Aston Villa 0-0 Middlesbrough Oceny piłkarzy:Terry dowódca

Terry był znakomity dla Villi – skysports.com

Aston Villa dotarła do finału baraży o mistrzostwo dzięki wygranej 1:0 w półfinale z Middlesbrough, co zostało potwierdzone remisem 0:0 u siebie w rewanżu. Oto nasze oceny graczy z gry.

Villanowie

Sam Johnstone – niesamowicie, nie musiał zapisywać całej gry. Szybko zszedł z linii, by zdusić George'a Frienda w pierwszej połowie, ale jego dystrybucja była czasami trochę podejrzana. 5

James Bree – chwiejny występ. Pozostawił luki w defensywie i być może miał szczęście, że żaden z przeciwników na jego flance nie miał zbyt dużego tempa. Rzadko ufający kolegom z drużyny jako punkt ataku. 3
James Chester – dokonał kilku ważnych interwencji i zbliżył się w pierwszej połowie z woleja. Zdecydowanie najbardziej konsekwentny wykonawca Aston Villi w tym okresie. 8
John Terry – zdominował Assombalongę przez pierwszą godzinę, częściowo dlatego, że był tak władczy w późniejszych etapach, musiał trochę bronić tylną nogą. 9
Alan Hutton – nic dziwnego, był czasami zmuszany przez Traore'a i raz oddał cyniczny faul przeciwko szerokiemu człowiekowi. Jednak równie dobrze Hutton nigdy nie przesadzał i pozwalał swojemu zawodnikowi biegać na środku obrońcy, za co zasługuje na uznanie, biorąc pod uwagę, że jest prawym obrońcą z handlu. 7

Mile Jedinak – cieszył się znakomitą grą, w której dzielnie walczył, stwarzające zagrożenie także ze strony stałych fragmentów gry, po zdobyciu zwycięskiego gola w pierwszym meczu. Uzasadnił decyzję Steve'a Bruce'a, by zacząć go od Glenna Whelana. 9

Robert Snodgrass – pokazał dobrą dyscyplinę defensywną. Jego gra ofensywna polega zwykle na dostawach punktowych, ale ponieważ w polu karnym było niewielu graczy, musiał zachować prostotę w posiadaniu. 6
Conor Hourihane – duża część gry Villi polegała na blokowaniu miejsca z tyłu, więc Hourihane nie miał tylu okazji, ile normalnie chciałby, aby pokazać swoją jakość strzelania i przekraczania. Jeden lub dwa miłe akcenty w drugiej połowie. 6
Jack Grealish – potrafi odciążyć obronę Villi, unosząc piłkę w górę boiska i trzymając ją w ciasnych miejscach. Klucz do wprowadzenia Adomah do gry w kontratakach drugiej połowy. 7
Albert Adomah – wraz ze wzrostem wpływów Traore'a w pierwszej połowie, Adomah musiał zostać zdyscyplinowany. Jednak na początku drugiej połowy wyglądał na żywszego, kiedy jego tempo uczyniło z niego kluczowy punkt ataku, ustalenie jednej wyraźnej szansy na cięcie. 8

Lewis Grabban – w pierwszej połowie miał problemy z posiadaniem piłki ze względu na charakter zawodów. Zawsze jednak ciężko pracował i miał większe szanse po przerwie, zmuszając Randolpha do bliskiego zapisu tuż przed godziną. 5

Jonathan Kodjia (z 79) – dobrze utrzymał posiadanie piłki w przedniej części boiska. 6
Glenn Whelan (na 85) – pomagał w zarządzaniu grą, charakteryzujący się jednym kopnięciem w doliczonym czasie gry, które dało Boro rzut z autu jak najdalej od bramki, bez ryzyka, że ​​dadzą mu kopnięcie od bramki. 6
Birkir Bjarnason (na 90+1)

Boro

Darren Randolph – nietestowany w pierwszej połowie, ale zrobił dobry przystanek przed Grabban tuż przed godziną i pomógł utrzymać Boro w remisie. 7

Ryan Shotton – Pulis ma zwyczaj faworyzowania środkowych obrońców na prawym obronie, a Shotton nigdy nie ryzykuje nadmiernego zaangażowania, nie oferuje takiej szerokości, jaką może zrobić Fabio. Zawsze wycofywał się z Adomah pod presją. 3
Dael Fry – wystarczająco solidny w pierwszej połowie, ale był winny oglądania piłki czasami w drugim, pozwalając Grabbanowi wejść. 5
Ben Gibson – cieszył się pozytywną pierwszą połową, ale czasami był zmuszany do zastępowania Fry'a w drugiej, pozwalając swojemu człowiekowi wyprzedzić go na wielką szansę tuż przed godziną. 6
George Friend – miał za zadanie zapewnić szerokość na lewym skrzydle Boro:chociaż raz lub dwa razy dostał się za Bree, z jednym biegiem prowadzącym do pochopnego wyzwania na Johnstone, brakuje mu naturalnego tempa, by konsekwentnie wykonywać swoją pracę. 3

Jonny Howson – ilekroć podniósł piłkę w dobrym miejscu, jego następne podanie było często bezproduktywne. Trudno zrozumieć, dlaczego był częścią ośmiu najlepszych drużyn Championship w ciągu ostatnich dwóch sezonów. 4
Adam Clayton – oddał jeden lub dwa cyniczne faule, co było mało przydatne dla Boro, biorąc pod uwagę, że zawsze potrzebowali celu. Wyglądał na bardzo ograniczony w posiadaniu. 3
Muhamed Besic – nie wahał się podejmować wyzwań i wykonał niezłą robotę porządkując uciekinierów opozycji, ale brakowało mu jakości na piłce. 4

Adamah Traore – główny punkt wyjścia Boro na prawym skrzydle w pierwszej połowie ze względu na jego surowe tempo, przed przejściem do bardziej centralnych obszarów po przerwie. Udało mu się pomóc kolegom z drużyny wejść dalej na boisku, ale nie stworzył szans, ze względu na kombinację kiepskiego produktu końcowego i braku ruchu wokół niego. 5
Britt Assombalonga – poproszony o wygranie bitew, które bardziej odpowiadają środkowym obrońcom niż jemu. Nie dano mu miejsca na wykorzystanie swojego tempa i mocy, lub pokazać jego walory wykończeniowe, przed startem z jedną czwartą meczu przed końcem. 5
Stewart Downing – jego brak tempa oznacza, że ​​zwykle wygodniej jest podkręcać dośrodkowania z głębi, zamiast wyrzucać je z linii, ale grając na lewo, musiał spróbować zrobić to drugie bez większego sukcesu. Uderz w poprzeczkę swoim rzutem wolnym późno w najlepszym wysiłku Boro. 3

Patrick Bamford (z 67) – przesunął się w lewo, gdy wszedł Gestede, zamiast centralnego obszaru, w którym może zranić zespoły. 5
Rudy Gestede (na 73) – wprowadzony, aby zapewnić punkt centralny dla długich piłek w pole karne, ale Boro nie mógł zająć pozycji, aby wprowadzić go do gry. 5
Fabio Da Silva (82 l.) – oferuje większą szerokość niż Shotton i został sprowadzony zbyt późno. 6