Manchester City 4-1 Burnley Oceny piłkarzy:Super Sane

Aguero świętuje – aol.co.uk

Każdy, kto twierdzi, że magiczny Puchar Anglii zginął, powinien obejrzeć zwycięstwo Manchesteru City 4:1 w trzeciej rundzie nad Burnley. Obie połowy meczu były przepięknie porywające, ale z całkowicie przeciwnych powodów. Pierwsze uderzenie Ashleya Barnesa groziło wręczeniem Klaretom epickiego skalpu, zanim Sergio Aguero w drugiej połowie ustąpił miejsca doskonałości City. Oto nasze oceny graczy z gry.

Obywatele

Claudio Bravo – trudno oprzeć się wrażeniu, że Ederson mógł trzymać się z dala od otwieracza Barnesa, którego były mężczyzna z Barcelony nie powinien był wpuścić do swojego bliskiego posterunku. Musiał tylko stawić czoła jednemu celnemu strzałowi. 4

Danilo – w pierwszej połowie nie najlepiej, kiedy źle trafi jeden lub dwa podania. Jego zmiana gry poprawiła się jednak drastycznie w drugiej połowie i znalazł Sane'a z kilkoma doskonałymi piłkami, przed wejściem na lewą obronę na późniejszych etapach. 7
John Stones – oddał piłkę w niebezpiecznym miejscu w trakcie przygotowań do otwieracza, co sugeruje stopień zardzewienia po sześciu tygodniach. Jednak zdominował Vokes w drugiej połowie. 5
Nicolas Otamendi – wystarczająco solidny występ, jeśli ciut wolno, aby odzyskać swoją pozycję w przygotowaniu do bramki Burnleya. Tosin Adarabioyo może czuć się nieszczęśliwy, że nie dostał szansy na środkowego obrońcę po występie w Leicester w Pucharze Ligi. 6
Oleksandr Zinchenko – przetrwał sporadyczny moment nerwowy w starciu z Gudmundssonem w pierwszej połowie i nie zagrał wielu podań, które poprawiły szanse City w ofensywie. Jeśli ma przebić się do tej elitarnej strony, musi być trochę odważniejszy w piłce, chociaż to nadejdzie z czasem i miał pewność, że kilka razy strzelał z dystansu. 5

Fernandinho – wykupił Zinczenkę jednym lub dwoma przejazdami na pokrycie i skutecznie posprzątał, dając bardziej kreatywnym graczom platformę w drugiej połowie. Niezwykle ważny trybik w tej maszynie City – w składzie nie ma zbyt wielu graczy takich jak on. 9
Ilkay Gundogan – stwarzał zagrożenie ze strony stałych fragmentów gry, jego sprytnie szybki jeden do Aguero prowadzący do wyrównania. Trochę za głęboko w pierwszej połowie, ale po przerwie zbliżył się do Aguero i zagrał doskonałe podanie do Argentyny za drugą asystę. 8
David Silva – prawdopodobnie najjaśniejsza iskra gospodarzy w pierwszej połowie i czasami proszono go o bieganie, którego można by się spodziewać po pierwszej trójce. Znakomity podający piłkę i widzieliśmy to niezliczoną ilość razy po przerwie. Wykazał się niezwykłą odwagą pomimo osobistych problemów, z którymi się boryka. 9

Raheem Sterling – cichy w pierwszej połowie, ale po przerwie wyglądał ostrzej w ruchu, nawet jeśli właściwy kanał nie był głównym portem City. 7
Leroy Sane – nie wchodził za Lowtonem tak często, jak mógłby to zrobić w pierwszej połowie, ale druga połowa pomogła mu przeciążyć prawy kanał, tworząc w ten sposób przestrzeń dla niego po lewej stronie. Jego produkt końcowy zawiódł go na początku drugiego okresu, ale wciąż zajmował dobre pozycje, a jakość Niemca naprawdę błyszczała w ciągu ostatnich pół godziny. 8
Sergio Aguero – ostro wyglądał w pierwszej połowie, wygrywając rzut wolny w kwadransie i przepychając się między obrońcami. Jeszcze ostrzej po przerwie, kiedy strzelił cudownie bezwzględną trzyminutową podwójną salwę. 9

Kyle Walker (w wieku 72 lat) – nie wykonywał swoich zwykłych szaleńczych biegów, po prostu poprawiłem rzeczy na późniejszych etapach z bezpieczną grą. 6
Kevin De Bruyne (na 76) – pokazał kilka wspaniałych chwytów w swoim krótkim czasie na boisku, w tym wspaniały bal do Sane w drodze do czwartego. 7
Bernardo Silva (lat 79) – potrzebował tylko 11 minut normalnego czasu na zdobycie bramki, korzystając z cięcia wstecznego Sane'a. 7

Klarety

Nick Pope – nie był wystarczająco przetestowany w pierwszej połowie, ale prawdopodobnie został przetestowany zbyt wiele w drugim! Źle stąpał o wyrównanie i był odrobinę naiwny w wybieganiu poza bramkę w przygotowaniu do czwartego. 2

Matthew Lowton – pracowity w pierwszej połowie, ale po przerwie nie mógł żyć z Sane, kiedy czasami był winny oglądania piłki, zamiast trzymać się swojego mężczyzny. 3
Kevin Long – dobrze spisał się w pierwszej połowie, ale jego pozycja była bardzo podejrzana w drugiej, często polegał na innych graczach, aby go kryli, gdy piłka była w jego pobliżu. Złapany na oglądaniu piłki przez Aguero. 2
Ben Mee – nieznacznie lepszy z dwóch środkowych obrońców. Wykonany blok po bloku w pierwszej połowie, a nawet w drugiej, zwykle to on stawiał swoje ciało na linii tam, gdzie inni tego nie robili. 4
Charlie Taylor – wystarczająco solidny w pierwszej połowie, ale winny dziwnego nieprzemyślanego podania. City nie celowało tak bardzo w jego flankę w drugiej połowie, chociaż pozwolił Sterlingowi i Danilo bawić się z nim raz lub dwa razy. 4

Ashley Westwood – chętna do prasy w pierwszej połowie i robiąca to, od czasu do czasu zostawiał luki, przez które grało City. Przykład tego widzieliśmy w drugim golu City, kiedy był tak chętny do zamknięcia, że ​​nie miał na oku Aguero. Normalnie opanowany w posiadaniu piłki, ale miał problemy z utrzymaniem piłki w tym miejscu ze względu na atak, z którym się zmierzył. 3
Jack Cork – dostał flick-on, który doprowadził do otwarcia Barnesa, ale także pozwolił Aguero uciec od jego uwagi w celu wyrównania. Pojawiły się znaki zapytania dotyczące jego kondycji, a były człowiek z Chelsea spadł głębiej w miarę postępu meczu, starając się poradzić sobie z intensywnością gry City. Wystartował w 69 minut. 3

Johann Berg Gudmunsson – przyciągał od czasu do czasu wybuchy ekscytacji ze strony zagranicznych kibiców, gdy celował w Zinchenko po przełamaniu prawej strony i wyglądał żywo przez całą pierwszą połowę, Dokonując rzutu rożnego, który doprowadził również do pierwszej szansy Barnesa. Został wciągnięty do środka w drugiej połowie, przez co nie dał Lowtonowi niezbędnej ochrony, co stało się problematyczne w przygotowaniu do trzeciego gola. 4
Jeff Hendrick – chętny do prasy na początku, często obok Vokes z posiadania. Nie miałem dość energii, by wytrzymać to przez 90 minut i zabrakło pary w drugiej połowie. 2
Ashley Barnes – prawdziwy koń pociągowy przez cały czas, szybciej gubi piłki niż Danilo w pierwszej połowie, kiedy mógł wykonać uderzenie z bliskiej odległości, aby przejść z otwieraczem jeden na jednego, który wziął z prawdziwym spokojem. Ciszej w ofensywnym sensie w drugiej połowie, ale dobrze chronił Taylora. 5

Sam Vokes – mobilność nigdy nie była jego mocną stroną, więc jego jedyną zaletą był wzrost i zdolność lotu. Fakt, że walczył również o zdobycie główki, pokazuje, że miał ograniczony wpływ na przebieg meczu. 2

Nahki Wells (69) – sprowadzony, aby zapewnić trochę świeżych nóg, ale jego koledzy z drużyny rzadko widywali ich w akcji ze względu na ograniczone posiadanie piłki. 4
Jonathan Walters (z 75) – wykazał chęć do prasy, ale bez wsparcia męczącej środkowej pomocy, jego wysiłek był bezowocny. 4