Leicester 2-0 Liverpool Oceny piłkarzy:klucz Okazaki

Shinji Okazaki – mirror.co.uk

Leicester przeszedł do czwartej rundy Pucharu EFL, wygrywając 2:0 z Liverpoolem, dzięki lepszemu występowi w drugiej połowie i bramkom kluczowego rezerwowego Shinjiego Okazaki i Islama Slimaniego. Oto nasze oceny zawodników dla obu drużyn.

Miasto Leicester

Ben Hamer – wcześnie zaprzeczył Oxlade-Chamberlainowi i przez cały wieczór oddał tylko dwa inne celne strzały. Solidne wykonanie, ale Schmeichel prawdopodobnie pozostanie numerem jeden. 7

Daniel Amartey – mógł wyjść bardziej w pierwszej połowie, ale nigdy nie pozwolił swoim przeciwnikom dostać się z tyłu i wykonał kilka przechwytów. Dobry pokaz defensywny. 6
Wes Morgan – jego brak tempa był wielokrotnie eksponowany w pierwszej połowie. Poprawił się jednak wyraźnie po przerwie, blokowanie wysiłku Solanke na początku. 7
Aleksander Dragović – spektakl władczy. Wyglądał na bardziej skłonnego do atakowania piłek wcześnie niż Morgan. 8
Ben Chilwell – nie wpadł w oko tak ofensywnie jak w poprzedniej rundzie, ale nadal odgrywał swoją rolę. Zrobiłem dobrą blokadę, by odmówić Chamberlainowi na początku. 6

Marc Albrighton – nie zbliżył się wystarczająco do Robertsona w pierwszej połowie, być może chcąc odmówić przestrzeni Coutinho w centralnych obszarach. Zawsze wracam, kiedy trzeba, ale czasami prowadziło to do braku nacisku na piłkę i braku ataku z prawej strony. 4
Wilfred Ndidi – Z frontmanami potrzebującymi wsparcia, ale linia tylna zbyt głęboka, w pierwszej połowie został niesprawiedliwie złapany między młotem a kowadłem. Kiedy system wyglądał lepiej, on też. 7
Vincent Iborra – jego śmierć była słaba, szczególnie w pierwszej połowie i jeden błąd w połowie drugiej dał szansę Chamberlainowi. Przynajmniej próbował włożyć nogę, Jednakże. 4
Demarai Gray – słaba pierwsza połowa, w której nie cofnął się, jego dwa szybkie biegi prowadzące tylko do okiełznanego strzału i słabego dośrodkowania. Jednak bardziej zaangażowałem się w drugą połowę, kiedy miał swobodę dzielenia się na centralne obszary, wymuszanie dobrej obrony przed Wardem późno. 6

Islam Slimani – w pierwszej połowie, drużyna nie wykorzystała swoich mocnych stron, które nie wbiegały za obronę ani nie wciskały się w obronę. Kiedy to zrobili w drugiej połowie, widzieliśmy, że to była jego fizyczna obecność z ludźmi wokół niego i jego strzelanina, ze znakomicie zdobytym drugim golem. 6
Leanardo Ulloa – zbyt podobny w stylu do Slimani, by duet mógł działać, żaden z nich nie zapewnia mobilności. To niekoniecznie jego wina, że ​​Leicester było lepiej bez niego, tylko, że cechy innego napastnika dopełniły Slimaniego. 4

Shinji Okazaki (on 53) – ukradł piłkę w kilka sekund po wejściu, uosabia jego wpływ. Wymuszone podania na boki, kiedy wcześniej Liverpool grał z łatwością. 10
Hamza Choudhry (z 84) – wyglądał jak jeden z najlepszych defensywnych pomocników League One w Burton i zasłużył na swój wielki moment – ​​pierwszy występ dla swojego rodzinnego klubu. 6

Liverpool

Danny Ward – wyglądał na wygodnego, gdy przychodził do krzyży i dobrze dowodził swoim terenem. Nie mógł zrobić zbyt wiele z otwierającym Okazaki i został pokonany przez super uderzenie Slimaniego. 6

Jon Flanagan – nie musiał angażować się w atakowanie. Nie jest winny obu bramkom, ale jego miejsce w drużynie wynika w dużej mierze z braku inwestycji i politycznego znaczenia posiadania absolwenta akademii w składzie. 4
Joe Gomez – przyzwoity w pierwszej połowie, kilka dobrych krótkich podań bez zbytniego testowania w jego trzeciej defensywie. Całkowicie stracił pewność siebie po pierwszym golu. 4
Ragnar Klavan – kilka dobrych przechwytów w pierwszej połowie, ale w drugim meczu był sfrustrowany, gdy stracił zmysł pozycyjny i został ukarany za złe wyzwanie na Okazaki. 3
Andrew Robertson – zajął kilka świetnych pozycji, szczególnie w pierwszej połowie, a jego ofensywna gra była kluczem do lepszych debiutów Liverpoolu. 7

Jordan Henderson – prowadził show w pierwszej połowie, ale w drugiej miał mniej czasu przy piłce i przez to miał problemy z narzuceniem się. Zostawił Okazaki nieoznaczony dla pierwszego gola. 5
Marko Grujic – dość schludny w pierwszej połowie, ale wyglądał na długonoga w drugiej. Potrzebuje więcej minut, ale będzie musiał grać lepiej, aby je zdobyć. 4
Georginio Wijnaldum – doskonała seria kontrataków na początku dała jedną z lepszych szans Liverpoolu dla Oxlade-Chamberlain. To udowodniło tylko jeden błysk w skądinąd mało inspirującej nocy byłego człowieka z Newcastle, który został zabrany z ponad kwadransem na grę. 3

Alex Oxlade-Chamberlain – wyglądał jasno w pierwszej połowie, ale mógł strzelać lepiej. Wyblakłe na późniejszych etapach. 4
Dominic Solanke – jego ruch był dobry, ale jego wykończenie było odrobinę marnotrawstwem. Odparte mocnym blokiem Morgana na początku drugiej połowy. 5
Phillipe Coutinho – klucz do ofensywnej gry Liverpoolu, przyciąganie do siebie mężczyzn. Jego wycofanie się z pierwszej połowy wpłynęło na występy w drugiej połowie. 8

Ben Woodburn (na 45) – podkręcony szeroko w 71 minucie po wcięciu z lewej strony. Nie brak chęci, ale nie zapewnia takiej samej aury jak Coutinho. 4
Danny Ings (z 72) – dostał się do najbliższego słupka po dośrodkowaniu Woodburna, ale nie mógł nawiązać właściwego kontaktu głową. Próbowałem ciężko po długim okresie na uboczu. 5