Burnley 1-0 Newcastle Oceny piłkarzy:Magnificent Mee

Hendrick świętuje zwycięzcę – bbc.co.uk

W starciu wysoko w defensywie, ale słabo w ataku bezczelności, Burnley pokonał Newcastle United 1:0 w poniedziałek wieczorem dzięki bramce Jeffa Hendricka w drugiej połowie. Oto nasze oceny graczy z gry.

Burnley

Nick Pope – uratował kłujący wysiłek Shelveya w 17. minucie, który został trafiony prosto w niego w pierwszej połowie, w której nie został przetestowany. Nie był zajęty po przerwie, ale wykonał dwie dobre interwencje, jeden z curlingu Pereza tuż po przerwie i zachował czujność, by obronić Haydena w doliczonym czasie. 8

Matthew Lowton – solidny występ w pierwszej połowie, w którym odmówił Atsu szansy na przejście z tyłu. Wrósł do gry i stał się centralnym elementem okresów, w których Burnley naciskał na prawą stronę drugiej połowy. 7
James Tarkowski – wyglądał spokojnie w pierwszej połowie i po przerwie zgarnął sporo luzem. Jedyną skazą w jego grze był strzał głową z tyłu Brady'ego z rzutu wolnego, który skierował prosto w Elliotta. 9
Ben Mee – silny w powietrzu przez cały czas i zagrał kilka dobrych podań do przodu. To nie jego pierwszy imponujący sezon na tym poziomie. 10
Stephen Ward – w pierwszej połowie awansował bardziej niż Lowton i często nachodził na Brady'ego. Machał wieloma krzyżami, ale nie mogłem uzyskać odpowiedniej dokładności, z tyloma mężczyznami w pudełku. Zawsze wykazywał defensywną świadomość, śledzenie jednej lub dwóch rzutek Ritchiego w pudełku. 6

Jack Cork – dobrze pokrył szerokie obszary i chętnie pomógł Lowtonowi, nawet jeśli jego odejście mogło być bardziej pozytywne. 6
Steven Defour – w zeszłym sezonie pojawiły się sugestie, że Belgowi brakuje dyscypliny do gry w dwuosobowej pomocy, ale tego wieczoru pokazał mnóstwo tego. 7

Johann Berg Gudmundsson – skutecznie naciskał na Manquillo, ale dopiero w drugiej połowie stał się znaczącym ujściem ataku, kiedy ustanowił zwycięzcę Hendricka. 6
Jeff Hendrick – miał kilka celów na bramkę w pierwszych pięciu minutach, więc nie było niespodzianką, że zdobył zwycięzcę Burnleya. Czasami próbował naciskać obok Barnesa, ale innym razem miał inteligencję, by wpaść i pomóc pomocnikowi. 7
Robbie Brady – w pierwszej połowie był zbyt chętny, by ciąć do środka, co ograniczało mu przestrzeń do używania lewej stopy w otwartej grze. Prawie złapał Elliotta ostrym ciosem i stanowił zagrożenie ze strony stałych fragmentów. 5

Ashley Barnes – wygrał nieparzysty rzut wolny, ale trudno było mu zabłysnąć w polu karnym, częściowo z powodu braku wsparcia, a częściowo z powodu dominacji Lejeune'a. Czasami jest winny spowolnienia ostatniej trzeciej gry Burnleya. 4

Ashley Westwood (76 l.) – fakt, że był jedynym zmiennikiem Burnleya, pokazuje, jak bardzo czuli się komfortowo i jak bardzo ufali Seanowi Dyche'owi jego piłkarze. 5

Newcastle United

Rob Elliott – musiał się martwić dziwnym, niezręcznym skrzyżowaniem z Barnesem, który dawał odczuć swoją obecność, ale jego obsługa była dobra i nie musiał przerywać tylu strzałów, ile mógł się spodziewać. Nie mogłem zrobić zbyt wiele z celem, choć jego kopanie pozostawia trochę do życzenia. 4

DeAndre Yedlin – mógł zrobić więcej, aby odciąć lewostronne zagrożenie ze strony Warda i Brady'ego. Jeden lub dwa potężne przejazdy po tym, jak Newcastle strzelił bramkę, które niektórzy mogliby chcieć zobaczyć, gdy wynik był równy. 5
Florian Lejeune – w przeważającej części dominował nad Barnesem i dowodził w powietrzu, ale stracił orientację w pozycji do bramki i został ukarany. 8
Jamaal Lascelles – jego agresja powietrzna była kluczem do wszechstronnie władczej gry, ale być może był zbyt odważny na straconą bramkę. Zaatakował, aby zamknąć Gudmundssona, w ten sposób opuszczając centralny obszar pola sześciu jardów, aby umożliwić Hendrickowi wbicie się do bramki. 7
Javier Manquillo – niechęć do użycia lewej stopy spowolniła tempo gry Newcastle w pierwszej połowie. Po przerwie wyglądał na żywszego, ale można go częściowo obwiniać za bramkę. 3

Matt Ritchie – mógł czasami bardziej agresywnie zamknąć totem i był w grze i poza nią. Nie pokazał wystarczającej jakości na piłce, gdy był zaangażowany. 3
Jonjo Shelvey – kiedy Newcastle trafił go na piłkę, zagrał kilka skutecznych podań do przodu, ale ciasny charakter konkursu oznaczał, że nie zawsze mógł wpływać na przebieg postępowania. 7
Mohamed Diame – pracował ciężej niż było to znane i dobrze odzyskał pozycję defensywną. Jego użycie piłki mogło być lepsze, czasami winni raczej zmuszania do zabawy niż cierpliwego czekania na odpowiednie momenty. Toon przegapił również biegłość techniczną Mikela Merino u boku Shelveya. 6
Christian Atsu – wystarczająco żywy, bez najbardziej przekonującego produktu końcowego, co podsumowuje jego dotychczasowy czas spędzony na Tyneside. Odłożył piłkę na strzał Shelveya w pierwszej połowie. 4

Ayoze Perez – mógł naciskać z większą werwą, ale życie było dla niego trudne ze względu na brak miejsca w centralnych obszarach. Wymusił dobrą obronę przed Pope'em swoim podkręcaniem w dwie minuty po drugiej połowie. 3
Joselu – nie pomógł brak wsparcia, ale jego niezdolność do utrzymania piłki oznaczała, że ​​Newcastle nie znalazł okazji, aby dostać się dalej na boisko. Zgrabne zwolnienie za wysiłek Pereza i przyzwoity strzał w późnym momencie tuż za polem karnym, który zasyczał wąsko szeroko, ale oczekiwano od niego więcej. 4

Isaac Hayden (lat 76) – jego niski napęd wymagał dobrego zatrzymania przez Pope'a w doliczonym czasie. 6
Jacob Murphy (z 79) – dodał trochę tempa grze Newcastle z prawej strony, wspomagany przez większą wolność Yedlina. 6
Dwight Gayle (83) – jest naturalnym strzelcem i prawdopodobnie powinien zostać wprowadzony wcześniej – jeszcze przed bramką Burnleya. 5