Oceny piłkarzy Liverpoolu 2-1 Evertonu:Chamberlain asystujący

Idealny początek dla Van Dijka – metro.co.uk

Virgil Van Dijk nie mógł marzyć o lepszym debiucie w Liverpoolu, po swoim wielkim ruchu z Southampton:strzelił późnego zwycięskiego gola przeciwko rywalom Evertonowi przed the Kop, aby wysłać swoją nową drużynę do czwartej rundy FA Cup ze zwycięstwem 2:1. Oto nasze oceny graczy z gry.

Czerwoni

Loris Karius – stracony z jedynego celnego strzału, z jakim się zmierzył, nawet jeśli nie można było go zbytnio obwiniać za cel. Musi być bardziej władczy, jeśli ma wyrzucić Mignoleta. 4

Joe Gomez – dobra piłka na tylny słupek dla Milnera w pierwszej połowie, ale źle skierowana głową z drugiej połowy rogu Chamberlaina. Brakowało surowego tempa, aby rozciągnąć grę w prawo. 5
Virgil Van Dijk – nie mógł marzyć o lepszym sposobie zaprezentowania się fanom Liverpoolu niż strzelenie spóźnionego zwycięzcy przed The Kop w Merseyside Derby. Jeśli ma być jedna krytyka, jego podanie w pierwszej połowie mogło być bardziej ambitne. 8
Joel Matip – imponująca dystrybucja w pierwszym okresie i pomogła wyciszyć odizolowanego Calverta-Lewina, chociaż mógł zrobić lepiej dla wyrównywacza. 7
Andrew Robertson – w pierwszej połowie potrzebował ostatniej deski obrony, by zneutralizować groźbę Bolasie, i zabrakło mu jak zwykle zapału w wybiegach z piłki, chociaż po przerwie widzieliśmy tego więcej. 6

James Milner – zawsze szukał w środku przepustek, często do Lallany, co sprawiło, że był odrobinę łatwy do odczytania. Obronił jednak Robertsona z dala od posiadania piłki i znalazł miejsce na lewo od pola karnego, aby woleje szeroko zaatakować, prawdopodobnie najlepszym wysiłkiem Liverpoolu w pierwszym pół godzinie gry. przed spokojną zamianą kary. 5
Emre Can – potrzebne, aby pokazać więcej pewności siebie na piłce, zwłaszcza, gdy Everton spadł na trzecią pozycję w defensywie. Nie byłaby to największa strata, gdyby w tym miesiącu przeniósł się do Juventusu. 4
Alex Oxlade-Chamberlain – nie spieszył się, aby dostać się do konkursu, ale był niezwykle imponujący w drugiej połowie. Zagrał sprytną piłkę, aby stworzyć szansę jeden na jednego, przed dostarczeniem dwóch szpilek narożnych, z których jeden ustanowił zwycięzcę. 8

Adam Lallana – zmagał się z fizyczną stroną gry, chociaż w pewnym sensie, że przyniósł mu korzyść, gdy wygrał karę, ponieważ przeszedł zbyt łatwo. Dostał się na dobre pozycje w drugiej fazie pierwszej połowy. 5
Sadio Mane – gra bardziej centralnie niż zwykle, Senegalski napastnik był odrobinę chciwy w posiadaniu piłki, oddając spekulacyjny strzał z dalekiej odległości. Nie biegałem tak bardzo w tyle, dopóki po przerwie nie otworzyła się przestrzeń. 6
Roberto Firmino – spadł zbyt głęboko w centralne obszary, czasami bliżej Joela Matipa niż którykolwiek ze środkowych obrońców Evertonu. Lepiej w drugiej połowie, ale miał bardziej owocne mecze. 5

Georginio Wijnaldum (z 70) – wbił Bolasie do kieszeni i dał Liverpoolowi pewne zapewnienie w posiadaniu, że wcześniej go nie było. 7
Dominic Solanke (77) – nie do końca zapewniał właściwości zatrzymywania, jakich można by oczekiwać od dużego mężczyzny. 5
Trent Alexander-Arnold (z 77) – oferował nieco większą szerokość ataku niż Gomez. 6

Toffi

Jordan Pickford – nie mógł nic zrobić z karą Milnera, ale poza tym nie był testowany w pierwszej połowie. Bez przekonania spróbował uderzyć w róg, który doprowadził do zwycięzcy, i zamiast tego pozostawił swoją sieć bez osłony. 3

Jonjoe Kenny – dzielnie walczył w pierwszej połowie i okazjonalnie startował w odwróconym biegu. Po przerwie walczyłem z Mane i innymi, kiedy miał więcej miejsca do pokrycia. 5
Phil Jagielka – „bezpieczeństwo przede wszystkim” trafnie określiłby jego pierwszy występ w połowie, ale nie w jego 67. minucie biegu, aby ustawić wyrównanie Sigurdssona. Częściowo zawiniony dla zwycięzcy, ale ogólnie rozsądny pokaz. 6
Mason Holgate – miał pecha, że ​​odpuścił karę za otwierającego, ale miał szczęście, że uniknął kary po tym, jak niedługo potem wepchnął Firmino. Nie zrobiłem zbyt wiele złego, Inaczej. 5
Cuco Martina – prawonożna, pomocniczy lewy obrońca zawsze musiał przejść do środka, co czasami utrudniało obsługę lewicowego. Everton domaga się długoterminowego zastąpienia Leightona Bainesa. 3

James McCarthy – na początku brał udział w wielu wyzwaniach i pokonał więcej terenu niż jego partner w pierwszej połowie. Sprawność fizyczna pozostaje problemem, ale może być atutem dla The Blues, gdy wróci do szczytu. 5
Morgan Schneiderlin – pokazał kilka fajnych akcentów i wydaje się, że staje się bardziej luksusowym graczem niż człowiek all-action, którego widzieliśmy w Southampton. Musi odzyskać przytomność umysłu, aby wpaść i chronić środkowych obrońców, których nie widzieliśmy w przejściowych fazach gry w drugiej połowie. 4

Yannick Bolasie – w pierwszej połowie kilka razy skręcił prawą stroną, ale nie zawsze mógł znaleźć się po prawej stronie Robertsona. Potrzebuje innych szybkich graczy w pobliżu, aby odciągnąć znaczniki:pomysł z nim i Lookmanem po obu stronach może być kuszący. 4
Wayne Rooney – rzucił późne wyzwanie Canowi w pierwszej połowie, ale nie przyczynił się do dalszego rozwoju tak bardzo, jak oczekiwano. Jego koledzy z drużyny poprawili się podczas jego nieobecności. 3
Gylfi Sigurdsson – wracał, by chronić Martinę, ale w dużej mierze walczył na szeroką skalę z powodu braku możliwości przejścia. Lepiej w końcowych etapach, gdy poruszał się centralnie, z której pozycji umieścił platformę niwelacyjną. 6

Dominic Calvert-Lewin – poproszony o ściganie przegranych spraw przez większą część pierwszej połowy i doszedł do kilku luźnych piłek. Wykazał się sprytnym ruchem w drugiej połowie, by wybrać pojedynki powietrzne z bocznymi obrońcami, zamiast środkowych obrońców, ale ostatni szlif go opuścił. 4

Ademola Lookman (na 52) – wyglądała jasno i szła imponująco, uzwojenie, aby ustawić korektor. 7
Oumar Niasse (82 l.) – po przybyciu Cenka Tosuna może spaść dalej w kolejności dziobania napastników Evertonu. 5