Milton Keynes wygrywa 1:0 Exeter City Six Things:Tisdale pokonuje stary klub

Paul Tisdale – bbc.co.uk

Nowy menedżer MK Dons, Paul Tisdale, nadzorował zwycięstwo 1:0 nad byłym klubem Exeter City dzięki karze Kierana Agarda w drugiej połowie, po tym, jak Dean Moxey został wysłany. Oto sześć rzeczy z gry.

Cagey pierwsza połowa

To była ciasna pierwsza połowa, którą MK Dons być może zacienił; wygrali kilka rzutów wolnych przy polu karnym, z jednym na 18 minut, w którym Dean Lewington wymusza obronę przed Christy Pym. Najjaśniejszą iskrą gospodarzy był Alex Gilbey, przez które przeszły prawie wszystkie ich najlepsze sztuki; szanowany pomocnik zebrał kieszenie przestrzeni i, na pół godziny, podnieciłeś Kierana Agarda, który obrócił się na krawędzi pudełka, by przeciągnąć swój strzał szeroko. Aby stworzyć więcej, brygada z Buckinghamshire prawdopodobnie potrzebowała więcej ludzi do przodu w celu poparcia Gilbeya, plus napastnicy Robbie Simpson i Agard, co być może było trudne z prawdopodobnie tylko jednym graczem nastawionym na atak z jedenastu; że będąc skrzydłowym Callum Brittain, który czasami ładnie łączył się z szerokim środkowym obrońcą Georgem Williamsem.

Podstęp Holmesa

Lee Holmes nie miał najłatwiejszego czasu z kontuzją w poprzednich latach, ale jest bardzo zręcznym graczem na poziomie League Two i wyglądał na najlepszego ofensywnego gracza Exeter w pierwszej połowie. Szeroki mężczyzna często oszukiwał Deana Lewingtona, któremu brakowało tempa, by zamknąć się z jakąkolwiek pewnością, a czasami musiał być ratowany przez znakomitego Baily'ego Cargilla. Holmes zbliżył się z podkręconym, lewą nogą, która przeleciała tuż za dalekim słupkiem, ale The Grecians niewiele było, co mogłoby niepokoić Lee Nichollsa. Większość podejścia zespołu Devon składała się z budzących nadzieję puntów do Jaydena Stockleya; podczas gdy sprawność powietrzna napastnika zwykle pozwalała mu na nawiązanie pierwszego kontaktu z piłką, często miał przewagę liczebną i dlatego nie zawsze był w stanie wykorzystać to, aby wprowadzić innych w grę z jakąkolwiek precyzją.

Więcej dramatu Breakspear

Sędzią był Charles Breakspear, który wysłał dwóch graczy MK Dons, gdy niewiarygodnie, pokonał Peterborough 1-0 w zeszłym sezonie. Częściowo wynagrodził im to jednak tutaj:Dean Moxey został wysłany na drugą żółtą kartkę po dośrodkowaniu George'a Williamsa w 54. minucie w polu karnym. Agard jednak widział, jak jego kolejny rzut punktowy został znakomicie uratowany przez Christy Pym, napastnik kontynuował występ, który sprawił, że wyglądał bardzo obiecująco, nie otrzymując całkiem nagród przed bramką. Lub przynajmniej, tak było do 64. minuty, kiedy MK miał karę za kolejną piłkę ręczną, tym razem Stockley, któremu też pokazano czerwonego chata za drugiego żółtego, zanim Breakspeare zdał sobie sprawę, że początkowo nie zarezerwował napastnika. Tym razem, Agard nie popełnił błędu, pójście na środek bramki, aby przechytrzyć Pyma.

Porywający finał Exetera

Exeter nadal stanowił dla niego zagrożenie, nawet z dziesięcioma mężczyznami. MK Donowie okazywali swoim gościom wiele szacunku, pozwalając pokroju Nicky'ego Lawa, Jake Taylor i Hiram Boateng będą dyktować postępowanie, podczas gdy Lee Martin wykonał kilka dobrych rund. Goście skrzyżowali piłki, do których zbliżył się Stockley, z Aaronem Martinem wychodzącym poza cel ze środka pola karnego, zanim Pierce Sweeney strzelił z bliskiej odległości późno. Ostatecznie, to nie miało być po stronie Matta Taylora.

Koniec niepokonanego biegu Greków

Exeter mógł nie być w stanie narzucić swojej gry swoim przeciwnikom w takim stopniu, w jakim mogliby to zwykle lubić, częściowo z powodu kalibru opozycji, a częściowo z czerwonej kartki Moxeya. Oni zrobili, Jednakże, pokazać się wystarczająco na Stadionie:MK, aby zasugerować, że z Law łączy rzeczy razem, silny duch zespołowy i grono fanów tuż za menedżerem, będą kontrolować wiele meczów w tym sezonie i mogą być prawdziwymi pretendentami do awansu.

Tisdale poprawia obronę

Jako siła atakująca, MK Donowie prawdopodobnie przekonali się tylko w dwóch z dziesięciu możliwych połówek futbolu; pierwsza połowa w Oldham, a druga u siebie w Grimsby. Jednak najbardziej zauważalną zmianą, jaką wprowadził Paul Tisdale, jest zreorganizował obronę, która w zeszłym sezonie wyciekła 69 bramek, ze stroną tracącą tylko dwie w swojej pierwszej piątce. MK może nie powielać płynnej piłki nożnej, którą wyprodukowali w latach 2014-15 w tym semestrze, ale fundamenty pod promocję są na miejscu.

[Milton Keynes wygrywa 1:0 Exeter City Six Things:Tisdale pokonuje stary klub: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/piłka-nożna/1018038609.html ]