Arsenal 2-1 Oceny piłkarzy Chelsea:Super Sanchez

Chwała dla Kanonierów – bbc.co.uk

Po burzliwej kampanii Arsenal wygrał swój trzeci Puchar Anglii w ciągu czterech lat dzięki zwycięstwu 2:1 nad Premier League Champions Chelsea. Ale jak ocenili zawodnicy obu drużyn?

Arsenał

David Ospina – kilka dobrych przystanków w drugiej połowie i odważny blok na Costę przed przerwą. Powinienem był szybciej zareagować na wyrównanie Brazylijczyka, który powoli opadał obok niego. 5

Rob Holding – niech Costa skręci go po bramce na jedną pierwszą połowę szansy, został zarezerwowany na wyzwanie dla niego i mógł zrobić lepiej dla celu. Ostatnio gra lepiej. 5
Per Mertesacker – Dla człowieka, który nie zaczął gry konkurencyjnej od 13 miesięcy, to był niezwykły pokaz. Bloki z ostatniej szansy Niemca były kluczem do tego, by Arsenal odepchnął Chelsea na początku drugiej połowy. 9
Nacho Monreal – wykonał kilka przechwytów na czas. Rola lewostronnego środkowego obrońcy pasuje mu bardziej niż rola pełnego obrońcy, gdzie musi pokryć więcej ziemi. 8

Hector Bellerin – ciężko pracował, aby zaprzeczyć przestrzeni zagrożenia. Raz przetestował Courtois i strzelił wąsko szeroko w przerwie. 6
Granit Xhaka – w pierwszych 20 minutach zbierał dla zabawy drugie piłki i dobrze się spisywał. Podniosłem żółtą kartkę. 7
Aaron Ramsey – uderzył w stolarkę, strzelił zwycięzcę i dobrze wspierał ataki. Niektóre z jego pozycji w drugiej połowie mogły być lepsze. 7
Alex Oxlade-Chamberlain – na początku wyglądał jasno. Chciał wejść do środka, zamiast atakować linię, ale był solidny w defensywie i wspaniale przystosował się do nieznanej roli lewego obrońcy. 6

Mesut Özil – wykazał się dobrym ruchem i zwykłą kreatywnością. Mógł strzelić jeden na jednego, uderzył w post, a także wykonał brudną robotę. 8
Danny Welbeck – prowadził kanały, wygrał faule i dał Arsenalowi ujście. Produkt końcowy mógł być lepszy i powinien był dać Ramseyowi jedną ciasną szansę. 7
Alexis Sanchez – strzelił otwierającego, sprytnie wbiegał z lewej strony i sprawiał kłopoty Mojżeszowi. Zawsze pchał Arsenal do przodu. 9

Olivier Giroud (78) – wbił piękny krzyż dla zwycięzcy Ramseya. 7
Francis Coquelin (na 83)
Mohamed Elneny (na 90+3)

Chelsea

Thibaut Courtois - Nie był winny żadnego gola i dobrze zrobił, odpychając uderzenie Xhaki. 6

Cesar Azpilicueta – w pierwszej połowie nie miał pewności co do posiadania piłki. Walczył z tempem Arsenalu. 3
David Luiz – słaba dystrybucja w pierwszej połowie i walka z tempem Welbecka. 2
Gary Cahill – dwukrotnie uratował Chelsea prześwitem z linii bramkowej, imponująco powstrzymując pierwszy dink Ozila. Jeden z lepszych graczy. 6

Victor Moses – walczył z Sanchezem. Dobrze w połączeniu z Pedro na zaklęcie na początku drugiej połowy, przed wysłaniem na drugą rezerwację z powodu nurkowania. 4
N’Golo Kante – nietypowo pasywny, takt 15 minut na początku drugiej połowy. Często oddawał piłkę i nie śledził biegu Ramseya dla zwycięzcy. 3
Nemanja Matic – odsłonięty w ciągu pierwszych 20 minut z powodu braku świadomości. Chociaż w późniejszych zaklęciach awansował na boisku, jego technika była ograniczona. 4
Marcos Alonso – oddał rzut wolny nad poprzeczką. Kilka przyzwoitych krzyży, ale walczyłem w defensywie. 4

Pedro – Jeden z żywszych graczy. Jeden lub dwa wysiłki przed przerwą i krótko połączył się z Mosesem po przerwie, ale brakowało mu precyzji. 6
Diego Costa – w pierwszej połowie zabrakło mu odwagi przy dośrodkowaniach. Po przerwie bardziej angażował środkowych obrońców i tym samym zasłużył na swojego wyrównawczego gola. 6
Eden Hazard – nie w swoim najlepszym wydaniu. Zagrał przez Pedro w pierwszej połowie, ale był otoczony czerwonymi koszulkami i miał problemy z wypuszczeniem piłki. 4

Cesc Fabregas (na 61) – miał pozytywny wpływ i prawdopodobnie pokazał, dlaczego powinien był zacząć. 7