Norwich 2-0 QPR Oceny piłkarzy:powraca Oliveira

Bardziej dojrzała uroczystość od Nelsona – mirror.co.uk

Bramki Nelsona Oliveiry i Harrisona Reeda pomogły Norwichowi w pierwszym ligowym zwycięstwie pod rządami Daniela Farke'a, triumf 2-0 nad QPR. Jak radzili sobie gracze obu drużyn? Oto nasze oceny.

Miasto Norwich

Angus Gunn – wykonał kluczową podwójną interwencję w drugiej połowie, blokując Lua Lua i Mackie, zatrzymanie tego ostatniego przed przerwą. Odegrał swoją rolę w czystym koncie. 7

Ivo Pinto – wyglądał na odsłoniętą, częściowo z powodu braku ochronnego szerokiego mężczyzny przed nim, a częściowo z pierwszego pukania. Zdjęty w połowie drugiego okresu. 5
Christoph Zimmerman – zaliczył kilka mocnych wślizgów w pierwszej połowie i wyglądał na bardziej dowodzącego niż w meczu z Sunderlandem. Stawanie się popularnym wśród kibiców. 8
Marcel Franke – być może powinien był strzelić gola w pierwszej połowie, ale po przerwie trafił kilka świetnych goli. Aby udowodnić, że istnieje więcej niż jeden legendarny środkowy obrońca o imieniu Marcel. 7
James Husband – winny błędnych podań w pierwszej połowie i podejrzany defensywnie. Zrozumiałe zardzewiałe z powodu braku treningu meczowego w ciągu ostatnich 18 miesięcy. 4

Harrison Reed – porównania z Paulem Scholesem mogą być jędrne, ale czasami rozprowadzał sztukę znakomicie. Swój występ zakończył wspaniałym hitem późno. 9

Mario Vrancic – czysty w posiadaniu piłki przez cały wieczór, a jego asysta przy bramce Oliveiry była znakomita. Jeśli może bardziej konsekwentnie dostarczać tę jakość, stanie się jednym z najbardziej kreatywnych graczy w mistrzostwach. 8
Wes Hoolahan – grał dobrze w pierwszej połowie i mógł po przerwie dodać gola, ale został uduszony przez Smithies, gdy jeden na jednego. 7
James Maddison – jeden z lepszych wykonawców Norwich w niedzielę i ciężko pracował dziś wieczorem, nadal imponuje swoją głębszą rolą. 7
Josh Murphy – był jedynym ujściem Wysp Kanaryjskich z tempem, ale jego słaba ostatnia piłka go zawiodła. 4

Nelson Oliveira – dzięki klinicznemu wykończeniu strzelił 13 goli w ostatnich 23 ligowych występach, pomimo rozpoczęcia tylko 16 z nich. Z pewnością zrobił wystarczająco dużo, by przygwoździć miejsce? 8

Russell Martin (lat 68) – sugestie, że Norwich lepiej broni się bez startu kapitana, zostały poparte ich dzisiejszym występem. Nie zrobił wiele złego w swoich 22 minutach, pomimo. 6
Marley Watkins (z 79) – mógł dodać jedną trzecią w doliczonym czasie, gdyby nie rozległe Smithies. 7
Marco Stiepermann (z 85) – wyglądał na spokojnego i opanowanego w swoim krótkim czasie na boisku. 6

Strażnicy Queens Park

Alex Smithies – wykonał kilka ważnych obron przed Hoolahanem i innymi, aby utrzymać QPR w grze do drugiego gola, za co nie był winien. 7

James Perch – zdobył więcej przechwytów (4) niż jakikolwiek zawodnik na boisku. Solidny występ obrońcy, kto opuszcza mecz z niewielkim uznaniem. 7
Nedum Onuoha – wątpliwe, czy QPR może rzucić wyzwanie o pierwszą połowę, gdy pozostanie kapitanem. Słaby wyświetlacz dziś wieczorem. 4
Joel Lynch – zbyt wolny, by reagować defensywnie. Celowany jako słabe ogniwo przez Norwich i był w dużej mierze odpowiedzialny za niechlujne cele przyznane przez QPR. 3

Paweł Wszolek – doznał kontuzji w 29. minucie i był dużą stratą dla Rs. 6
Massimo Luongo – wygrał kilka odbiorów, ale poza tym był poza tempem. Nie okazywał chęci zamknięcia przeciwnika na drugą bramkę. 4
Josh Scowen – bardziej wpływowy niż jego pomocnicy, ale pod względem wytrzymałości, a nie techniki. Płonął z daleka 52 minuty i 21 później, jego rzut wolny zawinął się nad poprzeczką. 6
Luke Freeman – w drugiej połowie wygaszony na lewą stronę, gdzie stał się mniej zaangażowany. Nie zapewnił wystarczającej jakości w ostatniej trzeciej części. 4
Jake Bidwell – obozował na przeciwnej połowie i czasami trudno mu było odzyskać pozycję defensywną w okresie przejściowym i chronić Lyncha. 3

Conor Washington – znacznie obniżył swoje szanse w doliczonym czasie. Stracił posiadanie osiem razy (WhoScored) i nie zaoferował ataku, aby to usprawiedliwić. 3
Jamie Mackie – był bliski zdobycia bramki raz na każdą połowę. Ciężko pracuje, ale fakt, że strzelił szeroko z pozycji sąsiadującej z miejscem karnym, sugeruje, że brakuje mu pewnej bezwzględności. 4

Kazenga Lua Lua (na 29) – zastąpił Wszolka w roli skrzydłowego, co nie jest jego naturalną grą. 3
Darnell Furlong (na 65) – byłby bardziej naturalnym zamiennikiem Wszolka na obronie. Kiedy on przyszedł, chodziło o zagranie prawego obrońcy w 4-4-2 w zmianie, która nie zadziałała. 3
Matt Smith (71 l.) – był celem większości późnej gry QPR. Wygrał wiele nagłówków, ale nie z własnej winy, cierpiał na brak wsparcia. 6