Shrewsbury Town 1-0 Coventry City Six Things:pierwsze zwycięstwo Ricketta

Sam Ricketts – bbc.co.uk

Gol Aarona Amadi-Hollowaya na początku drugiej połowy dał Shrewsbury Town zwycięstwo 1:0, co zwiększyło ich aspiracje w górnej połowie. pogrążając odwiedzających Coventry City bliżej bagna, w którym spadła z ligi. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Dominacja Shrewsbury w pierwszej połowie

system diamentowy 4-4-2 Shrewsbury, która okazała się skuteczna w okresie przejściowym pod rządami Danny'ego Coyne'a i Erica Ramseya, pracował tutaj jako uczta na wczesnych etapach. Napastnicy Fejiri Okenabirhie i Aaron Amadi-Holloway narzucili swoją atletykę odwiedzającym środkowym obrońcom Jordanowi Willisowi i Dominicowi Hyamowi, co pozwoliło pomocnikom Salop, takim jak Greg Docherty i Oliver Norburn, zbierać drugie piłki z pomocy, gdy Abu Ogogo i Liam Kelly wpadli na trzecią pozycję w defensywie. Salop również zagrożony w okresie przejściowym, z Anthonym Grantem wybierającym dobrą przepustkę na Okenabirhie, który dokuczał Dujonowi Sterlingowi przed podkręceniem strzału, który został przechylony przez Lee Burge; Amadi-Holloway mógłby zrobić lepiej z jego głową, odbił wysiłek na tylnym słupku. Anthony Grant zobaczył następnie dwa strzały zablokowane przez Kelly w ciągu minuty w połowie okresu otwarcia, gdy Salop podkręcił ogrzewanie. Luke Waterfall był zagrożeniem ze stałych fragmentów z jego podopiecznymi na tylnym słupku, a jego główka z 33. minuty rożnego była skierowana poza linię, ponownie przez Kelly, zanim Amadi-Holloway odwrócił Hyama tylko po to, by wybuchnąć z bliskiej odległości. W istocie, to była pierwsza połowa prawie momentów dla Rycerzy.

Rozczłonkowane Coventry

Jedynym minusem systemu diamentowego Shrewsbury było to, że pozwalał Coventry na miejsce na bokach, przede wszystkim lewy kanał. Jednak drużynie Marka Robinsa brakowało pewności siebie, by wykorzystać tę szczególną lukę; Junior Brown jest bardziej technikiem niż bezpośrednim biegaczem i podczas gdy skrzydłowy Luke Thomas jest szybki, jest naturalnie prawonogi i częściej porusza się w zatłoczonych obszarach centralnych niż utrzymuje szerokość. Z niepokojem Sky Blues nie stworzył szansy na wyraźną obniżkę aż do 48. minuty, kiedy Jonson Clarke-Harris uwolnił Thomasa z bliskiej odległości, ze Stevem Arnoldem ratującym nogi.

Amadi-Holloway znajduje formę

Ten przystanek od Arnolda okazał się kluczowy, bo zaledwie minutę później Shrewsbury otworzył punktację. Cała rozmowa przed meczem dotyczyła Fejiri Okenabirhie i jego rekordów bramek w każdym z ostatnich pięciu meczów, ale napastnikiem, który zszedł pod radar, był Aaron Amadi-Holloway, który zdobył trzeci w sześciu we wszystkich formach. Po tym, jak Greg Docherty wystrzelił z szerokiego rzutu wolnego, były napastnik Oldham strzelił głową obok Lee Burge. To było w pełni zasłużone dla Amadi-Holloway, który znakomicie dociskał z przodu.

Późny wzrost Sky Blues

Conor Chaplin milczał przez większą część konkursu, ale ożył w połowie drugiego okresu, szturchanie z bliskiej odległości, zanim bramka nie została uznana, potem widząc apele o karę za rzekomy faul Luke'a Waterfall spadają na głuchych uszu. 70. minutowy wysiłek Toma Bayliss z poza pola karnego został zablokowany przez Sadlera przed Kelly, jeden z bardziej zaangażowanych wykonawców Coventry, wystrzelił na 77 minut. Okenabirhie był jednak zmęczony i podczas gdy Lenell John-Lewis zastąpił Amadi-Holloway na późniejszych etapach, tempo nie należy do substytutów głównych atrybutów, więc ryjówki potrzebowały kombinacji fortuny i zaciekłej obrony, aby zobaczyć mecz.

Ponury środek zimy Cova

Nie należy zapominać o pracy, jaką Mark Robins wykonał w Coventry. Ostatni sezon, jego zdolności adaptacyjne były jego największą siłą; gdy uderzyły obrażenia, był w stanie bardzo szybko odbudować konfigurację zespołu i zapewnił sobie awans. W tym roku, Jednakże, był prawie zbyt elastyczny; w zespole panuje niespójność, co być może wynika z ogromu zmian. Równie jednak przez pierwszą godzinę, jego zawodnicy wolno tracili piłki i zbyt wiele razy okazało się, że nie chcą, niekoniecznie dla wskaźnika pracy, ale zaangażowanie i odwaga; w tym składzie jest wielu młodych piłkarzy, którzy, choć utalentowany, są przyzwyczajeni do młodzieżowej piłki nożnej i muszą bardzo szybko dostosować się do męskiej gry. Z niepewnością co do przyszłości klubu poza boiskiem i pięcioma ligowymi porażkami na sześć na nim, to ponura zima dla Sky Blues.

Dobry początek dla Ricketta

To był zachęcający początek dla Sama Ricketta w Shrewsbury. Jedną z głównych rzeczy, które zrobił od czasu objęcia kierownictwa, było nawiązanie kontaktu z kibicami i wykazanie chęci przyjęcia pomysłów Danny'ego Coyne'a i Erica Ramsaya, którzy są wysoko cenionymi trenerami w hierarchii. Drużyna może grać wczesne piłki do frontmanów, ale:stamtąd, również używają piłki w tempie, jakość i płynność; potem w drugiej połowie, wykazali się determinacją, aby zobaczyć mecz. Uniknięcie spadku było głównym priorytetem, kiedy John Askey odszedł w zeszłym miesiącu, ale teraz, z zespołem zaledwie dwa punkty straty do górnej połowy, Shrewsbury może spędzić Święta Bożego Narodzenia patrząc w górę.