Sheff Utd 1-4 Leicester Sześć rzeczy:Ndidi zachwyca

Slimani świętuje – leicestermercury.co.uk

Kliniczny występ w drugiej połowie sprawił, że Leicester City wkroczyło do trzeciej rundy Pucharu Ligi, wygrywając 4:1 z Sheffield United. Jakie są główne punkty rozmów z meczu?

Bliska przednia czwórka Leicester

Formacja Leicester była na papierze 4-4-2, ale w rzeczywistości bardziej przypominała 4-2-4. Szeroki ludzie Ahmed Musa i Demarai Gray wyglądali, jakby trzymali się blisko siebie, jak również Islam Slimani, który zrzucił celownika Leanardo Ulloa. Na początku wyglądali na lepiej zorganizowaną stronę, ale nie mogli znaleźć ostatecznej piłki, Musa i Gray prawie okrążyli bramkarza w różnych punktach, a ostateczny szlif umykał im.

Wpływ Brooksa

Z czterema przyciskami do przodu, nieuchronnie były luki w pomocy Leicester, więc ich centralna para, Andy King i Wilfred Ndidi, dobrze się spisała, aby nie dopuścić do obrad. Sheffield United próbował wcześnie podejść bezpośrednio do Ched Evans, ale nie był w stanie utrzymać piłki wystarczająco długo, aby wprowadzić innych do gry, więc zamiast tego używali pomocnika Davida Brooksa jako głównego punktu odniesienia. 20-latek wyglądał jasno i pomysłowo, angażując skrzydłowych George'a Baldocka i Daniela Lafferty'ego, który wpłynął na ich lepsze otwarcia. Zagrał piłkę po przekątnej do Caolana Lavery, która doprowadziła do główki Evansa w 18. minucie, przed wymuszeniem nieudolnej obrony Bena Hamera z ciosem z dużej odległości wkrótce potem.

Luki obronne ostrzy

W drugiej połowie, Lisy przejęły kontrolę, gdy Leonardo Ulloa znalazł Demarai Graya. Zręcznie umieszczony w ziejącej przepaści między prawym obrońcą George'em Baldockiem a prawym środkowym obrońcą Kieronem Freemanem, Gray pokonał tego ostatniego, zanim przesunął piłkę obok Eastwooda. Końcowy produkt skrzydłowego poprawił się w drugiej połowie, a niedługo później młody bramkarz odmówił mu drugiego po jego imponującym wysiłku podkręcania. Po mocnym kopnięciu z boiska Hamera, Leonardo Ulloa wygrał w powietrzu piłkę w kolejnej ziejącej przepaści między obrońcą i pomocnikiem Sheffield United. Wtedy King miał mnóstwo miejsca, aby przerzucić piłkę do Islama Slimaniego, który zaokrąglił Eastwood, aby dodać drugi. Algierczyk, związane z przeprowadzką, nie wykazywał oznak nieprofesjonalizmu z kreatywnym i klinicznym wykonaniem, które zostało zwieńczone klamrą na 67 minut, kiedy stuknął do domu na tylnym słupku z krzyża Ahmeda Musy.

Czy kluczem była Ndidi?

Przez 77 minut, Ndidi trzymał pomocnik ze swoją niestrudzoną wytrwałością. Podczas gdy Ostrza miały jasne chwile, szybko zamknął się w defensywnej trzeciej, co utrudniło im ostatnią piłkę. Kiedy opuścił boisko, Nampalys Mendy brakowało ostrości, by powtórzyć jego pracę. Z pomocą wprowadzenia Paula Couttsa, Brooks ze stoickim spokojem zainicjował swego rodzaju odrodzenie Sheffield United. Jego odwrotne podanie zostało przerzucone przez Caolan Lavery do najbliższego słupka z prawej strony, który być może zamierzał przejść. Blades dały swoim przeciwnikom jeden nerwowy moment, gdy napęd Brooksa został dzielnie zablokowany przez środkowego obrońcę Josha Knighta, absolwent akademii w Leicester.

Musa to zapieczętował

Był więc miłym rycerzem dla zwiedzających, którzy zaokrąglili swoje zwycięstwo w ostatnich chwilach. Musa groził w pierwszej połowie ze względu na swoją szybkość i ruch, ale jego pierwszy dotyk często go zawiódł. Niezrażony jednak, za tempo i wytrwałość został nagrodzony mocnym finiszem w doliczonym czasie. Były oznaki, że nawet jeśli Nigeryjczykowi brakuje finezji, by zaczynać co tydzień, mógł się rozwijać z ławki lub na przerwie w tym sezonie, kiedy potrzebne są świeże nogi.

W podsumowaniu

Gol Musy oznaczał wynik 4-1, co nie było do końca uczciwą refleksją na temat równowagi gry. Widzieliśmy wyrównaną pierwszą połowę i zaklęcia w drugiej, w których zagroziło Sheffield United. Ostrza jednak zostały zniweczone przez brak spójności obronnej w przejściowych fazach gry, szczególnie na prawym skrzydle. Ze względu na tempo i jakość, jakie Leicester prezentował podczas 15-minutowej salwy wysokich tonów, te niedoskonałości okazały się kosztowne.