Manchester United 2-1 Leicester City Six Things:Czerwone Diabły nieprzekonujące w zwycięstwie

Shaw świętuje swój pierwszy gol dla seniorów – @ManUtd

Po nerwowej grze Manchester United zapewnił sobie pierwsze trzy punkty w sezonie, wygrywając 2:1 z Leicester dzięki bramkom Paula Pogby i Luke'a Shawa. Oto sześć rzeczy z gry.

Pogba występuje

Biorąc pod uwagę, że Paul Pogba wrócił do treningu dopiero w poniedziałek po sukcesie w Pucharze Świata, zaskakujące było to, że Francuz zaczął, a co dopiero jako kapitan; jednak było poczucie, że dobrze zareagował na tę odpowiedzialność. Znakomicie łączył zabawę w stadiach embrionalnych, wprowadzenie do gry obrońców Matteo Darmiana i Luke'a Shawa, którzy oboje poszli na mocne biegi w pierwszych dwóch minutach. Kiedy Daniel Amartey został ukarany za piłkę ręczną w polu karnym, Pogba podszedł pewnie i chłodno nawrócony, rozpocząć występ, w którym był jednym z najbardziej pomysłowych wykonawców swojej drużyny.

Fajne Lisy

Leicester nie był speszony wczesnym strzeleniem gola i nie zajęło mu czasu, aby odzyskać spokój. Harry'ego Maguire'a, zjednoczony letni cel, opryskiwane przejścia na lewy bok, gdzie Ben Chilwell i Demarai Gray sprawiali Darmianowi problemy ze względu na swoje tempo, Juan Mata tak bardzo starał się nadążyć, że na krótko zamienił się pozycjami z Marcusem Rashfordem. Największą szansę Leicester stworzyła gra na prawym skrzydle; Ricardo Pereira, rozmieszczone na prawym skrzydle, podnieciłeś jasnego Jamesa Maddisona, od którego David De Gea uratował pierwszą połowę.

Zarządzanie wczesną grą

Chociaż wysiłek Maddison mógł być jedyną godną uwagi szansą Leicester w pierwszej połowie, United nie mógł do końca zbudować na swoim otwieraczu – w rzeczywistości wpadli na trzecią pozycję w defensywie, gdy tylko wszedł. Taka defensywna mentalność bez piłki oznaczała, że kiedy oddali posiadanie, trudno było im na nowo odkryć swój rytm. Takie podejście byłoby zrozumiałe, gdyby ostatnie 10 minut utrzymywało przewagę nad rywalem o tytuł, ale granie w taki sposób w pełnym meczu u siebie ze stroną, której oczekuje się, że zakończy się poniżej nich, jest nie do przyjęcia.

Wielki moment Shawa

Od dawna nie ma pewności co do relacji Luke’a Shawa z Jose Mourinho, ale absolwent akademii w Southampton zwieńczył pozytywny występ pierwszego wieczoru, zdobywając pierwszą bramkę dla seniorów. Mata przewlec cudowną piłkę dla 23-latka, kto wcześniej zdobył bramkę Pereiry, być może pomogło mu przypadkowe odbicie, wrzucając piłkę w daleki róg.

Vardy pozostaje kluczem

Nowy szeroki człowiek Rachid Ghezzal i Jamie Vardy zrobili prawdziwy wpływ z ławki w Leicester, przy czym ten ostatni zasługuje na bramkę w doliczonym czasie gry. Chociaż nerwy United dzwoniły przez ostatnie dwie minuty, w którym Kasper Schmeichel odmówił kultowego gola, kierując się szeroko w gwizdek, goście wyszli z poczuciem „jeśli tylko”. W połowie drugiej połowy z tylko jednym golem, Gray został odrzucony przez bezpośrednią obronę od De Gea i to weszło, wynik mógł być zupełnie inny. Umieść Vardy'ego od samego początku, a lisy mogą być ekscytującą propozycją w tym roku.

Wielka nieprzekonująca

Gdyby Vardy nie był pakowany, Marginesem zwycięstwa Manchesteru United byłyby dwa gole, wystarczyło, by niemal pozwolić na retrospektywną rewizję ich działania jako świadomej kontroli. Fakt, że przestali się czepiać, będzie pamięcią definiującą grę, co znacznie dokładniej przypomina. Większość zespołów z poważnymi ambicjami tytułowymi nadal atakowałaby, gdy była przed nimi, i podczas gdy Czerwone Diabły zwyciężyły dziś wieczorem, kontynuacja ich metod może okazać się nie do utrzymania.

[Manchester United 2-1 Leicester City Six Things:Czerwone Diabły nieprzekonujące w zwycięstwie: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/piłka-nożna/1018038631.html ]