Arsenal 3-3 Oceny piłkarzy Liverpoolu:Wspaniały Wilshere

Firmino odpala poziom Reds – bbc.co.uk

Arsenal zremisował 3-3 z Liverpoolem w piątek wieczorem w fascynującym meczu w północnym Londynie. Oto nasze oceny graczy.

Arsenał

Petr Cech – prawdopodobnie wina otwierającego i zdecydowanie wina drugiego gola, obaj krążyli nad nim. Nigdzie nie zbliża się do poziomu najlepszych bramkarzy w Anglii. 1

Hector Bellerin – walczący z pierwszymi seriami Robertsona. W drugiej połowie miał więcej swojej drogi przeciwko Szkotowi, kiedy dokonywał niezliczonych wypadów naprzód, wykonanie jednego dobrze osądzonego dośrodkowania na tylny słupek dla bramki Sancheza. 6
Laurent Kościelny – wcześnie zdominował Firmino, ale poślizgnął się, aby umożliwić oderwanie się w połowie pierwszej połowy i wydawało się, że stracił pewność siebie. Odbijał piłkę na Coutinho w otwierającym meczu i wielokrotnie popełniał błędy. 1
Nacho Monreal – doznał kontuzji w 35. minucie i został usunięty w przerwie, ale nie stał się dominującym środkowym obrońcą. Może nie pasować mu grając w centralnym duecie. 2
Ainsley Maitland-Niles – kilka razy przegrał Firmino na tylnym słupku w pierwszej połowie i został złapany zbyt wysoko na boisku jak na otwierającego. Miał jednak dużo energii i może być lepiej wykorzystany dalej na boisku. 3

Granit Xhaka – miał tendencję do defensywnego wyłączania się w kluczowych momentach i nie oferował wystarczającej jakości posiadania, aby to zrekompensować. Nagrodzony za śmiałość oddania strzału, ale nie był to celny strzał. 3
Jack Wilshere – wyglądał na pełnego energii, Połączył się dobrze i był jednym z niewielu graczy, którzy robili covery. Wszystko, co dobre, co wydarzyło się w pomocy Arsenalu, przeszło przez Wilshere. 8

Alex Iwobi – chętny presser, często zamienia się miejscami z Sanchezem. Bezinteresowny w posiadaniu i zwolnił piłkę do bramki Xhaki, niekoniecznie rozpalając świat. 5
Mesut Özil – wcześnie wszedł w dobre obszary, zanim przeniósł się do głębszej roli, w której pociągał za sznurki, okazały się zdolne w tej roli dla Niemiec. Połączony znakomicie z Lacazette na trzecim miejscu. 7
Alexis Sanchez – w pierwszej połowie miał problemy z pokonaniem Gomeza. Zrobił to dla pierwszego gola za pomocą rzutki z tyłu, ale nie był to główny wpływ na trzybramkowy zaciąg Arsenalu. 6

Alexandre Lacazette – miał problemy w pierwszej połowie, ale nigdy nie stracił apetytu i zagrał znakomitą defensywę do Ozila za trzecią bramkę. Nabiera się poczucia, że ​​chce być w klubie, którego nie ma z Sanchezem. 7

Shkodran Mustafi (lat 45) – wygląda na innego zawodnika niż środkowy obrońca, który dominował w Derby Północnego Londynu. 2
Danny Welbeck (78 l.) – nie zaoferował zbyt wiele, gdy się pojawił. 4
Theo Walcott (87) – nie był na boisku wystarczająco długo, by wywrzeć wrażenie. 5

Liverpool

Simon Mignolet – popisał się prawdziwym uderzeniem Granita Xhaki i za szybko spadł na trzecią bramkę. Liverpool bardzo potrzebuje bramkarza, który może ich uratować podczas lepkich zaklęć. 1

Joe Gomez – w pierwszej połowie w dużej mierze pokonał Alexisa Sancheza, ale naiwna pozycja defensywna po przerwie sprawiła, że ​​został pokonany za bramkę Chilijczyka. 4
Ragnar Klavan – rozpadł się na to 10 minut po drugiej bramce, pozornie tracąc orientację. Trudno sobie wyobrazić go grającego w obronie, która poważnie rzuca wyzwanie tytułowi. 3
Dejan Lovren – został poddany krytyce po tym meczu i można zrozumieć dlaczego – ma zwyczaj samopalenia się, kiedy jest najbardziej potrzebny. 3
Andrew Robertson – wykonał kilka mocnych przejazdów w pierwszej połowie, ale został odepchnięty bardziej po przerwie. Prawdopodobnie najlepszy zawodnik z ostatniej czwórki. 5

Jordan Henderson – wystartował kontuzjowany po 10 minutach, ale zmagał się z intensywnością gry w swoim krótkim czasie na boisku. 4
Emre Can – nie miał największego wpływu na grę. Lepsze chwile Liverpoolu nadchodziły dzięki uproszczonym piłkom w kanałach, zamiast precyzyjnej gry z Can. To mówi, Niemiec pomógł wyrównywaczowi Firmino. 4
Philippe Coutinho – cicho na początku, ale wydawało się, że poprawił się, gdy przeszedł na prawo po kontuzji Hendersona. Strzelił zapętloną główkę dla otwierającego i zagrał kilka ładnych podań w pierwszej połowie. 8

Sadio Mane – zawsze groźba na ladzie, ale czasami trochę samolubna i pozbawiona produktu. Wystrzelił jedno kopnięcie nożycowe nad poprzeczkę tuż przed przerwą i wątpliwe jest, aby był bezpośrednio zaangażowany w którykolwiek z goli. 6
Roberto Firmino – wykazał się świetną pracowitością, asystując Salahowi drugiemu i zdobywając trzecią bramkę. Na papierze fałszywa dziewiątka, ale często spadająca głębiej niż Salah i Mane, ze względu na zdolności duetu do kontrataków. 8
Mohamed Salah – najlepszy ofensywny zawodnik na boisku. Jego ruch był nie tylko niezwykle szybki, było też bardzo sprytne, rysowanie znaczników. W pełni zasłużył na swoje dwa gole. 9

James Milner (na 13) – zagrał kilka dobrych piłek, które doprowadziły do ​​pierwszego i drugiego gola i dały ładną równowagę pomocnikom, kiedy się pojawił. 7