Blackpool 2-1 Exeter Oceny graczy:pochwała dla Potts

Taylor i Aldred podnoszą trofeum – bbc.co.uk

Blackpool wraca do League One po wygranym 2-1 finale play-off z Exeterem, z Markiem Cullenem i Bradem Pottsem, którzy połączyli oba cele. Jak oceniali zawodnicy obu drużyn.

Blackpool

Sam Slocombe – nie był testowany tak bardzo, jak powinien, tylko oddanie dwóch celnych strzałów, ale dobrze się spisał, by wcześnie powstrzymać Watkinsa. Trzy awanse w jego pierwszych trzech klubach. 5

Will Aimson – trochę nieśmiały w pierwszej połowie, ale po przerwie znacznie się poprawił. 6
Tom Aldred – niechętnie atakował piłkę w swoim polu karnym i wcześnie stało się jasne, że jego wieczór zostanie skrócony. 4
Clark Robertson – nie pozostawił po sobie gruntu, ale to czasami pozwalało mu być zdominowanym w powietrzu przez Wheelera. 5

Kelvin Mellor – nie miał zbyt wielu szans na pokazanie swoich dobrze znanych umiejętności ofensywnych, ale wykonał kilka dobrych przechwytów. 5
Jack Payne – momentami zbyt głęboko spadał w pierwszej połowie, ale niektóre z jego dalekich podań były doskonałe. 6
Neil Danns – awansował na wyższy poziom po zdjęciu opaski kapitana z kontuzjowanego Aldreda i prowadził pomocnik w drugiej połowie. 8
Brad Potts – strzelił otwierającego i asystował zwycięzcy. Miał spokojny okres w pierwszej połowie, ale kiedy grał dobrze, tak samo Blackpool. 8
Colin Daniel – nienaturalny lewy obrońca, miał niezręczne chwile, kiedy Blackpool przeniósł się do czteroosobowej obrony i częściowo ponosił winę za bramkę. Wyglądał wygodniej w drugiej połowie. 5

Mark Cullen – świetna gra z podtrzymaniem dla bramki Pottsa i sam pokazał dobry ruch. Podobnie jak w półfinale, zdobywał atuty w kluczowych momentach. 8
Kyle Vassell – nie zawsze potrafił utrzymać swój wczesny press, ale w drugiej połowie dał dobry ujście i miał rękę w zwycięzcy. 6

Bright Osavi-Samuel (na 31) – był kluczem do zarządzania grą Blackpool w drugiej połowie. Przeniósł piłkę na boisko i wygrał rzuty wolne. 8
Ian Black (na 62) – wykonał świetną robotę, porządkując wszystko w środku pola i zmuszając Exeter do boków. 8
Jordan Flores (na 75) nie dotyczy

Miasto Exeter

Christy Pym – pierwszy gol był dobrze trafiony, ale miał niewielką moc i być może zagrał za wcześnie na drugi. Późno udaremnił Vassella. 3

Jack Stacey – kilka gwałtownych biegów, ale czasami był odrobinę pochopny, a Exeter wyglądał na kruche po prawej stronie. Bardziej jak w domu, dalej na boisku. 4
Troy Brown – dystrybucja mogła być lepsza w pierwszej połowie i miała problemy z pokonaniem Cullena w kluczowych momentach. 4
Jordan Moore-Taylor – pasji nie brakowało, ale został wyprowadzony ze swojej strefy przez Vassella dla zwycięzcy. 5
Craig Woodman – kilka doskonałych piłek crossfieldowych dla Wheelera, dwa z nich prowadzą do lepszych otwarć Exeter, w tym korektora. Pechowo, że został zabrany. 7

Jake Taylor – Wyglądał na opanowanego na piłce i był pod wrażeniem w pierwszej połowie. Musiałem być bardziej pomysłowy po przerwie. 5
Lloyd James – oferował równowagę, ale zagrał o jedno za dużo podań w bok iw tył, co zaburzało rytm. 4
Ryan Harley – w pierwszej połowie wszedł w dobre obszary i miał przyzwoite wysiłki. Osłabł później, ale był jednym z lepszych graczy. 6

David Wheeler – silny w powietrzu, mimo że ma 5’11”. Zdobył wyrównanie i był w samym sercu najlepszej gry ofensywnej Exetera. 7
Ollie Watkins – stwarzał zagrożenie w pierwszej połowie swoimi sprytnymi biegami i wymusił dobrą interwencję Slocombe'a. Zgłodniały służby w drugiej połowie. 6
Joel Grant – wycofał się na początku drugiej połowy i był anonimowy w 57 minutach spędzonych na boisku. 3

Reuben Reid (lat 57) – nie oferował fizyczności, która umożliwiałaby Exeterowi pójście bezpośrednio.
Pierce Sweeney (lat 58) – nie zrobił zbyt wiele złego. Część efektywnej dwójki, gdy Exeter musiał ścigać grę.
Lee Holmes (na 71 l.) – nie dostarczył inspiracji, której szukał Exeter.