Bolton 1-2 Derby Six Things:imponujące Barany

Nugent świętuje – bbc.co.uk

Dwie bramki Davida Nugenta pomogły Derby w zasłużonym zwycięstwie 2-1 z Boltonem – ale jakie są kluczowe punkty z meczu.

Jasny początek Boltona

We wczesnych stadiach Bolton wyglądał na lepszą stronę. Jem Karacan był wszędzie, Darren Pratley walczył dobrze, a Josh Cullen grał proste podania do przodu. Ta kontrola nad środkową trzecią częścią zmusiła Derby do podań overhit, pozwalając Kłusakom na wczesne wciągnięcie Felipe Morais na piłkę i wywarcie pewnej presji

Nugent kliniczny

Ta presja był krótkotrwały. Derby wkrótce zdobył przyczółek, a David Nugent wykorzystał pierwszą szansę, jaką mieli, zamiatając do domu po szybkim rzucie Marcusa Olssona, uwolnił Mateja Vydrę do wcięcia z lewej strony. Dodali sekundę niedługo po kwadransie, dzięki doskonałemu ruchowi Johnny'ego Russella. Szeroki napastnik znakomicie połączył się z Andre Wisdomem w pierwszej połowie i wykorzystał swoje tempo, by ominąć Andrew Taylora i Marka Beeversa, zanim poproszę Nugenta o podpięcie domu.

Niezbyt kliniczna Vydra

Tom Huddlestone i Bradley Johnson zajęli się obszarami obrońców, gdy Wisdom i Olsson poszli do przodu. Ponieważ Bolton bronił się wąsko, duet pomocników znalazł miejsca do wybierania podań na szerokie obszary. Piłka Huddlestone'a postawiła Vydrę na bramce i wyrównała mecz już w 27. minucie, ale zepsuł swoje linie i nie był w stanie nawrócić krzyża Mądrości chwilę później. Zgrabny napastnik był żywy przez cały czas, ale mógł czuć, że powinien był strzelić trzecią bramkę Derby.

Gospodarze uderzyli w Madine za wcześnie

Lepsze momenty Boltona przyszły, gdy byli cierpliwi w środkowej trzeciej części i wybrali odpowiedni moment, aby uderzyć Gary'ego Madine'a lub zdobyć Moraisa na piłkę. Zamiast tego uderzali Madine przy każdej okazji, nawet wtedy, gdy odległość – a tym samym defensywna forma zawodnika – ograniczała dokładność, z jaką mogli mu służyć. Niektóre piłki, szczególnie od Doriana Dervite'a, zbłądził i ospała postawa Adama Armstronga, naturalnie szybciej niż Madine, oznaczało, że nie mieli możliwości dotarcia do luźnych piłek.

Derby dobrze wywiercone

Pewną zasługę za to należy przypisać środkowym obrońcom Derby:Curtis Davies czasami zastraszał Madine, podczas gdy Richard Keogh wycierał luźne piłki przy minimalnym zamieszaniu. Andreas Weimann nie wniósł tak dużego wkładu w posiadanie, ale jego dyscyplina defensywna była znakomita, co oznaczało, że lewostronny partner Olsson miał niewiele problemów w defensywie. W odpowiednich momentach skrzydłowy nacisnął Derwita, Pratley i Morais, aby upewnić się, że ten ostatni nie widzi tak dużo piłki, jak on w pierwszych 10 minutach.

Barany mają dobrą wartość za ich wygraną

Bolton miał pięć minut presji na początku i na końcu drugiej połowy, z Madine cofającą bramkę w umierających chwilach. Derby były jednak poza tym wygodne i bez stwarzania wielu szans po przerwie, dobrze zarządzał grą. Podczas gdy Bolton musi wykazać się większą wyobraźnią w swojej grze budowania, Derby pokazały zarówno organizację, jak i jakość.