Brighton &Hove Albion 1:0 Manchester United Oceny piłkarzy:Super Stephens

Czy Gross jest jednym z transferów sezonu? – mirror.co.uk

Brighton &Hove Albion zapewniło sobie przetrwanie w Premier League w piątek wieczorem, kiedy główka Pascala Grossa dała im zwycięstwo 1:0 nad rozłączną drużyną Manchesteru United. Oto nasze oceny graczy z gry.

Mewy

Maty Ryan – pokazał bezpieczne ręce, aby w drugiej połowie odeprzeć Pogbę i Rashforda. Chociaż nie był testowany tak często, jak mógłby się spodziewać po 10. lidze z czystym kontem, wciąż budził zaufanie. 7

Bruno – bez wyraźnej przewagi fizycznej nad przeciwnikami, Wydaje się, że 37-latek nabył dodatkowej inteligencji w swojej grze, co było widoczne w wykonywanych przez niego biegach do przodu. 8
Shane Duffy – wykonał kilka świetnych bloków i wygrał pięć pojedynków powietrznych, według WhoScored. Szczególnie ważne w końcowych etapach, kiedy pomoc opadła nieco głębiej. 9
Lewis Dunk – miał bardzo efektowną grę, podczas którego jedyną skazą było zbyt mocne pierwsze uderzenie, które pozwoliło Rashfordowi przejść w połowie pierwszej połowy. Wybrałem jedno lub dwa ładne podania w pierwszej połowie. 7
Gaetan Bong – dobrze utrzymał swoją pozycję i pracował w parze z Izquierdo, zwłaszcza w fazach obronnych. Szybko do drugiej piłki, kiedy trzeba. 7

Anthony Knockaert – na wczesnym etapie ciężko pracował, aby odciąć miejsce Ashley Young w defensywie, w miarę postępów gry nabierała pewności siebie jako zagrożenia atakującego. Zrobiłem kilka doskonałych biegów z prawego kanału, w pewnym momencie pokazując szybkie stopy, aby zostawić Rojo na podłodze. 9
Davy Propper – pomocnik przez miesiąc po zawieszeniu grał swój pierwszy mecz o rywalizację, ale nie potrzebował czasu, żeby się uspokoić. Zrobił kilka doskonałych bloków w pierwszej połowie i był wytrwały przez cały czas. 8
Dale Stephens – znakomicie sfinalizował i przez długie okresy posiadał pomocnika, zwłaszcza w pierwszej połowie. Zmuszony bliżej własnego pola karnego na okresy drugiej połowy. 9
Jose Izquierdo – wymusił dobrą interwencję De Gea z dystansu w pierwszej połowie i pokazał doskonały ruch. Jego główka tuż przed godziną doprowadziła do bramki. 7

Pascal Gross – dobrze naciskał na środkowych obrońców United, w ten sposób wpływając na ich zdolność do gry z tyłu. W pełni zasłużył na swojego głównego zwycięzcę, który wąsko przekroczył granicę, aby zwieńczyć wspaniały indywidualny debiut w Premier League. 9
Glenn Murray – cały wieczór ciężko pracował, nawet jeśli miał trochę szczęścia, że ​​nie został wysłany za zbyt gorliwe wyzwanie nożycowe na Fellainiego. Zmusił De Gea do dobrego zatrzymania się w pierwszej połowie z, niezwykle, strzał spoza pudła. 7

Beram Kajal (na 84)
Solly marca (na 88)
Leonardo Ulloa (na 90+3)

Manchester United

David De Gea – zdecydowanie najlepszy zawodnik Manchesteru United w pierwszej połowie, robi dobre rzuty obronne przed Murrayem i Izquierdo. Tak biedni jak jego koledzy z drużyny, Hiszpan prawie zdołał uzyskać czyste konto, nawet zaprzeczanie nagłówkowi Izquierdo, zanim nastąpiła konwersja odbicia. 8

Matteo Darmian – ani on, ani Antonio Valencia nie dają United takiej szerokości, jakiej potrzebują od obrońcy. Winny bycia bez pozycji, gdy Brighton zaatakował jego flankę, zmuszając środkowego obrońcę do szerokiego obszaru. 3
Chris Smalling – jeden z lepszych graczy, który czasami ratował Darmiana. Nie w najlepszym wydaniu, ale nie należy go winić przede wszystkim za porażkę. 6
Marcos Rojo – wydaje się, że brakuje mu siły i równowagi wymaganej dla środkowego obrońcy Manchesteru United. Dla gracza, który został sprowadzony za umiejętności gry w piłkę, jego śmierć była również znacznie poniżej pożądanego standardu. 4
Ashley Young – lepiej wyglądał, gdy przeszedł na prawy obrońca i miał możliwość wymachu dośrodkowaniem za pierwszym razem, zamiast ciąć jego prawą stopę. Wydaje się prawie zaskakujące, że Young tak długo trzymał pozycję lewego obrońcy. 4

Marouane Fellaini – wydawał się cierpieć z powodu braku jasności co do swojej roli. Złapany między środkową pomocą a ostatnią trzecią, co uczyniło United bezbronnym w fazach przejściowych. 3
Nemanja Matic – w pierwszej połowie z trudem radził sobie z podbiegami Knockaerta i podczas gdy jego świadomość defensywna poprawiła się nieznacznie w drugiej połowie, jego zasięg podań pozostał ograniczony. 4

Juan Mata – zawsze chciał dryfować w rejony centralne, dając United brak równowagi, zwłaszcza w przypadku braku atakującego prawego obrońcy. Spędzony zbyt długo we własnej połowie. 3
Paul Pogba – trudny do obrony ten występ, nawet jeśli ogólnie brak kreatywności w United wynika z innych czynników. Zaczął dyktować grę bardzo późno, ale musi być włączony na dłuższe okresy. 4
Anthony Martial – w pierwszej połowie ledwo wszedł do piłki. Chociaż Francuz po przerwie widział więcej posiadania piłki, zawsze chciał wjechać w centralne obszary, które trafiły w ręce Brighton. 3

Marcus Rashford – jego decyzja w tej pierwszej połowie zawsze będzie pamiętana jako moment decydujący, chociaż prawdopodobnie wykonał najlepszy test dla Ryana w drugiej połowie z kłującą jazdą. 4

Jesse Lingard (lat 68) – jego pozytywny ruch poza piłką był czymś, czego United brakowało w pierwszej połowie. 7
Luke Shaw (na 68) – wydawał się bardziej komfortowy włamać się do ostatniej trzeciej niż Young. 7
Scott McTominay (lat 76) – nie do końca idealny człowiek, do którego można się zwrócić, gdy potrzebuje gola w końcowych etapach. 5