Kolumbia 1-2 Japonia Oceny piłkarzy:Shibasaki błyszczy

Takashi Inui był doskonały – zimbio.com

Japonia zdobyła swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata od ośmiu lat, ponieważ zwycięzca drugiej połowy Yuyi Osako dał im triumf 2:1 nad 10-osobową Kolumbią. Oto nasze oceny graczy z gry.

Kolumbia

David Ospina – na początku drugiej połowy dobrze zatrzymał się Osako z wąskiego kąta, potem jeszcze lepsza obrona przed Inui. Jedyny raz, kiedy się zawiódł, był zwycięzcą Japonii, kiedy nie dowodził swoim obszarem; niestety dla Kolumbii, ta jedna skaza okazała się wymowna. 5

Santiago Arias – dobrze naciskał i starał się w pierwszej połowie wspiąć się wysoko na boisko, chociaż walczył o powstrzymanie Inui po przerwie. 4
Davinson Sanchez – winny bycia złapanym bez pozycji za karę, następnie pozwalając Osako i Yoshidzie na celowanie w bramkę po przerwie. Wyglądał na wygodny w posiadaniu, ale musiał być bardziej włączony. 3
Oscar Murillo – niech Osako zdobędzie wolny główkę dla zwycięzcy drugiej połowy, ale to był jeden z niewielu powietrznych pojedynków, których nie zdominował. W dużej mierze solidne wykonanie. 6
Johan Mojica – raz czy dwa przyłapany na posiadaniu piłki, ale był też mocny w wyzwaniu; w pierwszej połowie dobrze posuwał się naprzód i dostarczał kilka fajnych dostaw. 6

Carlos Sanchez – słusznie wyrzucony za wczesną piłkę ręczną. Bez tej chwili szaleństwa, gra mogła być zupełnie inna. 1
Jefferson Lerma – wykonał dobrą robotę kryjącą, nie oferując wysokiej jakości w posiadaniu. Ukończył dużą część swoich podań, ale nie był w stanie zagrać wielu, które otworzyły tylną straż Japonii. 4

Juan Cuadrado – przez pierwsze pół godziny nie widział zbyt wiele piłki, ale raz, wykonał groźny bieg, który zmusił Nagatomo do powrotu. Odszedł wcześnie na rzecz trzymającego pomocnika, ale gdyby został zatrzymany, mógł zyskać na wpływach. 4
Juan Quintero – pokazał przebłyski kreatywności, aby założyć Falcao, chociaż przeniósł się do mniej znanej roli prawostronnej, gdy pojawił się Barrios. Jego rzut wolny miał w sobie element fortuny, ale ogólnie był jednym z lepszych graczy Kolumbii. 7
Jose Izquierdo – zaskakująco cicho w pierwszej połowie, być może dlatego, że jego prawonożne tendencje nie były szczególnie pomocne w zwartych obszarach centralnych. Ironicznie, byłby bardziej użytecznym wyjściem w ostatnich 20 minutach, ale Jose Pekerman zdecydował się go zdjąć. 4

Radamel Falcao – stwarzał zagrożenie przez całą pierwszą połowę. Bez prawdziwego tempa, pokazał sprytny ruch, aby złapać piłki Quintero i zawsze wygrywał swoje fizyczne bitwy ze środkowymi obrońcami. Zmęczona w drugiej połowie, kiedy miał mniej wsparcia. 7

Wilmar Barrios (na 31) – dodał stali do pomocy Kolumbii i wykonał kilka ważnych bloków, w tym jeden na zdjęciu Inui, ale nie wniosły wiele do kreatywnego aspektu gry zespołu. 5

James Rodriguez (lat 59) – Kolumbia prawdopodobnie cofnęła się, gdy wszedł na boisko. Zrobił cudowne rzeczy na ostatnim mundialu, ale tutaj nie wyglądał na odpowiedniego. 4
Carlos Bacca (lat 70) – nie był w stanie pokazać swojego instynktu strzeleckiego z powodu kontroli Japonii; brakowało tempa i umiejętności bojowych wymaganych w okolicznościach meczu. 3

Japonia

Eiji Kawashima – po tym, jak został najstarszym zawodnikiem, który wystąpił w reprezentacji Japonii w meczu Pucharu Świata, 35-latek zaprzeczył Falcao w pierwszej połowie, ale popisał się fatalnym rzutem wolnym Quintero. Jego decyzja, aby spróbować użyć obu rąk, aby go uratować, utrudniła mu wystarczająco szybkie podróżowanie po podłodze. 3

Hiroki Sakai – przedstawienie w dużej mierze bezsensownej obrony. Jednak w drugiej połowie posunął się bardziej do przodu i mógł lepiej sobie radzić z ciasnym atakiem w przerwie tuż po godzinie. 6
Maya Yoshida – nie postawił na wygranie indywidualnych pojedynków z Falcao, ale często cofał się o metr, aby upewnić się, że nie zostawia miejsca z tyłu. Brak wsparcia jego przeciwnika po przerwie oznaczał, że mógł wycisnąć trochę więcej. 8
Gen Shoji – zmagał się z fizycznością i know-how Falcao w pierwszej połowie, ale po przerwie nabrał pewności siebie. Solidny wyświetlacz, biorąc pod uwagę jego względny brak doświadczenia na arenie światowej. 7
Yuto Nagatomo – nigdy nie zostawiał miejsca z tyłu, ale jego ostrożna mentalność była bardziej problematyczna, gdy Japonia była w posiadaniu. 5

Makoto Hasebe – wyglądał na odrobinę ograniczonego w posiadaniu. Bez kwestionowania pragnień i tempa pracy kapitana weterana, ale dopiero się okaże, jak poradzi sobie w parzystej walce. 3
Gaku Shibasaki – w pierwszej połowie dobrze wykonywał swoje obowiązki defensywne, a czasem ratował Hasebe, ale przyczynił się również do posiadania. Zagrał fajny rzut wolny tuż przed godziną, który znalazł Yoshidę i od czasu do czasu przenosił piłkę do przodu. 8
Genki Haraguchi – pokrył dużo ziemi i zaoferował worki energii po prawej stronie, ale nie czuł się szczególnie komfortowo, używając lewej stopy i wnosząc wkład w centralne obszary. 5
Takashi Inui – na początku przegapił reprezentacyjne otwarcie, aby podwoić przewagę Japonii, ale wymusił dobrą obronę przed Ospina w drugiej połowie, potem miał kolejny wysiłek zablokowany po szalonym biegu. Nisko położony środek ciężkości pozwala mu wymknąć się obrońcom, co sprawiło, że odegrał kluczową rolę w najlepszych atakach swojej drużyny. 10
Shinji Kagawa – poprowadził ładny ruch przejściowy na początku pierwszej połowy, ale musiał spełnić bardziej ostrożną rolę, gdy zespół opadł głębiej. Kilka fajnych przejść w obszary do przodu, gdy miał wokół siebie chętnych biegaczy do przodu. 8

Yuya Osako – wcześnie stwarzał zagrożenie, wpadając w tył, co częściowo przyczyniło się do nałożenia kary. Podczas lepszych zaklęć Japonii był tym, który rozciągał grę, która stworzyła przestrzeń do zabłyśnięcia dla takich osób jak Inui i Kagawa; zasłużył na swojego zwycięzcę z piękną głową. 8

Keisuke Honda (lat 70) – to było zaskoczeniem, gdy Kagawa został usunięty, ale Honda uzasadniła decyzję Nishino, wykonując doskonały róg dla zwycięzcy Osako. 9