Leeds United 1-1 Aston Villa Oceny piłkarzy:Imponujący Chester

Jansson prowadzi w otwieraczu – dailystar.co.uk

Zastępca Henri Lansbury w drugiej połowie skasował strzał głową Pontusa Janssona w pierwszej połowie, gdy Leeds United zremisowało 1-1 z Aston Villą na Elland Road. Oto nasze oceny graczy z gry.

Leeds United

Felix Wiedwald – każdy strzał trafiał prosto w niego poza bramką, za co może być szorstko obwiniać go zbytnio. Dobra dystrybucja. 5

Luke Ayling – czasami dryfował w centralne obszary, aby pomóc utrzymać presję, szczególnie wcześnie. Chociaż nie był wybitny, nigdy nie wyglądał na prawdopodobnego popełnienia tego rodzaju błędu, jaki popełnił przeciwko Reading, co wskazywałoby na stały powrót do zdrowia po złej formie. 6
Liam Cooper – solidnie bronił i zbliżył się strzałem głową przed przerwą, potem zobaczyłem, że kolejny główka został wykluczony z gry na spalonym po godzinie. 8
Pontus Jansson – strzelił otwierającego w 18. minucie po tym, jak wyprzedził Sambę i był władczy w powietrzu. Jednakże, oddał piłkę i wślizgnął się do wyrównania. 7
Gaetano Berardi – po pierwszych 15 minutach, całkowicie zniwelował zagrożenie ze strony Snodgrassa i jako pierwszy zdobył wiele luźnych piłek. Nie zapewnia jednak dużej szerokości – wydaje się, że Christiansen lubi, gdy jego obrońcy wspierają środkowych pomocników, zamiast lecieć wzdłuż linii bocznej. 6

Ronaldo Vieira – pełen akcji występ w pierwszej połowie, podczas którego często wpychał się do ostatniej trzeciej. W przeciwieństwie do niektórych jego kolegów z drużyny, jego energia i entuzjazm nie opadły po przerwie. 7
Kalvin Phillips – zawsze zdobywał drugą piłkę w pierwszej połowie, ale wydawało się, że zniknął, gdy Leeds znalazło się pod zatoką w połowie drugiej połowy. Jeśli chce być pomocnikiem Premier League, nie może po prostu grać dobrze, gdy wszyscy jego koledzy z drużyny są. 5

Ezgjan Alioski – ciężko pracował i w pierwszej połowie trzymał szerokość prawej strony, ale starał się wpłynąć na postępowanie w ostatniej trzeciej. Prawdopodobnie powinien był trafić na koniec prawostronnego krzyża tuż przed godziną. 3
Samuel Saiz – w pierwszej chwili wpadł w prawo w miejsca zwolnione przez Hernandeza, a później próbował samodzielnie przeprowadzać ataki. Jednakże, był też odrobinę nieśmiały i nie zawsze pasował do żywego ruchu z produktem końcowym. 4
Pablo Hernandez – dobry ruch w rozległe obszary, aby stworzyć przestrzeń dla innych. Pokazał kilka fajnych akcentów i wykonał doskonały lewy róg jako otwierający. Leeds przegapił jego opanowanie w posiadaniu piłki, kiedy odpadł tuż przed przerwą. 7

Caleb Ekuban – zawsze bił Sambę w lewym kanale, jak widzieliśmy w przygotowaniu do otwieracza, ale jego ostatnia piłka i podejmowanie decyzji były mieszane. Nie oferował wystarczająco dużo w drugiej połowie, aby zasłużyć na pozytywny wynik. 4

Kemar Roofe (na 42) – Hutton bardziej bałby się bezpośredniego skrzydłowego, ale to nie jest gra Roofe'a. 3
Hadi Sacko (na 83)
Jay-Roy Grot (na 90+4)

Aston Villa

Sam Johnstone – stracił tylko jeden celny strzał i mógł być odważniejszy, by wyjść na róg, zamiast pozostać na swojej linii.

Alan Hutton – jeden lub dwa potężne biegi w prawo, chociaż jedno przejście do ucieczki dotarło do Adomah bardziej dzięki szczęściu niż osądowi. Nigdy nie był najbardziej utalentowanym piłkarzem na świecie, ale jego pasja mogła być czynnikiem wpływającym na zwrot w drugiej połowie. 6
Chris Samba – zawsze wyglądał na podatnego na tempo Ekubana, gdy Hutton został złapany w polu. Nie podobało mi się wyciąganie na duże obszary, ale po przerwie stał się bardziej komfortowy. 5
James Chester – wielokrotnie ratował Sambę i był w stanie wydostać się z ciasnych obszarów dzięki swojemu opanowaniu. Między innymi dlatego Villa nie zniknęła z pola widzenia do godziny. 9
Neil Taylor – jeden nietypowo odważny bieg w pierwszej połowie dał Davisowi szansę na odjazd, ale na ogół trzymał się blisko Chestera, aby nie dopuścić do miejsca z tyłu. 6

Glenn Whelan – pokrył wszystkie bazy w defensywnej trzeciej i postawił kilka mocnych wyzwań. Wraz z Chesterem, był jednym z niewielu graczy, którzy trzymali ich razem, gdy byli pod kosą. 7
Conor Hourihane – bardziej uzdolniony technicznie niż pokazywał i wyglądał trochę poza tempem. To nie jest najlepszy znak jego występu, że Villa nie grał dobrze, dopóki nie opuścił boiska. 3

Robert Snodgrass – trochę fajny ruch na początku, ale jego zaangażowanie w atakowanie zostało zmniejszone, gdy Leeds przejął kontrolę. Zawsze szukałem złomu, czasami nadmiernie. 4
Josh Onomah – nie wykonał ani jednego dryblingu przez 65 minut na boisku. Aby Villa miała szansę na awans, potrzebowali go do przenoszenia piłki na boisko. 3
Albert Adomah – wydaje się wątpliwe, aby zawodnik, który strzelił pięć goli w ostatnich trzech, był zwykle bliżej własnego pola niż przeciwnika. Negował groźbę Alioskiego i nie robił źle defensywnej strony rzeczy, ale jest w stanie o wiele więcej. 3

Keinan Davis – nie ma indywidualnej zdolności Kodjii do biegania z piłką w odpowiednim tempie i próbowania samodzielnego strzelania bramek, co utrudniało takiemu bezinteresownemu napastnikowi jak on w tego typu grze. Ponieważ pomoc często była tak daleko od niego, nie mógł utrzymać piłki dla innych, jak zwykle dobrze. 2

Jack Grealish (na 65) – dodał trochę energii i intencji do gry Villi i podał piłkę do wyrównania. 8
Henri Lansbury (lat 65) – znakomicie strzelił swojego gola. On i Grealish mogli po prostu wskoczyć do początkowego składu w przyszłym tygodniu. 9