Arsenal 2-0 West Brom Five Things:kontrolowany wyświetlacz

Lacazette świętuje swoją drugą – bbc.co.uk

Świetny występ Alexisa Sancheza i dwie bramki Alexandre'a Lacazette'a sprawiły, że Arsenal wygrał 2:0 z West Bromwich Albion, choć pomógł im element fortuny z pierwszej połowy. Oto pięć głównych punktów dyskusji z meczu.

Tematy pierwszej połowy

West Brom wcześnie wyglądał na zorganizowanego, wpychając Arsenal do własnej połowy. Tempo pracy Allana Nyoma i Kierana Gibbsa oznaczało, że przeciwnicy skrzydłowi, Hector Bellerin i Sead Kolasinac, otrzymał piłkę w niewygodnych pozycjach, zmuszając ich do grania od tyłu. Gospodarze potrzebowali więcej kreatywności od swoich środkowych obrońców i pomocników, ale Mohamed Elneny wyglądał na niechętnego do biegania jako trzeci, a środkowy obrońca nie przesunął się wystarczająco daleko do przodu, by zrobić miejsce. West Brom miał dobrą okazję, gdy Gareth Barry zagrał cudowną piłkę nad górą z lewej strony dla Jaya Rodrigueza, który mógł zostać sfaulowany przez Shkodrana Mustafiego, następnie odzyskał równowagę, by trafić w daleki słupek.

Kurs mistrzowski Sancheza

Mimo że Alexis Sanchez nie strzelił gola, był w centrum każdego dobrego posunięcia jego boku. Jego rzut wolny trafił w poprzeczkę, zanim Alexandre Lacazette był bardziej czujny niż obrońca West Brom, szybko do odbicia, aby dotknąć domu. Wkrótce po, Sanchez następnie zagrał cudownie wyważoną piłkę do żywego Aarona Ramseya, który mógł dodać sekundę z wąskiego kąta po okrążeniu Bena Fostera.

Szanse Rodrigueza

Kanonierzy musieli być jednak czujni w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy, kiedy Albion wszedł na wyższy poziom. Grzegorz Krychowiak pokonał płuca lewą stroną i wbił dośrodkowanie na tylny słupek dla Rodrigueza, który zobaczył, jak jego główka została oczyszczona z linii przez doskonałego Nacho Monreala. Były napastnik Burnley mógłby innego dnia mieć hat-tricka w pierwszej połowie, brak kontaktu po tym, jak Hal Robson-Kanu strzelił do prawego dośrodkowania Nyoma. Te chwile okazałyby się dla zwiedzających bardzo kosztowne.

Kontrolowana druga połowa

West Brom naciskał z większą intensywnością, kiedy remisowali na początku, niż kiedy byli z tyłu w drugiej połowie. Ich poziom energii spadł, podczas gdy ich plan zszedł na plan ograniczenia obrażeń. Arsenał to wykorzystał, trzymanie piłki na krawędzi ostatniej tercji przez długi czas, czekając na swój moment do ataku. Ten moment nadszedł w 66. minucie, kiedy Aaron Ramsey przyspieszył do pola karnego z lewej strony i został ostrzelany przez Nyoma, który ustąpił kary. Foster wybrał właściwy róg, ale Lacazette nie dał mu szans dzięki pewnemu kopnięciu w punkt. Tony Pulis sprowadził przed drugą bramką napastnika Salomona Rondona i pomocnika Jamesa Morrisona. ale potem bawili się nimi gospodarze, który płynął do wygodnego zwycięstwa.

W podsumowaniu

Nie był to katastrofalny wynik dla West Brom, którzy wciąż mają rozsądny start, jeśli chodzi o przetrwanie i mogą czerpać pozytywy ze swojego występu w pierwszej połowie. Ich plan ograniczenia obrażeń w drugiej połowie może jednak irytować niektórych kibiców, którzy zapłacili dobre pieniądze za podróż do północnego Londynu w poniedziałkową noc i mieli nadzieję, że ich drużyna zagra z pewną dumą. Ostatnie trzy gry to stabilizacja dla Arsenalu, którzy pozostają daleko od klubów Manchesteru, ale przynajmniej zbliżyli się do reszty. Po bezlitosnym występie na Anfield w sierpniu, które słusznie krytykowały ich brak organizacji, osiągnięcie przebycia całego września bez utraty celu nie jest bez znaczenia.