West Bromwich Albion 2-2 Aston Villa Oceny gracza:El-Ghazi błyszczy

Rodriguez „łapie” korektor – bbc.co.uk

Kontrowersyjny wyrównujący doliczony czas Jaya Rodrigueza zapewnił w piątek wieczorem remis między West Bromwich Albion i Aston Villa na Hawthorns 2:2. Oto nasze oceny graczy z konkursu.

West Bromwich Albion

Sam Johnstone – bramkarz był gwiazdą Aston Villi w zeszłym sezonie, głównie ze względu na jego doskonałe strzelanie, ale wydaje się, że w tym sezonie stracił formę, ze znakami zapytania, czy powinien był zrobić lepiej dla drugiego gola gości. 5

Tosin Adarabioyo – wypożyczony z Man City zaoferował opanowanie w posiadaniu piłki, które pozwala mu wybierać dobre podania w ataku w fazie ataku. Czasami dziwny błąd defensywny może stanowić zagrożenie zawodowe, jednym błędnie osądzonym podaniem, które doprowadziło do wspaniałej okazji dla Abrahama. 5
Craig Dawson – doświadczony obrońca pozyskał część fanów, którzy nie byli zbyt zadowoleni ze sposobu, w jaki poradził sobie z dyskutowanym letnim transferem do Burnley, ale to nie należało do jego lepszych gier; wyglądał na odrobinę niechętnego do angażowania się w fizyczne pojedynki z Abrahamem. 5
Ahmed Hegazi – brak tempa Egipcjanina był poważnym problemem dla West Brom, jak również trudności, jakie miał w rozgrywaniu piłki z obrony. Teoretycznie powinien być lepszy w obronie swojego pola karnego, ale strzelił gola samobójczego, odbicie strzału El-Ghaziego obok Johnstone po kwadransie, dostarcza dowodów przeciwnych. 4
Kieran Gibbs – reprezentujący Arsenal przez dekadę na poziomie seniorskim, Gibbs wniósł odrobinę klasy do tej strony Albionu. Jego biegi do przodu znów były cenne, ponieważ tak często był w stanie wyprzedzić El-Ghazi w fazie ataku, zwłaszcza w pierwszej połowie. 7

Matt Phillips – były skrzydłowy QPR po raz kolejny był jednym z wyróżniających się wykonawców West Brom w tym sezonie i widzieliśmy więcej jego jazdy do przodu z prawego kanału tutaj. Czasem, zajmował centralną rolę, co pozwoliło mu mocno zaangażować się w grę polegającą na narastaniu, ale pokazał także dla wyrównującego Rodrigueza, że ​​może stanowić zagrożenie przy dośrodkowaniach. 8
Jake Livermore – głęboko leżący pomocnik lubił trzymać się swojej pracy w defensywie, ale czasami brakowało mu odwagi, by narzucić swoją fizyczność atakowi Villi i stawiać wyzwania. Nieidealne, biorąc pod uwagę, że posiadał bardzo niską jakość techniczną. 4
Gareth Barry – w obliczu klubu, w którym zaczynał karierę dwie dekady temu, Barry zawsze był opcją dla środkowych obrońców West Brom i wykonał kilka imponujących podań na szerokich polach. Jednakże, jego brak mobilności był być może problematyczny w drugiej połowie, kiedy jego poziom sprawności wydawał się spadać. 5

Dwight Gayle – Decyzja Darrena Moore'a o rozpoczęciu Gayle'a z przodu trójki może wydawać się zaskakująca, biorąc pod uwagę, jak bardzo może stanowić zagrożenie dla bramki, gdy jest rozgrywany środkiem. Jednak w tej roli potrafił wykorzystać niejasność, kto miał go oznaczyć ze względu na przepaść między Chesterem a Taylorem, Ghosting w celu wyrównania w przerwie w okresie otwarcia. Zbliżył się dwukrotnie w drugiej połowie, także. 6
Jay Rodriguez – były napastnik Burnley nie zaliczył w poniedziałek najlepszych wieczorów przed bramką i po jednym słabym kopnięciu nożycowym odleciał od celu, wyglądało na to, że mógł wejść w indywidualne jałowe zaklęcie. Zamiast, udało mu się odzyskać deficyt, dwukrotny kontakt z piłką z bliskiej odległości w czasie kontuzji, aby zepchnąć ją poza linię. 5
Harvey Barnes – błyskotliwe biegi wypożyczonego z Leicester z lewego kanału były ogromną częścią rozwoju West Brom. Równie sprawny obiema stopami, Barnes pokonał bocznego obrońcę Alana Huttona do woli – jak widzieliśmy, gdy jego wytrwałość doprowadziła do wyrównania kontrataku. On też jednak stworzył dobre chwile, jakość techniczna, co oznacza, że ​​tłum unosił się za każdym razem, gdy zbierał piłkę. 8

Chris Brunt (z 72) – Irlandczyk z Północy został sprowadzony, aby pomóc West Bromowi stwarzać większe zagrożenie ze strony stałych fragmentów i poprawiać jakość dostaw z głębin; miał rozsądny wpływ na grę. 7
Oliver Burke (lat 80) – Darren Moore miał nadzieję, że absolwent akademii Nottingham Forest wniesie energię i kreatywność do gry Albionu w późnych fazach gry, ale tak naprawdę nie był największym czynnikiem stojącym za późnym odrodzeniem zespołu. 6

Aston Villa

Orjan Nyland – korek Scandi nie zdobył jeszcze uznania krytyków po wątpliwych występach przeciwko Birmingham i Forest, więc jego niepowodzenie w kierowaniu karierą w prowadzeniu do drugiego wyrównującego Albionu mu nie pomoże. Mimo że, mógł niewiele zrobić, aby nie dopuścić do celu Gayle'a. 4

Alan Hutton – Szkot starał się uciszyć Barnesa, jak widzieliśmy, gdy dwukrotnie poślizgnął się w czołówce do wyrównania i nie wydawał się wzbudzać w jego postawie przekonania, że ​​kiedyś był w stanie. Mimo że, przeniósł się na lewą obronę w drugiej połowie i wydawało się, że radzi sobie tam nieco lepiej. 5
Axel Tuanzebe – Manchester United nie zdołał zdobyć bramki Rodrigueza w czołówce do wyrównania Albionu. Jednakże, nie wyglądał tak pochopnie, jak we wczesnych tygodniach kampanii i wydaje się, że w posiadaniu nabrał trochę opanowania, co jest oznaką wejścia w życie metod coachingowych Deana Smitha i Richarda O’Kelly’ego. 7
James Chester – naprzeciw swojego dawnego klubu, Chester nadal wyglądał na lekko obciążonego odpowiedzialnością kapitana. Chociaż w ciągu ostatnich czterech tygodni wystrzelił z dwoma bramkami, a także z jednym lub dwoma ważnymi prześwitami na linii bramkowej, jest w nim poczucie wahania, jeśli chodzi o wygrywanie pojedynków z napastnikami. 5
Neil Taylor – chociaż obrońca reklamowany jako solidny, a nie spektakularny, Taylor walczył nawet o doskonalenie podstaw obrony. Nie tylko walczył z Phillipsem jeden na jednego, nie udało mu się również śledzić biegu Gayle'a w przededniu wyrównania. Fakt, że został zdjęty w 52. minucie, w niewielkim stopniu rozwiewa sugestie, że Smith będzie postrzegał lewego obrońcę jako pozycję, którą może ulepszyć w styczniu. 4

Anwar El-Ghazi – kolejna doskonała wydajność w ataku. Nie tylko skutecznie strzelił pierwszego otwierającego pierwszej połowy dzięki silnemu ugięciu, potem uderzył sprzątacza, uderzenie pasa w godzinę, które pokonał Johnstone na jego bliskim słupku, zanim zaczął grozić w przerwie. winny jedno- lub dwukrotnego wyłączenia się w defensywie, szczególnie w pierwszej połowie, ale jakość była widoczna dla wszystkich. 8
John McGinn – Szkot nie tylko zapewniał nienagannie dokładne dostawy, zarówno ze stałych fragmentów gry, jak i z gry otwartej, naciskał również z godną podziwu energią i entuzjazmem. Jego poziom sprawności pozwolił mu na wzrost wpływów w miarę postępów w grze. 7
Conor Hourihane – Irlandczyk czasami walczył o wpływ na gry pod kierownictwem Steve'a Bruce'a, ale wydaje się, że widzi więcej piłki z głębin pod opieką Deana Smitha. Być może, oznaczało to, że nie był w ostatniej trzeciej części tak często, jak kiedyś, ale oznaczało to również, że miał więcej miejsca do dyktowania postępowań. 6
Yannick Bolasie – do niedawna uważany za jednego z najlepszych skrzydłowych w Premier League poza pierwszą szóstką, Bolasie zaczyna pokazywać swoje tempo, moc, umiejętności i jakość na poziomie mistrzowskim. Na fali gwiazdorskiego występu w Middlesbrough, były człowiek Palace nie musiał nawet biegać pełną parą, by przestraszyć obronę West Brom. 8

Jack Grealish – za czary, intensywność gry West Brom oznaczała, że ​​Grealish nie był w stanie dyktować przebiegu wydarzeń tak bardzo, jak chciał, ale za innymi zaklęciami, znakomicie łączył zabawę. Jego inteligencja wyszła na pierwszy plan w drugiej połowie, kiedy starzejący się pomocnik West Brom miał trudności ze złapaniem rozgrywającego, który miał kreatywne narzędzia, aby ożywić kluczowych atakujących graczy. 8

Tammy Abraham – wypożyczona z Chelsea mogła nie być czterobramkowym potworem, którego widzieliśmy dziewięć dni temu, z serią rozczarowujących chybień z bliskiej odległości. Jednakże, fakt, że ciągle wjeżdżał w niebezpieczne rejony, świadczy o tym, że jego atletyka, wydajność pracy, ruch i zabawa linkami sprawiły, że stał się ogromnym zagrożeniem, potrafiący stworzyć przestrzeń dla siebie i innych. 7

Ahmed Elmohamady (z 52) – prawy obrońca jest przyzwyczajony do zapewniania szerokości w swoich awanturniczych biegach w dół flanki i wykonywaniu dośrodkowań. To był jednak bardziej defensywny występ byłego człowieka z Hull, który przynajmniej odniósł pewien sukces w negowaniu zagrożenia Barnesa przez okres drugiej połowy. 6
Jonathan Kodjia (82 l.) – dwa lata temu, Kodjia był z daleka wyróżniającym się wykonawcą Villi; ten termin, wpływ Bolasia, El-Ghazi i Abraham widzieli, jak spadł z porządku dziobania. W czasie, gdy musiał wykazać się świadomością taktyczną, były człowiek z Bristol City nie wyśledził swojego biegacza do wyrównania Albionu i wydawał się grać w swoją scenę, jakby była to gra w parku, w której nagradzane były tylko pojedyncze gole. 4
Glenn Whelan (na 87) podobny zamiennik Grealish, który odebrał pukanie późno, byłby Callum O'Hare, którego Dean Smith być może nie chciał ryzykować na tak kluczowym etapie. Pojawienie się Whelana jednak wydawało się nieco zakłócić równowagę pomocy, który zaczął zachęcać do presji. 4