Yeovil v Swindon Preview:klucz Elsnik dla Robinów

Elsnik zapakował aparat ortodontyczny w Dartford – swindonadvertiser.co.uk

Popowy zespół Steps zagra w czerwcu w Huish Park, ale można by wybaczyć myślenie „5, 6, 7, 8 minut to tylko to, czego oczekiwali fani Yeovil Town, kiedy w zeszłym tygodniu przegrali 4:0 w Carlisle…

Na szczęście dla Glovers, uniknięto powtórki fiaska otwarcia w Luton, ale nie czerwona kartka dla obrońcy Bevisa Mugabi, ani siódmej wyjazdowej porażki kampanii. Z ich nieobecną formą mniej niż imponującą, dobrze, że Yeovil wygrali połowę swoich meczów u siebie.

Wszystkie cztery z tych zwycięstw przyszły, gdy napastnicy Francois Zoko i Olufela Olomola zaczęli razem. Duet do tej pory spisywał się znakomicie, strzelając 12 bramek między nimi w tym okresie i oba zapewniają siłę w atakowaniu obszarów, aby dopełnić talent Otisa Khana, który sam jest na piątce w kampanii.

Zarówno Zoko, jak i Olomola zostali wyrzuceni z boiska w wygranym 3:0 meczu ze Stevenage i odsiadują w sobotę ostatnie z trzech meczów wykluczenia. Ich nieobecność może jednak stanowić okazję dla Sama Surridge'a i Rhysa Browne'a, którzy zaimponowali wygranym 1:0 FA Cup nad Southend, dzięki czemu klub zremisował z Port Vale.

Jedyną drużyną, która ostatnio pokonała Valiants, było Swindon Town, który wygrał 3-0 w Burslem oddając cztery celne strzały. Byli bezwzględni przed bramką i to bez napastnika Luke'a Norrisa, który pozostaje ich najlepszym strzelcem z 9 na 16 we wszystkich formach.

Tydzień przed tą grą, niektórzy sugerowali, że ofensywne aspekty ich występu w wygranym 1:0 meczu z Wycombe nie były najlepsze, jednak istnieje pewna wydajność, którą ta gra zawierała.

Środkowi obrońcy Ollie Lancashire i Matt Preston utrzymali Chairboys, drugich najlepszych strzelców dywizji – którzy indywidualnie mieli jednego z najlepszych strzelców ligi w Adebayo Akinfenwa – milczeli przez 90 minut. Trudno wyobrazić sobie Luke'a Williamsa czy Marka Coopera, którzy mieliby taką stal.

Pomocnik Timi Elsnik wygląda na jednego z transferów sezonu. Wypożyczony Derby County jest nie tylko w świetnej formie, strzelił trzy bramki w ostatnich trzech rozgrywkach we wszystkich rozgrywkach, w tym pasującego przeciwko Chesterfieldowi, wykazuje też wielką dojrzałość. Zaangażowanie 19-latka zostało pochwalone przez menedżera Davida Flitcrofta, który wydaje się przekształcać Swindon w zespół, który potrafi dobrze wykonywać proste rzeczy.

Będzie to zatem trudne popołudnie dla Yeovil:tak bardzo polegają na swojej domowej formie, porażka w Somerset byłaby tragedią trudną do zniesienia.

Werdykt Football Lab: 1-2