Newcastle 0-2 Tottenham Oceny piłkarzy:Wspaniały Toby

Alli strzela do zwycięzcy – football-talk.co.uk

Gole Dele Alliego i Bena Daviesa w dniu otwarcia pozwoliły Tottenhamowi na zwycięstwo 2:0 w 10-osobowym Newcastle – ale jak radzili sobie gracze obu drużyn? Oto nasze oceny.

Newcastle United

Rob Elliott – znakomicie zatrzymał się z bliskiej odległości na początku drugiej połowy, aby odeprzeć atak Harry'ego Kane'a. Mógł jednak zrobić lepiej dla drugiego gola, a jego rozkład może się poprawić. 4

Javier Manquillo – jedyny członek back-czwórki, który pozostał na swojej uprzywilejowanej pozycji, ale jego pozycja dla obu celów Newcastle może być kwestionowana. 4
Ciaran Clark – poradził sobie zaskakująco dobrze, gdy został przesunięty na nienaturalną pozycję lewego obrońcy. Czasami dobrze wspierał Atsu. 8
Florian Lejeune – pod wrażeniem swojej niefortunnej kontuzji. Fani Toon będą mieć nadzieję, że nie jest to zbyt poważne. 6
Paul Dummett – niezawodny w defensywie, zanim doznał poważnej kontuzji z powodu wyzwania Kane'a. 6

Isaac Hayden – solidny w pierwszej połowie, ale po czerwonej kartce Shelveya, cierpiał z powodu braku osłony wokół niego, gdy pomoc została pokonana. 4
Jonjo Shelvey – jego znaczek na Alli kosztował Newcastle grę. Równie dobrze mogliby zdobyć punkt lub trzy, gdyby nie ten moment głupoty. 1

Matt Ritchie – również zrobił głupie wyzwanie na Alli, co przyniosło mu tylko żółtą kartkę. Ciężko pracował w defensywie, ale został wykluczony z gry przez Daviesa. 4
Ayoze Perez – brakowało mu zwykłego tempa i wytrzymałości, ponieważ gra w dużej mierze go ominęła. Mógł zostać zmieniony wcześniej, gdyby nie kontuzje w pierwszej połowie. 2
Christian Atsu – jedna jasna iskra Newcastle przez cały czas, kierowanie spóźnionym strzałem na cel z dystansu, który wymusił obronę od Llorisa. 7

Dwight Gayle – został poproszony o ściganie długich piłek i nie otrzymał usługi, na której się rozwija. Ledwo dotknął piłki i został zdjęty na kwadrans przed końcem. 3

Jamaal Lascelles (na 6) – winny oglądania piłki w drugiej połowie. 3
Chancel Mbemba (z 34) – dość dobrze bronił się w trudnych warunkach. 6
Mikel Merino (na 74) – pokazał kilka fajnych akcentów, biorąc pod uwagę, że został postawiony w ramach aktu przedawnienia szkody. 6

Tottenham Hotspur

Hugo Lloris – nie musiał ciężko pracować na czyste konto, a jego kopanie mogło być lepsze. 5

Kyle Walker-Peters – wyglądał solidnie defensywnie, opanowany w posiadaniu i wykonał kilka dobrych biegów do przodu. Wygląda na zdolnego zastąpić swojego prawego obrońcę o podobnej nazwie. 7
Toby Alderweireld – schludnie wycierał piłki i zawsze wybierał mężczyznę w granatowej koszuli. 9
Jan Vertonghen – przez całe popołudnie wznosił toast za Gayle i wykazywał dobre zdolności przywódcze. 8
Ben Davies – jego wyczerpujące przejazdy w drugiej połowie dały Eriksenowi i Alli przestrzeń do połączenia. Ukradł grzmot tego pierwszego z bezwzględnym wykończeniem, aby wyrównać grę. Oglądasz Danny'ego Rose'a? 8

Eric Dier – winny zbyt głębokiego siedzenia w pierwszej połowie, co mogło być czynnikiem stojącym za wolnym tempem. Poprawiono po przerwie, gdy drużyna wspinała się dalej na boisku. 6
Moussa Dembele – dobrze niósł piłkę do przodu, zwłaszcza w drugiej połowie i piekielnie trudno było otrząsnąć się z piłki. 7

Moussa Sissoko – niewiele zrobił, aby niepokoić swoich dawnych pracodawców i został zmieniony na początku drugiej połowy. 3
Christian Eriksen – był najbliżej Spurs w pierwszej połowie i zagrał idealną piłkę na tylny słupek pod bramkę Alliego. 7
Dele Alli – znakomicie mierzył czas na bramkę i miał rękę w drugiej. Lekkomyślne faule na nim od Shelveya i Ritchiego podkreślają, częściowo, że jest graczem, którego boją się przeciwnicy. 7

Harry Kane – przeżył frustrującą pierwszą połowę. Zmusił Elliotta do obrony w drugiej połowie i trafił w słupek późno, co oznacza, że ​​sierpniowy gol umyka mu. 6

Son Heung-Min (lat 57) – oferował więcej w zakresie ruchu poza piłką niż Sissoko, nawet jeśli nie był na boisku, gdy Newcastle miał 11 mężczyzn. 7
Victor Wanyama (w wieku 81 lat) – powrót do sprawności jest impulsem dla Spurs. 6