Malta 0-4 Anglia Oceny piłkarzy:wpływ Vardy'ego

Malta 0-4 Anglia – skysports.com

Nadmiar późnych bramek sprawił, że Anglia wygrała 4:0 z Maltą w Ta 'Qali, nawet jeśli ich występ był niedoskonały w zaklęciach przeciwko odpornej opozycji. Oto sześć punktów do dyskusji z meczu.

Malta

Andrew Hogg – wykonał niezłą interwencję, aby obronić Sterlinga w pierwszych dwóch minutach, potem zszedł dobrze, aby zatrzymać główkę Kane'a. Jego poziom wydajności spadł jednak w kiepskiej drugiej połowie i mógł zrobić lepiej dla bramki Bertranda. 4

Steve Borg – znakomicie walczył przez większą część gry. Mogłem zbliżyć się do Kane'a dla pierwszego gola, ale bezpośrednio winę za którąkolwiek z pozostałych. 6
Sam Magri – wykonał kilka przechwytów na czas w pierwszej połowie i w drugiej, poświęcił rzadką chwilę, aby wyrazić swoje umiejętności gry w piłkę przyzwoitym strzałem z dystansu. Udało się jednak okiełznać defensywną główkę pierwszego gola i pozwolić Welbeckowi na zdobycie gola po stronie trzeciej. 4
Andrei Agius – kilka dobrych strzałów główkowych w pierwszej połowie, ale był winny trzech z czterech goli. Odwołał się na spalonym po raz pierwszy, złapany na ziemi niczyjej za trzeci i czwarty. 3
Zack Muscat – kilka razy ratował Zerafę w pierwszej połowie z kilkoma mocnymi wyzwaniami. Wykazał pewne niezdecydowanie do pierwszego gola, ale poza tym był nienaganny. 5
Joseph Zerafa – w pierwszej połowie miał problemy z Oxlade-Chamberlainem. Poprawiony w drugim, kiedy wykonał kilka dobrych bloków i przygotował Schembriego do strzału. Pechowo, że został zabrany. 5

Bjorn Kristensen – w pierwszej połowie dobrze naciskał Bertranda, pomagając zneutralizować zagrożenie ze strony Anglii po lewej stronie i odbierając im przestrzeń. Nie zaoferował jednak niczego w posiadaniu i był mniej skuteczny w centralnej roli, gdy Ryan Fenech odpadł. 4
Ryan Fenech – mógł szybciej zamknąć Alli na pierwszego gola, ale dał Malcie pewną stabilność defensywną, której przegapili, kiedy odszedł. 6
Steve Pisani – momentami opanowany przez Alli, Szambelan i Walker. Jedna lub dwie dobre przełęcze dalekiego zasięgu do Farrugii, ale większości z nich brakowało dokładności. 3

Andre Schembri – ciężko pracował bez posiadania piłki, a Malta nie trafiła w jego naciśnięcie po tym, jak odpadł. Jego dyscyplina oznaczała jednak, że nie był w stanie zbliżyć się do Farrugii ani zaatakować, odsłaniając jedną migawkę na początku drugiej połowy. 5
Jean Paul Farrugia – miał ograniczone możliwości pokazania, co potrafi z piłką. Nie brakowało mu wysiłku, ale być może brakowało mu wiary, że jego wysiłek może doprowadzić do czegoś twórczego. 3

Ryan Camilleri (lat 75) – nie cofnął się wystarczająco szybko, gdy doszło do przegranej posiadania. 3
Paul Fenech (z 83) – brakowało mu zdolności defensywnych, które zapewniał jego imiennik. 4
Michael Mifsud (lat 86) – sprawdzony strzelec, ale w wieku 36 lat nie miał nóg wymaganych w tego typu zawodach. 4

Anglia

Joe Hart – w razie potrzeby szybko opuszcza linię, ale nie trafiły żadne celne strzały. 5

Kyle Walker – wykonał kilka dobrych ataków, by wesprzeć Chamberlaina, następnie Rashford w późniejszych etapach. 7
Gary Cahill – zmył wysokie piłki przy minimalnym zamieszaniu, ale grający w piłkę środkowy obrońca, taki jak John Stones, mógł być bardziej odpowiedni na tę okazję. 6
Phil Jones – jego najlepsze występy miały miejsce w starciach typu smash-and-grab, więc być może ustawienie tempa z tyłu nie przyszło naturalnie. 5
Ryan Bertrand – nie zaoferował szerokości, by wesprzeć Sterlinga w pierwszej połowie. Nagrodzony za odwagę strzelania z dystansu z odrobiną fortuny na drugiego gola. 5

Jake Livermore – brakowało dynamizmu do zmiany kierunku zabawy, co stało się problemem w pierwszej połowie. Wybrane z konieczności, zamiast przydatności. 4
Jordan Henderson – winny zagrania o jedną za dużo piłek w bok w pierwszej połowie, ale doszedł do głosu w późniejszych etapach. Zwolnił cel Bertranda. 6

Alex Oxlade-Chamberlain – pokonał Zerafę w pierwszej połowie i wyglądał żywo w posiadaniu piłki. Być może powinien był być częściej używany. 6
Dele Alli – błyskawicznie połączył się z Kane'em, ale był także winny przebywania na balu w zatłoczonych miejscach. Anglia wyglądała płynniej bez niego. 5
Raheem Sterling – podjął złą decyzję sam na sam na początku gry i stracił pewność siebie. Zawsze próbował wbić się w prawą stopę, gdy przestrzeń była gdzie indziej. 4

Harry Kane – spotkał się z krytyką w przerwie, ale zapewnił Hoggowi największy test w pierwszej połowie, następnie strzelił swoje dwie szanse po przerwie. Wydajność kliniczna. 8

Marcus Rashford (lat 45) – pokazał swoje umiejętności i wyglądał żywo przez całą drugą połowę. Zagrał imponujące podanie do Kane'a za czwartą bramkę. 8
Jamie Vardy (lat 70) – jego agresywny, bezpośredni wybieg z piłki, rozciągnął grę i otworzył drogę do środka pola. 9
Danny Welbeck (lat 76) – dodał energii do ataku Anglii i wykonał sprytny bieg, aby strzelić trzeciego gola. 8