Blackburn Rovers 1-1 Aston Villa Oceny piłkarzy:Majestic Mulgrew

Co za robotę Mogga wykonała w Ewood Park! – skysports.com

Rzut wolny Conora Hourihane'a w doliczonym czasie gry oznaczał wyrównany mecz pomiędzy Blackburn Rovers i Aston Villą, który słusznie zakończył się remisem 1:1. Oto nasze oceny graczy z gry.

Blackburn łaziki

David Raya – bramkarz, którzy dobrze spisywali się w League One w zeszłym sezonie, nie był przepracowany – jego obrona w drugiej połowie przed Jedinakiem i Abrahamem była prosta – ale nie mógł zrobić zbyt wiele w sprawie rzutu wolnego Hourihane'a w czasie kontuzji. 6

Ryan Nyambe – absolwent akademii wszedł w sezon z odrobiną pracy, aby przekonać niektórych fanów, że może być mocnym zawodnikiem na tym poziomie, ale energiczny prawy obrońca do tej pory dobrze się dopasowywał i nie wyglądał tutaj nie na miejscu. 6
Charlie Mulgrew – były celtycki człowiek jest cudownie uzdolniony w posiadaniu, co znalazło odzwierciedlenie nie tylko w jego dystrybucji, ale także w swoich krzyżach i scenkach, jeden z tych ostatnich ustawiłby otwierającego, gdyby nie wątpliwa flaga spalonego. W Anglii nie może być zbyt wielu środkowych obrońców, którzy przyczyniają się do awansu na tak wiele różnych sposobów. 8
Darragh Lenihan – dobrze bronił się na początku i skierował się szeroko w tylny słupek po rzucie wolnym tuż po kwadransie. Zaczynając jako twardy pomocnik, z pewnością zastosował tę agresję jako środkowy obrońca. 7
Amari Bell – lewy obrońca w pierwszej godzinie nie do końca otrzymał licencję na atak, którą lubi, ale dostałem go, gdy Williams pojawił się, aby umożliwić mu przejście na skrzydło obrońców, wygrywając zakręt w ciągu kilku sekund od zmiany i pomagając swojej stronie wywierać nacisk. 6

Corry Evans – rzucił jedno lub dwa wyzwania w sprytnym czasie w pierwszej połowie i skutecznie zanegował zagrożenie Grealisha; jego wkład nie rzucał się w oczy, ale mimo to przydatne. 6
Richie Smallwood – pomocnik, główna część kampanii promocyjnej Blackburn, był bardzo szybki do drugich piłek i dobrze wykonywał proste rzeczy. To mówi, miał szczęście nie oddać rzutu karnego tuż przed pół godziny za faul na McGinn. 7
Elliott Bennett – pomocnik wpisany po prawej stronie pomocy; choć nie tak ekscytujące jak Armstrong po drugiej stronie, wykonał równie ważną pracę, pomagając Smallwoodowi i Evansowi, czasami zmusza Taylora do powrotu swoimi bezinteresownymi biegami. 6
Bradley Dack – spowodował problemy ze swoimi dostawami i prawie wniósł kluczowy wkład, trafiając na koniec jednego z Mulgrew; jego główka z rzutu wolnego była jednak wątpliwie wykluczona z gry na spalonym. Ofensywny pomocnik miał być może trudniejszą drugą połowę, ale ostatecznie strzelił gola, odwracając grę Grahama pod koniec meczu. Fani łazików byli zachwyceni, widząc, że Dack znów jest dostępny, a ten mecz pokazał, dlaczego. 8

Adam Armstrong – napastnik wykazał się dużą jakością na tym poziomie i były momenty, kiedy wzbudzał strach w Huttona po lewej stronie. Jednak równie dobrze jego reakcja na utratę piłki była może trochę wątpliwa raz lub dwa razy, zanim został usunięty w drugiej tercji. 5
Danny Graham – ogólnie stosunkowo spokojne popołudnie, ale napastnik w kluczowym momencie wywalczył atuty, cierpliwie pracując pod kątem do swojego strzału w 77. minucie, który Dack wrócił do domu. 6

Ben Brereton (lat 58) – zaoferował dobry ruch, gdy zszedł z ławki i pomógł Grahamowi zająć środkowego obrońcę. 7
Harrison Reed (na 67) – pomocnik połączył energię z aksamitnym dotykiem, co przyczyniło się do zdobycia bramki, ale oddał także rzut wolny, który doprowadził do wyrównania i strzelił z linii 18 jardów w chwilach śmierci. 6
Derrick Williams (73) – przejście na trójkę pomogło Roversowi i Williamsowi zgrabnie wpasować się w obronę, okazywanie inteligencji w posiadaniu. 7

Aston Villa

Orjan Nyland – prawdopodobnie jego najlepszą obronę wykonał jego własny zawodnik, Tuanzebe w ciągu kwadransa. Wygodnie trzymał rzut wolny Mulgrewa tuż po pół godzinie, chociaż później wylał kolejny od Szkota, aby być może podkreślić swoją skłonność do gadania. Nie mogłem jednak wiele zrobić z celem Dacka. 6

Alan Hutton – na początku nie wyglądał dobrze w starciu z Armstrongiem, ani nie oferował tempa i jazdy w przeciwnej połowie, aby stworzyć miejsce dla Elmohamady'ego, aby dostarczyć jako, być może, mógł to zrobić teraz wypożyczony Ritchie De Laet. Jego pragnienia nie można było kwestionować, ale Villa potrzebuje więcej od prawego obrońcy. 4
Axel Tuanzebe – wcześnie przeżył mieszany okres, kiedy odwrócił się za niezręcznym krzyżem za sobą, ale po powstałym rzucie rożnym skierował dośrodkowanie Mulgrewa w kierunku własnej bramki, jego rumieńców oszczędził tylko Nyland. Środkowy obrońca może zrobić część przyciągających wzrok, ostatnia deska obrony dobrze, ale równie dobrze, w jego grze brakuje dojrzałości, co może być problematyczne pod nieobecność Johna Terry'ego. 5
James Chester – Walijczyk wyglądał tutaj bardziej jak jego ja z lat 2017-18, pokazanie opanowania w ciasnych obszarach, z którego zasłynął w ostatnim semestrze. Po nietypowo słabym starcie, ten występ daje byłemu człowiekowi z Hull coś, na czym mógłby się oprzeć. 8
Neil Taylor – w pierwszej połowie, bal zawsze traktował jak gorący kartofel, przechodzić szybko do tyłu, zamiast próbować zrobić z tym coś pozytywnego. W drugiej połowie jednak nie tylko zajął lepsze pozycje, wykazał się też większą pozytywnością z piłką; bez możliwości ataku z zewnątrz, przy jednej okazji podjął inicjatywę i wszedł do środka, żeby oddać strzał. 6

Ahmed Elmohamady – grał na prawicy, były chwile, kiedy Elmohamady był prawie za wysoko na boisku. Nie zaoferuje żadnego pchnięcia w ostatniej trzeciej części i być może lepiej pasowałby do głębszej roli, która pozwala mu wymachiwać dośrodkowaniami z głębin. Dobrze broniony, ale wymaga lepszego wykorzystania. 5
Mile Jedinak – typ gracza, który czasami nie trafia w początkowym wyzwaniu, ale jego wytrwałość pozwala mu nadrobić; ten występ pokazał, że charakterystyka najlepiej zagrać nie na jego poprzedniej pozycji środkowego obrońcy, ale w pomocy, gdzie ma za sobą ubezpieczenie obrońców, aby zmniejszyć ryzyko, że początkowy błąd będzie kosztowny. 6
John McGinn – dobrze rozpoczął grę pokazując klasę w posiadaniu piłki, nawet jeśli w skrzyni nie zawsze znajdowała się liczba ciał, aby mógł rozpocząć jedną ze swoich zwykłych dostaw. Pechowo, że nie wygrał rzutu karnego tuż przed pół godziny i wyglądał jasno na zaklęcia drugiej tercji, nawet jeśli nie miał stałego wpływu na postępowanie. 7
Albert Adomah – zawsze chciał dostać się do tylnego słupka od krzyży Elmohamady'ego i przytulić się do linii bocznej; czasami może to dać Villi szerokość, ale w równym stopniu sprawiało, że brakowało im mężczyzn w pudełku. Dobrze zakrył Taylora, kiedy go o to poproszono. 5

Jack Grealish – rozgrywający był kluczem do ofensywnej gry Villi przez ostatnie sześć miesięcy i tak też było tutaj, szczególnie w drugiej połowie, kiedy udało mu się połączyć z napastnikiem i znaleźć luki za środkiem pola Blackburn. Musi być w tych obszarach, a nie w swojej połowie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że pomocnicy za nim nie wchodzą zbyt często w pole karne. 6
Tammy Abraham – w systemie Steve'a Bruce'a ważne jest, aby główny napastnik rozkoszował się fizycznymi pojedynkami, a Abraham wygląda pod tym względem na dobry znak, szczególnie w drugiej połowie, kiedy pomocnik zbliżył się do niego. Miał kilka okazji w drugiej tercji, z którymi mógłby sobie poradzić lepiej. 6

Jonathan Kodjia (69) – pokazał, że może udzielić Abrahamowi niezbędnego wsparcia, jeśli Bruce jest szczęśliwy mogąc grać razem, chociaż każdy stały przełącznik stworzyłby zagadki w innych obszarach. 7
Conor Hourihane (z 77) – Irlandczyk zawsze potrafił wnieść znaczący wkład w gry, co ponownie pokazało wspaniałym rzutem wolnym w doliczonym czasie gry, w którym Villa zdobył punkt. 9
Yannick Bolasie (77) – zrobił kilka groźnych przebiegów prawym kanałem i już wygląda na potencjalnie atut na tym poziomie. 7