Liverpool 2-1 Burnley Osiem rzeczy:oświadczenie Kloppa

Wąskie zwycięstwo the Reds – thisisanfield.com

Gole Georginio Wijnalduma i Emre Cana dały Liverpoolowi szczęśliwe zwycięstwo 2:1 nad Burnley – ale czego nauczyliśmy się z meczu?

Szarość zainspirowała Burnley do jasnego startu

Tempo i wytrwałość Andre Graya spowodowały problemy dla Liverpoolu w odwrotnym meczu. Na wczesnych etapach w niedzielę znalazł rosnące luki w prawym kanale między Jamesem Milnerem a lewostronnym środkowym obrońcą Ragnarem Klavanem. Jego siódma minuta biegu rozciągnęła obronę, co pozwoliło skomponowanemu prawemu obrońcy Matthew Lowtonowi wybrać Ashley Barnes, który szturchał z bliskiej odległości.

Liverpool przegapił kluczowych mężczyzn

Jurgen Klopp ma niezrównoważony skład, co oznacza, że ​​brak kluczowych wykonawców wpływa na cały system. Dynamiczny Robert Firmino szybko porusza piłkę w ostatniej trzeciej partii, coś, czego nie oferuje Divock Origi. Jordan Henderson ma uspokajający wpływ, jednak wymiana Emre Cana była niczym innym, jak tylko w pierwszej połowie, zbyt szybko rzuca się w obronę i wycofuje się z Burnley przy pierwszych oznakach bitwy.

Człowiek grzywa

Na szczęście dla Liverpoolu, lista kosztownych nieobecnych nie obejmowała Sadio Mane, ich najjaśniejszy wykonawca pierwszej połowy. Czasami zatrzymywał się za nacierającym Stephenem Wardem, jeden z jego krzyży nie miał kontaktu z Origi i czasami trzeba było dobrej obrony przed Benem Mee, aby jego groźba została zanegowana.

Przypadkowy niwelator

Mee cieszyła się dobrymi pierwszymi 45 minutami, ale był winny wyrównania Liverpoolu w doliczonym czasie. Nie udało mu się wybić dośrodkowania Origi i piłka przypadkowo spadła na Wijnalduma, którzy staranowali dom, aby pierwsze 30 sekund, podczas których Liverpool grał dobrą piłkę, zakończyło się bramką.

Oświadczenie Kloppa

Klopp wystartował prawdopodobnie najbardziej naturalnie uzdolnionym graczem w Coutinho po tym, jak Brazylijczyk miał słabą pierwszą godzinę. To był ryzykowny ruch na poziomie punktacji, tym bardziej, że założy niesprawdzonego 17-latka w Ben Woodburn, ale pokazało jego głośnym graczom, że nie zaakceptuje gorszych wyników. To może być mały zbieg okoliczności, że chwile po tej decyzji mogą, kolejny słaby wykonawca, wyzwolił mocną jazdę na dalekie dystanse, aby umieścić the Reds na czele.

Późna presja Burnleya

Bramkarz Simon Mignolet wykonał imponujący występ. Jednakże, Fakt, że Belg był często wypychany ze swojego celu, by uderzać w zatłoczonych miejscach, podkreślał brak dominacji środkowych obrońców. Klavanowi nie udało się wyczyścić po nagłówku Mee, ale nadrobił to, blokując wysiłek Barnesa, podczas gdy Joel Matip miał szczęście, że jego słaba defensywna główka spadła na słabszą stopę rezerwowego Robbiego Brady'ego. Z Liverpoolem nie rywalizującym o piłki w środku pola, Burnley naciskał na długie zaklęcia i wbijał ukośne kule do pudełka, zastępca Sam Vokes cel w ostatnich 10 minutach.

Późne przerwy Liverpoolu

Z Burnley posuwającym się naprzód, Liverpool stworzył otwarcia w ostatnich pięciu minutach, kiedy przedarł się przez Mane, który awansował na szczyt po tym, jak Origi został usunięty. Senegalski speedster został wypuszczony przez Cana i prawie uderzył Toma Heatona, ale bramkarz przewrócił piłkę. Jego obrona prawie okazała się kluczowa, gdy po długim rzucie z Warda, Keane pstryknął piłkę, ale Lowton opóźnił swój atak z bliskiej odległości, który przeleciał.

Co to znaczy

Porażki oznaczają, że Burnley zgromadził tylko dwa punkty na wyjeździe przez cały sezon, chociaż trzy z ostatnich pięciu meczów na trasie są przeciwko czterem najsłabszym drużynom. O ich występach w domu świadczy to, że pozostają siedem punktów od bezpieczeństwa, pomimo ostatnich ulepszeń od tych powyżej nich. Zwycięstwo było prawdopodobnie ważniejsze dla Liverpoolu, który nie pokonał dolnej połowy drużyny od połowy grudnia. Trzy punkty dają im pięć punktów przewagi w wyścigu o kwalifikacje do Ligi Mistrzów, ale występy przeciwko tym niższym muszą się poprawić.