Cheltenham 0-1 Stevenage Cztery rzeczy:bezzębne Robins

Joe Martin – thecomet.net

Rzut wolny Joe Martina wysłał Stevenage na drugie miejsce w League Two, wygrywając 1:0 z Cheltenham Town. Oto cztery punkty rozmowy z meczu.

Presja Cheltenhama

Przez cały czas trwania konkursu poziom energii gospodarzy był wysoki, co pozwoliło im wywierać presję przez długie okresy. Zajmowali dobre pozycje, ale jakość najważniejszej piłki finałowej była niska, Harry Pell strzelił szeroko w 14 minucie po prawej serii Kevina Dawsona. Żywe dośrodkowanie Dawsona ominęło Danny'ego Wrighta w 23. minucie w ruchu, który podsumował ich ostatnie trzecie zmagania. Wright często był celem, ale był zdominowany przez Luke'a Wilkinsona, podczas gdy organizacja Stevenage oznaczała, że ​​​​Mo Eisa nie miał miejsca na wykorzystanie jego szybkości.

Stevenage bardziej niebezpieczny

Ataki gości były krótsze niż ich przeciwników, ale okazało się, że łatwiej im było wbić piłki do własnych graczy w polu karnym. Tom Pett i Chris Whelpdale dobrze połączyli po prawej stronie, Dośrodkowanie tego ostatniego w 32. minucie trafiło prosto w bramkarza Matta Goddena. napastnik, który był czasami niekwestionowany przez Taylora Moore'a, miał kilka ujęć z bliskiej odległości, którym Scott Flinders był równy. Harry Beautyman, który wyglądał kreatywnie w zaklęciach, trafił prosto w bramkarza z dystansu, podczas gdy Danny Newton miał niezakłócone strzały głową na początku obu połówek.

Kluczowe momenty

Wright zdobywał trochę więcej posiadania w dobrych obszarach w połowie drugiej połowy. Wyprodukował największy test meczu dla goszczącego bramkarza Joe Fryera, na wypożyczeniu z Middlesbrough, który dobrze spisał się na swoim najbliższym posterunku w 62 minucie, aby odeprzeć atak mężczyzny. Partnerem Wrighta przez ostatnie pół godziny był Freddie Hinds, kolejny chętny biegacz pozbawiony finezji, który ukształtował się, by strzelać, zanim Pell ukradł jego grzmot, strzelanie szeroko na 67 minut. Godden niedługo potem wygrał rzut wolny, którą Joe Martin chłodno wsunął w prawy górny róg, ograniczenie doskonałego występu lewego obrońcy. Środkowi obrońcy Stevenage nadal trzymali się mocno, pośród najsilniejszego ataku Cheltenhama w końcowych etapach.

W podsumowaniu

Robins walczą wystarczająco ciężko w tym sezonie, co sugeruje, że są w lepszej formie niż zapomniana klasa 14/15. Jednakże, ich ograniczony produkt końcowy oznacza, że ​​nie wywierają nacisku na ostatnią trzecią część. Lewy obrońca kalibru League One Stevenage mają zdrową kombinację głodu, dobrze zapowiadający się zawodnicy i bardziej doświadczeni wykonawcy o wysokim rodowodzie, którzy robią różnicę w kluczowych momentach.