Milton Keynes Dons 0-1 Crewe Alexandra Six Things:zawzięty pokaz prowadzi Alexa do zwycięstwa

Alex Gilbey – @MKDonsFC

Crewe Alexandra zwiększyła swoje aspiracje w górnej połowie, wygrywając 1:0 w goniącym za awansem Milton Keynes Dons, dzięki pierwszej połowie uderzenia Charliego Kirka. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Rozłączny MK Dons

Crewe Alexandra grała z większą pewnością siebie w pierwszej połowie, niż sugerowałby powrót jednej wygranej na wyjeździe przez cały sezon, jednak bilans dla MK Dons nie był do końca właściwy. Z Rhysem Healeyem z powrotem w Cardiff na chwilę, Peter Pawlett był jego „zamiennikiem”, jednak Szkot był bardziej komfortowy w śledzeniu wstecz niż naciskał w ostatniej trzeciej części, co oznacza, że ​​system wyglądał bardziej jak 3-5-2 niż 3-4-3, które widzieliśmy wcześniej. Ponieważ ani Conor McGrandles, ani Dean Lewington nie mogli bezpośrednio zaatakować flanki, MK Dons albo musiał przejść z głębin, albo poczekać, aż szeroki środkowy obrońca Joe Walsh i Baily Cargill nałożą się na siebie, co być może spowolniło tempo ich gry. To nie było tak, że konfiguracja dawała im dodatkowe bezpieczeństwo, albo, ponieważ kiedy firma Cargill nakładała się na siebie, Lewington nie zawsze odpowiednio się wycofywał, a zatem:widzieliśmy szerokie otwarte przestrzenie, w których odwiedzający mogli zaatakować w okresie przejściowym.

Kirk zachwyca

Na szczęście dla gospodarzy Crewe nie nadało tempa Chrisowi Porterowi i Jordanowi Bowery, aby w pełni wykorzystać tę lukę, ale połączyli kilka wyraźnych ruchów mijania. Po jednym z nich zainspirowany przez jasnego Calluma Ainleya, James Jones przetoczył się szeroko z krawędzi pudełka, przed prawym obrońcą Perry Ng, znaczący wpływ na grę, wymusił obronę od Lee Nichollsa. Crewe mógł strzelić gola w pół godziny, kiedy Walsh dośrodkował do Petera Pawletta, aby zbić piłkę do domu. tylko do wykluczenia przez flagę spalonego, ale po tym Crewe strzelił otwierającego. Po kolejnym atrakcyjnym przejściu z Crewe, energiczny Ryan Wintle założył Kirka, którzy wkroczyli w przestrzeń, zanim schowali się do domu w odległym kącie.

Alex przeciwko Alex

Kontuzja Alexa Gilbeya była dużym czynnikiem stojącym za spadkiem w zeszłym sezonie dla MK Dons, ponieważ jest energiczną postacią, która wnosi energię do zespołu na boisku i poza nim. Nic dziwnego, to Gilbey sprawił, że pobiegli po bramkę; były pomocnik Colchester uderzył niezręcznie, odbijając się w ciągu minuty od rozpoczęcia meczu, gdy Ben Garratt oddalił się, przed wymuszeniem zatrzymania się na bliskim dystansie przez Garratta po zwolnieniu Aneke. W drugiej połowie, Gilbey był tym, który próbował szybko przyspieszyć tempo, podania do przodu, a gospodarze z pewnością grali w tym czasie z większą pośpiechem. Jednakże, nie do końca miały centralny punkt w pudełku.

Subs czynnik

W 66 minutach Paul Tisdale zdecydował się zastąpić napastnika Kierana Agarda, który strzelił 13 bramek w tym sezonie, z Osmanem Sow. Prawdziwe, Agard walczył, by pokonać środkowych obrońców George'a Raya i Eddiego Nolana, który znakomicie bronił, ale można by zapytać, czy bardziej odpowiednie byłoby poświęcenie gracza defensywnego dla Sow. Kiedy nadszedł napastnik, wykazał chęć prowadzenia kanałów, ale jeden lub dwa jego krzyże byłyby idealne dla Agarda, jednak w pudełku nie było nikogo. Natomiast David Artell zastąpił ciężko pracującego Ainleya na Tommy'ego Lowery'ego, który wstrzyknął świeżą energię i wigor w grę Crewe, aby zmniejszyć nacisk na tylną straż. W końcowych etapach to prawdopodobnie goście byli najbliżej zdobycia kolejnego gola, ze wspaniałym solowym biegiem Ng, który nie do końca dorównuje jakością jego strzału, a Wintle nie może trafić w 85. minucie. Nadal, najbliższy MK osiągnął punktację dzięki różnym apelom karnym, co pokazuje, jak zaciekle broniła się Crewe w drodze do zasłużonego zwycięstwa.

Tisdale musi mieć wsparcie

MK Donowie ponieśli spory cios w ich nadzieje na awans. Przez całe popołudnie zawsze było w nich przynajmniej coś, co nie było do końca właściwe, może być to, że luki w rozległych obszarach w pierwszej połowie lub brak punktu centralnego, odważny środkowy napastnik, w sekundę. Tisdale wykonał jak dotąd bardzo dobrą robotę w tym sezonie, aby naprawić morale w Buckinghamshire i, z tego powodu, Reakcją Pete'a Winklemana na tę serię jednego zwycięstwa na sześć powinno być udzielenie mu jak największej pomocy na rynku transferowym. Przywracając Healey, a także być może lewy obrońca, aby zdjąć część ciężaru z Lewington, który w sobotę wystąpił w klubie po raz 600, byłby pozytywnym początkiem.

Kolejarze na właściwych liniach?

David Artell prawdopodobnie podzielił opinię wśród fanów Alexa podczas swoich dotychczasowych rządów, ale zasługuje na uznanie za jedną porażkę na sześć, która zwiększyła ich aspiracje w górnej połowie. Bardziej wymownie, w tamtym okresie ograli Lincolna i zasłużenie pokonali MK Dons – te dwie ostatnie strony od dawna uważane są za dwie najlepsze w tej dywizji, przynajmniej do czasu powstania Bury'ego, który zaliczył jedyną porażkę Crewe w tej sekwencji. Pokazawszy, że potrafią grać dobrą piłkę w pierwszej połowie na Stadionie MK, potem zrób brzydką stronę w drugim okresie, nadchodząca wizyta pretendentów do awansu, Colchester i Carlisle, z pewnością ich nie zaskoczy.

[Milton Keynes Dons 0-1 Crewe Alexandra Six Things:zawzięty pokaz prowadzi Alexa do zwycięstwa: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/piłka-nożna/1018038540.html ]