Umiejętności strzelania do koszykówki

Spójrz na to zgłoszenie Marka. Świetny przykład ćwiczenia umiejętności strzeleckich w koszykówkę, które sprawdzi się we wszystkich grupach wiekowych.

„Doskonała forma” i „Bonusowe” ćwiczenie strzeleckie

Poniższa prosta czynność w koszykówce miała ogromny wpływ na nasz sukces w strzelaniu z rzutów wolnych, odkąd została włączona.

Generalnie robimy 4 krótkie przerwy na wodę na trening. Po każdej przerwie na wodę zawodnicy mają ćwiczyć swoją „doskonałą formę” blisko kosza. Przy każdym oddanym strzale gracz robi krok dalej od obręczy. Przy chybionym strzale, gracz robi krok bliżej obręczy. Najdalej gracz może się cofnąć, to linia rzutów wolnych. Po każdym udanym rzucie wolnym pozostają na linii rzutów wolnych. Po nietrafionym rzucie wolnym, gracz podchodzi bliżej do kosza. ŻADNE rozmawianie jest zabronione podczas tej aktywności – skupiamy się na „Doskonałej Formie”. Każdy przyłapany na mówieniu skutkuje dodatkowymi czynnościami kondycjonującymi na miejscu lub po zajęciach.

Po 2 minutach kręcenia „Doskonałej formy” kręcimy „Bonus”. Każdy zawodnik oddaje 2 rzuty wolne (nie wolno wykonywać rzutów rozgrzewkowych), po czym natychmiast ustawia się w linii bocznej, abyśmy mogli policzyć, ile rzutów wolnych został wykonany. Wymagane jest 75% wykonanych rzutów wolnych lub zawodnicy wykonują swoją liczbę pudeł. Na przykład; 12 graczy wykonało 24 rzuty wolne (po 2). Wymagane jest 18 wykonanych rzutów wolnych, aby uniknąć biegania po linii bocznej. Jeżeli drużyna wykonała 15 rzutów wolnych, pobiegliby 9 linii pobocznych. Trenerzy mogą odpowiednio dostosować swój procent rzutów wolnych. 75% to realistyczny cel do osiągnięcia.

Ta czynność zajmuje około 3-4 minut. Przez wszystkie lata coachingu ta aktywność zrobiła więcej dla naszego sukcesu w strzelaniu z rzutów wolnych niż zwykłe strzelanie z rzutów wolnych podczas treningu.