziła do szans dla McGeady i Lewisa Grabbana.

Derby zaskoczyły gospodarzy

Właśnie wtedy, gdy Barany obejrzały się z powrotem, cudowna przepustka Crossfield od Toma Huddlestone'a znalazła Johnny'ego Russella, którzy pokonali Galloway o tempo w prawo. Jego bieg doprowadził do chaotycznej szamotaniny, podczas której piłka pozornie przeciekała przez nogi Lamine Kone, zanim Derby miał zablokowany strzał, a Bradley Johnson wrócił do domu na bliskim słupku. Derby kiepsko wykorzystywał piłkę w pierwszych 10 minutach, a ten gol bardzo mocno zaszkodził biegowi gry. Mogli jednak dodać drugą sekundę dziewięć minut później, kiedy imponujące uderzenie Huddlestone'a uderzyło w dłonie Jasona Steele'a, a bramkarz został uratowany przez ostatnie wyzwanie Tyiasa Browninga.

Tłoczenie Sunderlanda

Lee Cattermole i Didier Ndong spędzili dużo czasu na własnej połowie. Aby więc zdobyć terytorium, Black Cats polegały na nieustannym nacisku Lewisa Grabbana i napadowej grze Jamesa Vaughana. Obaj czasami przegrywali indywidualne bitwy odpowiednio z Curtisem Daviesem i Richardem Keoghiem, ale zrobił wystarczająco dużo, aby inni gracze mogli podnieść luźne piłki. Cattermole zobowiązany na 25 minut, jego piorunujące uderzenie wymuszające dobry refleks, obronę przed Scottem Carsonem. Sunderland został nagrodzony za presję pod koniec pierwszej połowy, kiedy Grabban strzelił gola z miejsca po zwariowanej piłce ręcznej Jacoba Butterfielda.

Grayson musi używać napisów

Grabban i Vaughan dobrze się spisali w pierwszej połowie, ale później ich poziom energii spadł, dając w ten sposób pomocnikom i obrońcom Derby więcej czasu na piłkę. Simon Grayson zasługuje na uznanie za reorganizację swojej wstrząśniętej strony, ale jego decyzja, by nie wprowadzać ani jednego zastępcy, pomimo słabnącej sprawności jego drużyny, musi zostać zakwestionowana. Jeśli to nie pokazuje ograniczeń taktycznych Yorkshiremana, przynajmniej sugeruje, że nie ufa tym z rezerwy i chce dołączyć do drużyny, zanim okno się zamknie.

Wpływ Vydry

Chociaż Sunderland mógł zostać ukarany za nie dokonanie zmiany, Gary Rowett został nagrodzony za pozytywną zmianę z poprawą. Matej Vydra zastąpił nieefektywnego Butterfielda i ożywił grę zespołu, wspomaganie zabawy w łącze z niegdyś odizolowanym Chrisem Martinem, który wystrzelił w przerwie. Kolejny substytut, Dawida Nugenta, mógł złapać zwycięzcę po śmierci, ale został uduszony przez Steele z bliskiej odległości.

W podsumowaniu

W równowadze, Sunderland być może zwyciężył w konkursie, ale nie wykorzystał pozytywnej pierwszej połowy z powodu braku głębokości, elastyczność taktyczna lub jedno i drugie. Derby nie zachwyciły, ale ich późny wzrost sugerował, że przynajmniej mają narzędzia do zmiany gry, która nie idzie po ich myśli.