Millwall 0-0 Scunthorpe:więcej pytań niż odpowiedzi

Walka Morisona i Wallace'a – skysports.com

Millwall miał dłuższe okresy presji w półfinałowym pierwszym meczu play-off League One ze Scunthorpe, ale żadna ze stron nie mogła przełamać impasu. Oto siedem kluczowych punktów z czwartkowego starcia w Den.

Pierwsza połowa ciśnienia Millwall

Jak tylko Millwall wygrał piłkę, szukaliby Steve'a Morisona, graj bezpośrednio i przesuwaj liczby do przodu. Shaun Williams pokazał klasę w pomocy, Prawy napastnik Jed Wallace wbił kilka dobrych piłek z głębi pola, podczas gdy lewy napastnik Shane Ferguson stwarzał zagrożenie ze stałych fragmentów.

Obrona ostatniej szansy Scunthorpe

Jedynym powodem, dla którego te dostawy Millwall nie przyniosły wyraźnych redukcji szans, było to, że Scunthorpe dobrze bronił swojego obszaru. Środkowi obrońcy Murray Wallace i David Mirfin zawsze wybijali piłkę, podczas gdy prawy obrońca Jordan Clarke wykonał trzy ważne interwencje w polu karnym na sześć jardów.

Tempo pracy Morisona i Gregory'ego

Pierwsza połowa pracy obronnej Scunthorpe wymagała czasami oddania narożników lub oddania terytorium. Wiele z tego wynikało z tempa pracy Morisona i jego partnera do strajku, Lee Gregory, który zmusił obronę do desperackich działań, pozwalając pomocnikowi Millwalla wspiąć się dalej na boisku. Gregory miał najlepszą szansę na mecz w 26. minucie, kiedy Neal Bishop się poślizgnął, a Wallace ograł go. ale były napastnik Halifax został odrzucony jeden na jednego przez Joe Anyona.

Cichy naprzód Scunthorpe

Paddy Madden i Ivan Toney nie przedstawili cech Morisona i Gregory'ego w pierwszej połowie. Wykluczając jednak Dawsona, Pomoc Scunthorpe'a nie wykazywała chęci do wspinania się dalej na boisku, gdy pojawiały się na to szanse.

Millwall musi strzelać więcej

Millwall bezpośrednio, wysokooktanowa piłka nożna pomogła im wywierać presję przez większą część pierwszej godziny, ale energia, jakiej wymaga styl, podpowiada, że ​​nie można go utrzymać przez 90 minut. Podczas gdy Lwy były na górze, mogli rozpoznać powietrzną siłę obrony przeciwnika i zamiast krzyżować, strzelać z dystansu. Że strona Neila Harrisa miała tylko siedem strzałów, w grze, w której ich przeciwnicy nie wykazywali ambicji ataku, sugeruje, że gracze muszą częściej naciskać spust.

Scunthorpe wolno na łodziach podwodnych

Gdy presja Millwall osłabła w ciągu ostatnich pół godziny, Pozycja Scunthorpe'a ustabilizowała się, ale goście mogli jeszcze bardziej wykorzystać kolejną zmianę. Chociaż brakuje mu fizyczności do wykonywania pracy obronnej, Duane Holmes zapewnia tempo i mógł być przydatną bronią z ławki przeciwko męczącej obronie. Graham Alexander jednak nie dokonał zmiany do 90. minuty, kiedy Dawson musiał odejść z powodu przypadkowego stempla na jego ramieniu przez Tony'ego Craiga. Menedżer faworyzował piłkarzy, którzy wytrwali w zadaniu, a nie tych, którzy mogliby przedłużyć powodzenie zadania.

Delikatnie uniesiona druga noga

Niektórzy powiedzą, że Scunthorpe już najgorsze, inni powiedzą, że po zrobieniu zaledwie czterech strzałów przez cały wieczór mają jeszcze wiele do udowodnienia. Niektórzy mogą argumentować, że Millwall było lepszą stroną, innym, że brakowało im wyobraźni, aby zdobyć punkty, będąc na szczycie. Werdykt bukmacherów? Nie zaszczepili nawet faworyta na niedzielny rewanż w Glanford Park – zadano więcej pytań niż odpowiedziano w Den.