Shrewsbury 1-0 Southend Six Things:solidny Salop

Nsiala zachwyca – shrewsburytown.com

Shrewsbury Town zapewniło sobie przetrwanie w League One dzięki wygranej 1:0 nad Southend w play-offach – ale czego nauczyliśmy się z gry?

Shrewsbury użył właściwej studni

Prawy triumwirat obrońcy Joe Rileya, Ofensywny pomocnik Bryn Morris i skrzydłowy Shaun Whalley odegrali kluczową rolę w świetnym początku Shrewsbury. Whalley powodował problemy poprzez cięcie w środku, ustawiając Rileya na ósmą minutę przeskakiwania do dalszego słupka, który był szeroki na cale. Stefan Payne wykorzystał swoją moc z dobrym skutkiem na górze, pożyczkobiorca Barnsley dwukrotnie kłujący w dłonie imponującego Christiana Waltona. Za całą dominację Shrewsbury w ciągu pierwszej pół godziny, nie udało im się skapitalizować.

Krewetki jednowymiarowe

Bez kreatywności Anthony'ego Wordswortha, Southend wyglądał na odrobinę przewidywalnego w posiadaniu piłki. Toto Nsiala zdominował Nile Rangera, podczas gdy Simon Cox był zbyt chętny do podania piłki do tyłu, co spowolniło grę i dało jego człowiekowi Matowi Sadlerowi więcej spokoju. Pod koniec połowy zastosowali nieco większą presję, a kiedy Ryan Yates oddał piłkę w niebezpiecznym miejscu, Stephen McLaughlin miał największy wysiłek, oddając strzał, który został odbity przez Juniora Browna.

Występ Ogogo

Kolejny niebezpieczny moment Southend nastąpił po piłce przesadzonej dla Willa Atkinsona, a gracze Shrewsbury zaapelowali na próżno za spalonego. nikt nie budzi się przed Ogogo. Drugi start w tydzień po kontuzji kolana, Abu Ogogo sprintem wrócił około 50 jardów do własnego pola karnego, aby rzucić kluczowe wyzwanie Atkinsonowi. Ten moment był uosobieniem szczerego występu pomocnika i łatwo zrozumieć, dlaczego był tak wysoko ceniony przez fanów Dagenham &Redbridge.

otwieracz Browna

Na początku drugiej połowy Ranger miał kilka przyzwoitych strzałów, a Cox miał niskie uderzenie utrzymane przez imponującego Jaysona Leutwilera. Wielu spodziewało się, że Shrewsbury strzeli gola, gdy byli na szczycie w pierwszej połowie, ale zamiast tego zrobili to przeciwko biegowi gry. Whalley po przerwie był cichszy, ale dostał asystę, dostarczając narożnik idealnie Brownowi, aby mógł wrócić do domu.

Spóźniony rajd Southend

Z dwoma odwołaniami karnymi, John White szturchnął szerokim łukiem, a Jason Demetriou chybił prawie otwartej bramki, Niepowodzenie Southend w znalezieniu wyrównywacza nie było spowodowane brakiem prób. Zastępcy Marc-Antoine Fortune i Jermaine McGlashan wyglądali jasno, ale goście nie mogli znaleźć drogi przez upartą tylną straż Shrewsbury.

Co to znaczy

Porażka oznacza, że ​​Southend pozostanie o jeden punkt za Millwall, którzy zajmują ostatnie miejsce w play-offach pomimo przegranej 3:0 z Oxfordem. Jednak zwycięstwo Shrewsbury'ego oznacza, że ​​są bezpieczne. Biorąc pod uwagę okropny start, który mieli, i że cztery drużyny przegrywają, trzeba przyznać ogromne uznanie Paulowi Hurstowi i jego sztabowi trenerskiemu za pomoc zawodnikom w przetrwaniu. Kibice okazali swoje uznanie, kończąc krzepiącą inwazją na murawę – w przyszłym sezonie będą w League One, ale Southend potrzebuje zarówno szczęścia, jak i niezwykłej poprawy, aby uniknąć ich grania.