Notts County 2-1 Crawley:cztery rzeczy, których się nauczyliśmy

Kevin Nolan

Pracowity pokaz pomógł hrabstwu Notts odnieść pierwsze zwycięstwo pod rządami Kevina Nolana, wygrana 2:1 nad Crawley Town – ale czego nauczyliśmy się z gry?

Pasywny Crawley

Rozpoczynając zaledwie dwóch atakujących graczy – Enzio Boldewijn i James Collins – menedżer Crawley, Dermot Drummy, prawdopodobnie okazał nadmierny szacunek zagrożonemu spadkiem w Notts County. W pierwszej połowie, ich bardziej defensywni zawodnicy byli odważni z piłką, w swoich próbach omijania prasy i szybkiego przesuwania piłki. Biorąc jednak pod uwagę okładkę, którą mieli we własnej połowie, bez tego nie byli tak odważni, Środkowi obrońcy, tacy jak Mark Connolly i Joe McNerney, nigdy nie rzucali wyzwania potężnemu Jonowi Steadowi.

Bohaterskie poczynania Morrisa

Nieśmiała linia obrony Crawleya mogła również obawiać się ruchu Jonathana Forte, który wybiegał poza cel, tak jak zrobił to dla swojej szansy jeden na jednego na krótko przed przerwą, która wymusiła dobrą interwencję Glenna Morrisa. Bramkarz wykonał kolejną interwencję przed Forte w drugiej połowie z bliskiej odległości, a także kilka innych kluczowych przystanków na 0:0. Bez byłego Leyton Orient numer jeden, Crawley mógł odejść wcześniej niż oni.

Znaczenie agresywnej obrony

słusznie, Otwieracz Notts County pochodzi od Thierry'ego Audela. Umiejętnie wspierany przez Richarda Duffy'ego i Haydna Hollisa, Audel był przez cały wieczór kolosalny. Szybko atakując piłki, Środkowi obrońcy Notts County złagodzili presję i pozbawili pomocników Crawleya szansy na wsparcie ataków. Jimmy Smith miał najgorszy mecz dla Czerwonych Diabłów od dłuższego czasu, podczas gdy jego pomocnicy, Billy Clifford i Josh Payne, były prawdopodobnie gorsze, nie oferując ani kreatywności, ani agresji. Obrona dośrodkowania w pole karne od dawna stanowiła problem dla Crawleya, więc pomocnicy muszą wziąć większą odpowiedzialność za powstrzymanie ich przed wejściem. Zdarzało się, że Notts County miało rzut z autu tuż za linią środkową, a jedynym zawodnikiem Crawley za nią był odizolowany Collins.

Potrzebne więcej wsparcia dla Collins

Boldewijn dostarczył przebłysków kreatywności w pierwszej połowie, podczas gdy Collins w pojedynkę wyprodukował najlepszy moment gry Crawleya. Instynktowne wysiłki napastnika poza Collinem z odległości mogły uratować niezasłużony punkt. Obaj gracze pokazali się na tyle, aby zasugerować, że mogą produkować, gdy otrzymają odpowiednie wsparcie, ale obu brakowało wytrwałości do samodzielnego wszczynania ataków. Ruchy do przodu Notts County były wysiłkiem zespołowym, uosabia fakt, że Curtis Thompson, ich najjaśniejsza iskra ataku w ciągu pierwszych 72 minut, został wysłany, a poziom wydajności nie spadł. Adam Campbell dostarczał niesłabnącej energii, Michael O'Connor dobrze walczył w pomocy, a zespół stanowił zagrożenie ze strony stałych fragmentów. Ich presja została nagrodzona, gdy Forte w końcu pokonał Morrisa, kiedy strzelił do domu w czasie przestoju, iskrzące radosne sceny.

Graj dalej w tym samym duchu, a Notts County pokona spadek, podczas gdy kontynuacja występów wyjazdowych Crawleya zakończy wszelkie utrzymujące się nadzieje na play-off.