Cheltenham Town 1-1 Crewe Alexandra Six Things:punkty dzielone w ożywionym starciu

Cheltenham Town i Crewe Alexandra utrzymały swoje awanse na torze dzięki remisowi 1-1 na stadionie Jonny-Rocks. Oto nasze sześć rzeczy z zabawnego spotkania.

Otwieracz Cheltenhama przeciwko run of play

Załoga prawdopodobnie miała lepszą z giełd otwarcia, ale to Cheltenham objął prowadzenie, gdy rzut rożny Chrisa Husseya został sprowadzony do domu przez Gavina Reilly'ego po starciu w polu karnym. Był to cel, na który zasługiwał występ Reilly, ponieważ wypożyczony z Bristol Rovers niepokoił się i nękał przez cały czas spędzony na boisku. Chris Porter miał nadzieję, że wkrótce potem wyrówna, po wymianie zdań z energicznym Charliem Kirkiem, ale został uznany za spalonego.

Posiadanie Crewe w pierwszej połowie

Menadżer domu Michael Duff poczuł, że Cheltenham „zszedł” Crewe po zdobyciu bramki otwierającej, chociaż odwiedzającym nie było łatwo je wyrzeźbić. Po lewej stronie odwrócony boczny Harry Pickering wykazał owocne porozumienie telepatyczne z Kirkiem, równowaga ataków Crewe nie była tak płynna po prawej stronie. Daniel Powell i Perry Ng wchodzili do środka bez względu na to, gdzie była przestrzeń i ponieważ James Jones rzadko dryfował na zewnątrz, ich gra po tej stronie była nieco przeciążona. Mimo że, zasłużyli na wyrównanie pod koniec równej pierwszej połowy, kiedy Chris Porter został przegrany w lewym kanale, a napastnik wbił piłkę w bliski słupek.

Ulepszona prasa Alexa

Duff zachęcał swoich graczy do większej agresywności na początku drugiej tercji; były do ​​pewnego stopnia, jednak prawdopodobnie najsilniejszy wpływ wywarła prasa Crewe. Z trzema środkowymi obrońcami w Charlie Raglan, Ben Tozer i Jacob Greaves plus dwóch pomocników w Conorze Thomasie i Jake'u Doyle-Hayes, Gospodarze starali się pilnować piłki w defensywie jako trzecia, ale ze względu na zaciekłość gości trudno było im przebić się przez linie. Kiedy rudziki dostały się do przodu, przynajmniej, zbliżyli się dwa razy przez Gavina Reilly'ego, który wystrzelił poza cel po wycofaniu Chrisa Husseya i Luke'a Varneya, który nie mógł uzyskać wymaganego kontaktu po kwadratu Seana Longa.

Ng zwolniony

Crewe dwukrotnie grał w Kirku na swojej ulubionej pozycji, spuszczanie na bramkę z lewego kanału, ale dwa razy nie udało się znaleźć celu w szybkiej serii w połowie drugiej połowy, pomimo dobrego podejścia Ryana Wintle'a. Kościół, na 14 goli od początku ubiegłego sezonu, może żałować swoich rzadkich chwil rozrzutności, ponieważ na 70 minut, Perry Ng został wysłany po drugi żółty, dając Cheltenham szansę na wywieranie presji. Podczas gdy środkowy obrońca Olly Lancashire zastąpił Kirka w defensywie dla gości, speedster Alex Addai zastąpił Reilly'ego, aby dodać świeżej energii do gry gospodarzy. Addai nie mógł wrócić do domu po 80 minutach, po szerokim środkowym obrońcy Jacob Greaves pobiegł na maruderę do dośrodkowania; napastnik był bardziej skuteczny jako twórca, ponieważ zaliczył jedną ze swoich wielu prawicowych serii z czterema do gry przed dośrodkowaniem, ale Ryan Broom nie mógł znaleźć kontaktu, aby pokonać Willa Jaaskelainena.

Kolejarze na torze

Dla Crewe Alexandry, punkt ten stanowi pozytywny krok w kierunku ich wyzwania promocyjnego – mogą zachęcić ich zarówno przewagi terytorialne, które cieniowali przez pierwsze 70 minut, jak również odporność obronna, którą wykazali po zwolnieniu Ng. David Artell zasługuje na ogromne uznanie za tak dobre wdrożenie swoich pomysłów w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, a lato stabilizacji z pewnością mu w tym pomogło. Choć nie był to do końca idealny występ – zdarzały się chwile, w których walczyli o rozbicie rywali – prawdopodobnie mieli lepsze spotkanie z jednym ze swoich konkurentów na nieznanym terenie.

Rudziki wciąż latają wysoko

Chociaż Robins nie zdobyli trzech punktów, na które liczyli, Duff czuł, że fakt, że gracze w szatni byli „nieco rozczarowani”, był wskaźnikiem tego, jak daleko zaszli. Gra pokazała, że ​​nie tylko mogą konkurować z lepszymi drużynami w tej lidze, ale mogą też być niezadowoleni z punktu. Cheltenham może poprawić swoją pracę w posiadaniu, zwłaszcza gdy są naciskane, jednak stworzyli co najmniej tyle samo okazji, co ich goście, a ten występ był również kolejną wskazówką – podobnie jak w zeszłym tygodniu przegrana 2:0 z Plymouth Argyle – że być może inaczej niż w poprzednim sezonie, mogą być poniżej swoich najlepszych z piłką, ale nadal pozostają zorganizowane i groźne.

[Cheltenham Town 1-1 Crewe Alexandra Six Things:punkty dzielone w ożywionym starciu: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/piłka-nożna/1018038458.html ]