West Ham 0-3 Brighton Pięć rzeczy:szybujące mewy

Murray pakuje aparat ortodontyczny – theguardian.com

Dwie bramki Glenna Murraya pomogły Brighton &Hove Albion w historycznej wygranej 3:0 z West Ham United, którzy mają problemy z występami zgodnie z ich przedsezonowymi oczekiwaniami. Oto pięć rzeczy z gry.

Brutto uosabia lepszy głód

West Ham ma zespół doświadczonych działaczy Premier League, ale z jednym lub dwoma wyjątkami, brakowało im głodu, by grać dla siebie. Drugi napastnik Pascal Gross pokazał silniejszą pracę, używając odpowiedniego kształtu ciała, aby powstrzymać Manuela Lanziniego i Pedro Obianga przed graniem przez linie. Gross połączył ten surowy entuzjazm z biegłością techniczną, jego doskonałego cala 10-minutowego rzutu wolnego odnalezienie głowy Murraya, który skinął głową do domu.

Krótkie zaklęcie West Ham

Przez pięć minut tuż po połowie pierwszej połowy, West Ham zagrał z pewną energią i podniósł publiczność. Lanzini i Obiang zaczęli głęboko wpływać na grę, Michail Antonio i Arthur Masuaku rozciągnęli się szeroko, podczas gdy Cheikhou Kouyate, początkowo pomocnik, przesunięty do góry, aby zapewnić fizyczną obecność obok Javiera Hernandeza. Brighton zostali zamknięci z powrotem we własnym pudełku, ale przetrwali ten okres bez szwanku, dzięki dobrej obronie przed Bruno, Lewis Dunk, Shane Duffy i Gaetan Bong. Ten ostatni zablokował atak Lanziniego po dobrej piłce w tylny słupek Pabla Zabalety.

Jeleń w ustach

W pewnym sensie było to zasługą Brighton, że nie zawsze wykazując wielką intencję do ataku, i tak udało im się zdobyć trzy gole. Joe Hart myślał, że uratował swoją drużynę na 1-0, kiedy zaprzeczył Murrayowi jeden na jednego, po źle osądzonym główce Winstona Reida dał piłkę Grossowi. Jednak praca Harta została udowodniona na próżno później, kiedy Jose Izquierdo złapał drugi Brighton. Bez wyzwania ze strony Zabalety, w złym momencie z Obiang i bez przekonania w obronie przed Jose Fonte, oddał doskonały strzał prawą nogą, który poleciał w prawy górny róg.

Powolna druga połowa

West Ham zastąpił Kouyate'a Andre Ayew w przerwie, ale ta zmiana systemu i personelu nie poprawiła ich wydajności, odsłaniając bliskiego Lanzini rzut wolny w 65 minut. Pokazali więcej jazdy w pięć minut, sam, pierwszej połowy, niż pokazali w całym drugim. Biorąc pod uwagę, że większość drużyn, przegrywając, wywiera większą presję w trakcie gry, Płaski pokaz drugiej połowy West Hamu jest potępiającym oskarżeniem o problemy z szatnią w tym klubie.

Brighton wykończenie z rozmachem

Murray mógł dodać trzeciego gola po porządnym podaniu odwrotnym Anthony'ego Knockaerta, ale został odrzucony przez Joe Harta. Obrona korka Anglii opóźniła jednak tylko golenie 34-latka, które ukończył z miejsca po potknięciu przez męczącego Zabaletę w 75 minutach. Było to pierwsze zwycięstwo klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej od marca 1983 roku:dla wszystkich ważnych znaków zapytania dotyczących przyszłości West Ham United i Slavena Bilica, ten wieczór należał wyłącznie do Brighton.