QPR 1-2 Fulham Sześć rzeczy:mnóstwo szans

Fredericks chwyta otwieracza – bbc.co.uk

Gdyby QPR i Fulham byli bardziej bezwzględni przed bramką, możemy potencjalnie mówić o jednym z najlepiej punktowanych meczów drugiego poziomu w historii, zamiast tego, co na papierze wyglądało jak zwykła wygrana 2-1 dla gości. Stało się to dzięki bramkom Ryana Fredericksa i Stefana Johansena, chociaż strajk Conora Washingtona w czasie kontuzji wywołał późny strach. Oto sześć punktów do dyskusji z meczu.

Świetny początek QPR

Piłka nożna gospodarzy polegała na wykorzystaniu fizyczności Idrissy Sylli poprzez wczesne zaangażowanie go, przed wprowadzeniem do gry pomocników. Ten plan zadziałał dobrze na początku z lubianym Lukiem Freemanem, co nie dziwi, że jest najbardziej żywym wykonawcą Rs. Zobaczył strzał w siódmej minucie z krawędzi pola karnego odchylony szeroko, potem siedem minut później, były człowiek z Bristol City połączył się z Massimo Luongo, aby odnaleźć w okolicy Pawła Wszolka, ale Polak rzucił szeroko swój strzał.

Pomocnik Fulham

Mecz reprezentował zderzenie siły i pasji QPR z posiadaniem i rozmachem Fulham. Gdy na pierwszy plan wysunęli się pomocnicy Johansen i Oliver Norwood, tak zrobiła druga strona, kto mógł iść do przodu w ciągu pierwszych pół godziny, mając nieco bardziej ostateczne trzecie nacięcie, zwłaszcza od napastnika Rui Fonte. Prawy obrońca Ryan Fredericks, który zablokował atak Jake'a Bidwella w 29. minucie, była siłą napędową dla domowników, okazując pewność, że zaatakujesz flankę lub tniesz do środka, w zależności od tego, gdzie przestrzeń się otworzyła. Zasłużył na strzelenie otwierającego w 37. minucie, nawet jeśli przyszło przez okrutne ugięcie Jacka Robinsona.

Odwrócone pełne plecy

Tak jak Fryderyk sprawiał problemy, wcinając się z prawej strony w pierwszej połowie, Ryan Sessegnon zrobił to samo z lewej strony w drugiej tercji. Dwukrotnie w ciągu pięciu minut, Sessegnon wykonał rzutkę z lewego obrońcy, by trafić na dośrodkowanie z prawej strony przy bliższym słupku. Nawet jeśli nie był w stanie strzelić gola w obu przypadkach, płynność jego ruchu podsumowuje swobodę, z jaką gra dla Cottagers, który miał wiele ucieczek po przerwie. Widzieliśmy mieszane dwie minuty dla Fonte, który wykonał kiepski rzut karny po tym, jak rezerwowy Neeskens Kebano został potknięty przez Joela Lyncha, ale potem podbił Johansena, aby strzelić imponujące uderzenie, które wydawało się zapewnić zwycięstwo.

Późny dramat

Porywający QPR, choć myślał inaczej, podobnie jak dziewięć minut czasu przestoju, dwie minuty, w których wpływowy Matt Smith strącił piłkę dla swojego zmiennika, Conora Washingtona, aby pożegnać się z domem. Smith wywarł ogromny wpływ z ławki, zmierza w kierunku jednej z wielu precyzyjnych dostaw od Freemana. Użycie piłki przez Fulhama w tych końcowych etapach było spanikowane, z Ibrahimą Cisse zastępującą Fonte'a, aby oznaczyć pracę polegającą na zamknięciu sklepu. To zakończyło się, gdy Sessegnon i Tomas Kalas połączyli się, aby usunąć piłkę z linii w końcowych etapach. ale droga mogła być gładsza.

Brak cygar dla QPR

Drużyna Iana Hollowaya wykonała występ, który pokazał im zarówno najgorsze, jak i najlepsze. Rs brakuje taktycznej wariacji, aby rzucić wyzwanie w play-offach, z tak wieloma stronami o większym budżecie, które mają przed sobą jakość. Jednakże, duch, który okazali, aby walczyć w konkursie przegrane 2:0, sugeruje, że w tym sezonie nie będą mieli żadnych kłopotów, albo.

Zastrzyk psychologiczny niezbędny dla Fulham

The Cottagers stracili ostatnio wiele kosztownych bramek w końcówce, często z powodu trudności w utrzymaniu piłki nożnej o wysokiej intensywności, w którą grają przez większość swoich meczów. Te numery pojawiły się ponownie w końcowych etapach, ale fakt, że się trzymali, jest ogromny, ze względów psychologicznych, a także matematycznych. Dzisiejszy wieczór był w zasadzie dobry występ, ale dała im też inną lekcję:trzeba lepiej zarządzać meczami – i zabijać drużyny, gdy piłka płynie.