Newcastle 2:0 Aston Villa Oceny piłkarzy:Lascelles dominuje

Gouffran świętuje otwarcie – mirror.co.uk

Mocna druga połowa sprawiła, że ​​Newcastle zrobiło kolejny krok do awansu, wygrywając 2:0 z pozbawioną formy Villią – ale jak wypadli gracze obu drużyn?

Newcastle United

Karl Darlow – nie stale wzywany, ale ratował Newcastle w kluczowych momentach. Powstrzymał ostre uderzenie Kodjii w pierwszej połowie i jazdę z bliskiej odległości Bjarnasona w drugiej. 7

DeAndre Yedlin – czasami groził, że rozpocznie atak, tylko po to, by zostać zawiedzionym mocnym dotykiem. Czasami przegrywany przez Kodjię, a jego tempo maskuje słaby zmysł pozycyjny. 5
Jamaal Lascelles – fizycznie zdominowany Hogan, nawet jeśli jego stanowczy atak na napastnika przyniósł żółtą kartkę w pierwszej połowie. Jego strzały głową odegrały rolę w obu bramkach. 9
Ciaran Clark – poprawił się po niezdecydowanych pierwszych 10 minutach i wyglądał na opanowanego. Performance potwierdza wcześniejsze teorie Villi, że potrzebował nowego startu. 8
Paul Dummett – bardzo Dummettowy występ:dużo serca przy ograniczonej jakości. Nie był rozciągnięty w defensywie, dopóki nie pojawił się Adomah. 5

Matt Ritchie – w pierwszych 40 minutach zbyt łatwo oddał piłkę i raz doprowadziło to do otwarcia Villi. Po przejściu do pierwszego gola, stał się najlepszym graczem na boisku. 7
Jonjo Shelvey – kilka dobrych przejść na szerokie obszary w całym tekście. W pierwszej połowie, nie zawsze byli oddani sprawiedliwości przez jego kolegów z drużyny, ale w drugim, jego wartość stała się jasna. 9
Jack Colback – bardziej uproszczony w posiadaniu niż Shelvey. Odepchnięty na początku, ale był odważniejszy poza posiadaniem piłki w drugiej połowie, zamiatanie przegranych piłek, aby dać Toonowi kontrolę. 7
Yoann Gouffran – nie wpadł na jedną lub dwie piłki z pierwszej połowy. Strzelił otwierającego, ale mógł zaoferować więcej dla swojej strony. 5
Mohamed Diamé – ciasny pomocnik Villi utrudniał mu znalezienie miejsca na mocne uderzenia w pierwszej połowie. Ulepszony w drugim jednym lub dwoma sprytnymi ruchami. 6
Dwight Gayle – z problemami zdrowotnymi i osobistymi potencjalnie wpływającymi na wydajność Gayle'a, Benitez zdjął go w pierwszej połowie. Okazało się to słuszne. 4

Aleksandr Mitrovic (z 33) – strzelił kluczową główkę, która doprowadziła do pierwszego gola. Wymuszony powrót do obrony Villi, stworzenie przestrzeni dla pomocników do przejęcia kontroli. 8
Christian Atsu (na 89)

Aston Villa

Sam Johnstone – jeden lub dwa wygodne chwyty w pierwszej połowie i serię obrońców w drugiej, żeby wynik był przyzwoity. Bardzo krytykowany w przeszłości, ale ten nie jest na nim. 7

Alan Hutton – wykazał się bardzo potrzebnym duchem walki z oddanymi biegami do przodu, nawet jeśli jego przejście w przeciwnej połowie pozostawiało trochę do życzenia. Okazjonalnie złapany z pozycji późno. 5
Tommy Elphick – niewiele zrobił, aby usprawiedliwić decyzję Bruce'a, by rozpocząć go przed Nathanem Bakerem. 3
James Chester – zdominował Gayle przez pierwsze pół godziny, ale miał więcej trudności z powstrzymaniem Mitrovica. 4
Neil Taylor – przez większą część pierwszej połowy negował zagrożenie ze strony Yedlina i Ritchiego i wykonał kilka dobrych nakładających się przejazdów. 6

Mile Jedinak – walczył dobrze na początku, ale często był wciągany głęboko po pierwszej połowie godziny i wyglądał na zmęczonego, gdy został wycofany w drugiej połowie. 4
Birkir Bjarnason – dobrze pokrył boisko w pierwszej połowie, kiedy Lansbury wyprzedził go. Miał dużą część ujęć Villi, w tym ich jedyny test drugiej połowy Darlowa, ale brakowało mu tempa, aby być klasycznym skrzydłowym. 4
Conor Hourihane – kilka przyzwoitych piłek w pole karne na początku, ale straciły na znaczeniu, gdy pomocnicy Newcastle przejęli kontrolę. 4
Henri Lansbury – ciężko pracował i skutecznie naciskał w pierwszej połowie. Jego mniej imponująca sekunda będzie najbardziej zapamiętana dla TEGO samobójczego gola. 3
Jonathan Kodjia – zasłonił przestrzeń za nim i prawdopodobnie stanowił największe zagrożenie ze strony Villi w pierwszej połowie, jego ciasny, skośny wysiłek, zmuszając Darlowa do obrony. 6
Scott Hogan – nie nadaje się do złomowania gier. Nie miał fizycznej obecności wymaganej do konkurowania z Lascelles, przed jego niefortunną późną kontuzją. 2

Albert Adomah (w wieku 71 lat) – jego przybycie zbiegło się ze skromną poprawą w końcowych etapach, jeśli nie wystarczy, aby rozpocząć powrót. Zaatakował flankę bardziej niż Bjarnason. 7