Milton Keynes Dons 1:0 Northampton Town Six Things:zasłużone zwycięstwo dla MK

Paul Tisdale – bbc.co.uk

Milton Keynes Dons awansował na trzecie miejsce w League Two dzięki wygranej 1:0 u siebie z Northampton Town; mogli strzelić więcej goli, ale strzał Kierana Agarda w 44. minucie wystarczył. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Gra przejścia

Chociaż zarówno Paul Tisdale, jak i Keith Curle preferowali systemy skrzydłowe, Wszystkim czterem skrzydłowym na boisku – George Williams i Dean Lewington dla MK oraz Billy Waters i David Buchanan dla ich gości – brakowało tempa naturalnie związanego z rolą, przez co obie drużyny ucierpiały, gdy centralne obszary były zatłoczone. Nazwa gry, dlatego, polegało na szybkim wrzuceniu piłki do przodu, aby znaleźć luki i mieć nadzieję, że frontmani będą mogli skutecznie łączyć. Sam Hoskins i Andy Williams zrobili to dla Cobblers w połowie pierwszej połowy, ale ciasny wysiłek tego ostatniego został dobrze uratowany przez Lee Nichollsa.

Strajk Agarda

MK Donowie inteligentnie ustawili się bez piłki, dlatego być może zacieniali pierwszą połowę. Rhysie Healeyu, Kieran Agard i Chuks Aneke dobrze się łączą; ten ostatni zaczepił się szeroko od powalenia Agarda po dostawie Lewingtona na krótko przed upływem pół godziny. Chociaż Lewington był czasami złapany w defensywie, walczył dzielnie, a jego sceny były dokładne; rzeczywiście, 44. minuta krzepkiego rzutu rożnego doprowadziła do bramki, jako Agard przekonwertowany z bliskiej odległości.

MK szanse

Northampton wyglądał na nieco otwarty w pierwszej połowie, ale jeszcze bardziej po przerwie, kiedy ścigali grę. Drużyna Tisdale'a przegapiła wiele okazji:Agard wymusił dobrą interwencję Davida Cornella, który również zatrzymał długodystansową główkę Williamsa, zanim Aneke nie mogła do końca wrócić do domu, potem Agard zobaczył, że bramka nie została uznana za rzekomą presję na Aarona Pierre'a, zanim Healey uratował pojedynek jeden na jednego. Innego dnia, gospodarze mogli strzelić hatfula, aby końcowe etapy były formalnością, ale zamiast tego, musieli zmierzyć się z niepewnym finałem.

Powell zaprzeczył

Daniel Powell miał okazję ukarać swoich dawnych pracodawców za ich rozrzutność, po rozegraniu przez Kevina Van Veena w ciągu 60 sekund od wejścia do walki, ale został dobrze zaprzeczony przez Nichollsa. Jednak dopiero w czasie kontuzji wojska Keitha Curle'a rozwinęły się przed parą; Główka Sama Foleya wylądowała na dachu siatki, by skazać ich na porażkę.

Szewcy w innym kolorze

Chociaż Northampton miał solidny start pod rządami Keitha Curle'a, metody menedżera – pod względem formacji i podejścia – nie do końca odpowiadają dostępnemu personelowi. Widzieliśmy, jak Hakeeb Odoffin i Waters grali bez pozycji odpowiednio w szerokich rolach środkowego obrońcy i skrzydłowego obrońcy, aby wykonać swój system trzech z tyłu, natomiast brak wzrostu był nieco problematyczny, biorąc pod uwagę, że Northampton miał tendencję do długich wykopów od bramki. Z tego powodu, niesprawiedliwe byłoby ostateczne ocenianie pracy Curle'a, dopóki nie ma personelu dostosowanego do jego metod.

Solidny pokaz żołnierzy Tisdale'a

Ten sprytny występ, co umieszcza ich w automatycznych miejscach promocyjnych po raz pierwszy po bezwypadkowym wrześniu, uosabiają MK Dons w ich najlepszym wydaniu; niewiele zdradzili i wykorzystali błędy opozycji, gdy otworzyła się przestrzeń. Mogą istnieć pewne gry, w których przestrzeń jest bardziej zatłoczona centralnie i będą musieli znaleźć alternatywne pomysły na szerokich obszarach. Ponieważ jednak niewiele drużyn League Two jest w stanie pozostać zwartym przez 90 minut, Konsekwentny poziom organizacji MK może być ogromną częścią ich promocji.

[Milton Keynes Dons 1:0 Northampton Town Six Things:zasłużone zwycięstwo dla MK: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/piłka-nożna/1018038575.html ]