Aston Villa 1-0 Cardiff City Oceny piłkarzy:Johnstone błyszczy

Jack Grealish – hitc.com

Cudowne uderzenie Grealisha w 85. minucie oddzieliło dwie wyrównane drużyny, gdy Aston Villa pokonała Cardiff City 1:0 w mistrzostwach we wtorek wieczorem, ale oddalibyśmy nagrodę zawodnika meczu Samowi Johnstone'owi. Oto nasze oceny graczy z gry.

Villanowie

Sam Johnstone – znakomicie obronił Patersona i Morrisona w doliczonym czasie gry pod koniec pierwszej połowy, potem świetne przerwy na drugą połowę z Mendez-Laing i Zahore, zaprzeczając temu ostatniemu nogami. Jego rozkład mógł być trochę bardziej precyzyjny, ale poza tym był to występ zawodnika meczu. 9

Ahmed Elmohamady – wykonał kilka dobrych nakładających się przejazdów, aby na początku połączyć się ze Snodgrassem. Nie posuwał się tak bardzo do przodu w drugiej połowie, ale nadal był pod wrażeniem defensywy, zrobienie jednego lub dwóch ładnych przechwyceń z jednym kluczowym prześwitem poza linią. 8
James Chester – winny sporadycznego niedbałego podania w pierwszej połowie, ale bardziej jak jego dowódca w drugim okresie. W tym sezonie nie było zbyt wielu bardziej konsekwentnych graczy dla Villanów. 7
Mile Jedinak – na początku grał słabo na głowę przeciwnika, aklimatyzował się do roli środkowego obrońcy, do której nie jest przyzwyczajony. Po przerwie wydawał się bardziej komfortowy. 6
Axel Tuanzebe – jego popołudnie zostało skrócone z powodu kontuzji w 26. minucie, ale pomocniczy lewy obrońca wcześniej nie wyglądał komfortowo, oddanie piłki, aby uzyskać wielką szansę jeden na jednego w Cardiff. 3

Glenn Whelan – głębszy niż Hourihane i Grealish, generalnie trzyma się blisko dwóch środkowych obrońców. Mimo że nie zawsze trzymał piłkę swoimi podaniami do przodu, pozwolili Villi wcisnąć się dalej na boisko. 6
Conor Hourihane – wydaje się, że ma lewą nogę Ligi Mistrzów i prawą nogę spoza ligi:jego przeciwnicy byli tego dziś świadomi – zmuszając go do przejścia na prawą, gdzie był mniej skuteczny. Wykazał się dobrym ruchem, aby dostać się sam na sam w drugiej połowie, ale nie mógł znaleźć końca. 3

Robert Snodgrass – popisał się znakomitym ruchem w centralne partie w pierwszej połowie, pozwalając innym pojawiać się w odpowiednim kanale w przestrzeni. Stwarzał zagrożenie przy swoich dostawach przez cały wieczór, w tym jeden rzut wolny, który doprowadził do zwycięzcy. 7
Jack Grealish – zmagał się z fizycznością Gunnarssona przez część gry; jego walory techniczne błyszczały, gdy dano mu miejsce, jak widzieliśmy dla jego oszałamiającego późnego zwycięzcy. 6
Albert Adomah – miał przyzwoitą szansę na dobicie z rzutu rożnego w 34. minucie, ale nie mógł się nawrócić. Skutecznie zamknął Peltiera dobrze proszony o, ale może brakuje mu pewności posiadania, którą widzieliśmy u niego miesiąc temu. 3

Lewis Grabban – anonimowy w pierwszej połowie, ale po przerwie wyglądał bardziej na zagrożenie. Sprytnie odwrócił się od Bamby, aby stworzyć niebezpieczny otwór w tylnym słupku, zanim ruszył szeroko od krzyża Grealisha, następnie zagranie grzywny przez piłkę, aby mieć wielką szansę Hourihane'a. Tempo pracy nie powinno być kwestionowane. 6

James Bree (na 26) – prawonożny, nie był w stanie zapewnić szerokości na lewym skrzydle. Podejrzana pozycja dla dużej szansy Zahore, ale w uczciwości wobec Bree, Villa nie powinna była zostawiać Neila Taylora jako jedynego naturalnego lewego obrońcy. 4
Jonathan Kodjia (lat 60) – jego pół godziny najlepiej uchwyciły próby dryblingu przez pozornie całą obronę Cardiff, przed strzeleniem prosto w Etheridge'a z wąskiego kąta. Niezwykle utalentowany, jeśli odrobinę chciwy. 6
Christopher Samba (na 88) – dał Villa trochę dodatkowej wysokości z tyłu, aby poradzić sobie z późnym bombardowaniem Cardiff wrzutami. 6

Bluebirds

Neil Etheridge – odmówił Kodjii, ale nie musiał dokonywać tylu pamiętnych zapisów, co jego przeciwna liczba, chociaż niewiele mógł zrobić z celem. Obszary, takie jak dystrybucja i obsługa stałych fragmentów, dają pewne pole do ulepszeń. 5

Lee Peltier – doskonałe wybicie z tyłu na początku drugiej połowy było jego najbardziej pamiętnym momentem. Utrzymywał Adomah w dużej mierze cichy, ale trudno uciec od wrażenia, że ​​inni prawi obrońcy mistrzostw oferują więcej w przyszłości. 5
Sean Morrison – miał mniej dylematów pozycyjnych niż Bamba, ale robił wrażenie, z wyjątkiem jednego lub dwóch kluczowych momentów. Nie udało się w pełni wykorzystać szansy w pierwszej połowie przestoju i może wziąć część winy za zwycięzcę, tylko do połowy usuwając piłkę. 7
Sol Bamba – jego potężny, obrona przodem stopy zdobywa wiele pochwał ze względu na to, jak imponująco może wyglądać, gdy idzie dobrze; czasami dzisiejszej nocy tak było, ale innym razem widzieliśmy oznaki niebezpieczeństw wynikających z bycia zbyt agresywnym. Lepsze otwarcia Villi pochodziły od Bamby, która wybiegła, by odciąć luki, które inni zwolnili, tylko po to, by zostawić luki w bardziej niebezpiecznych obszarach. 5
Joe Bennett – przytomny, by nie pozwolić Snodgrassowi strzelać lub przechodzić na lewą stopę, szczęśliwie wszedł za Szkotem do środka, nawet jeśli robiąc to, zwolnił miejsce po lewej stronie obrońcy. Biorąc pod uwagę, że Cardiff miał trzech pomocników zapychających grę w centralnych obszarach, być może mógł trzymać się swojej pozycji, zamiast podążać za swoim człowiekiem. 3

Marko Grujic – wykonał strzały na jedno lub dwa zaklęcia drugiej połowy i w dużej mierze wygrał swoje indywidualne bitwy z Hourihane, nawet jeśli został prawie ukarany za niezaznaczenie swojego mężczyzny przez jeden moment w drugiej połowie. 7
Callum Paterson – nie największy gracz i dlatego miał trudności z narzuceniem się grze, w której piłka była w powietrzu przez długi czas. Próbowałem żywić się powaleniami wyższych kolegów z drużyny i zmusił Johnstone'a do dobrego zatrzymania pod koniec pierwszej połowy, ale to nie był jego dzień. 4

Aron Gunnarsson – w dużej mierze ograniczył kreatywne zagrożenie Grealisha, nawet jeśli dał swojemu człowiekowi zbyt dużo miejsca dla zwycięzcy. Ilekroć rzucił się z autu, Villa spakował pudełko, spodziewając się natychmiastowego startu:kiedy raz zrobił to krótko, Hoilett był zatem w kosmosie, a ruch ostatecznie doprowadził do jednej z największych szans Cardiff. Może zmienność jest drogą naprzód? 7

Nathaniel Mendez-Laing – ukradł piłkę w trakcie przygotowań do wczesnej szansy jeden na jednego, z której trafił w słupek, przed wymuszeniem dobrej obrony Johnstone'a w drugiej połowie. Największe zagrożenie ze strony Cardiff. 6
Junior Hoilett – jego użycie piłki w dobrych miejscach było słabe, czasami oddawał piłkę prostymi podaniami i spędził większą część pierwszej połowy zbyt daleko. Dośrodkowanie, które doprowadziło do szansy Zahore'a w drugiej połowie, ale był to pokaz poniżej normy. 2

Kenneth Zahore – niezła piłka do Mendez-Laing na bok, Duńczyk cierpiał na brak wsparcia. Kiedy to dostał, brakowało mu siły ze swoją wielką szansą na drugą połowę, zanim został usunięty. 3

Gary Madine (on 68) – nie najszybszy, więc jego przybycie sygnalizowało zamiar Cardiff, aby przekazać liczby naprzód, nawet jeśli wyniki były równe. Madine nie odniosła pożądanego efektu, Jednakże. 4
Jamie Ward (na 88) – wstrzyknął trochę energii w późnym momencie i wykonał jeden dośrodkowanie z prawej strony, co doprowadziło do pół szansy. 6