Arsenal 2-0 West Brom Oceny piłkarzy:Super Sanchez

Lacazette świętuje swoją drugą – bbc.co.uk

Świetny występ Alexisa Sancheza i dwie bramki Alexandre'a Lacazette'a sprawiły, że Arsenal wygrał 2:0 z West Bromwich Albion, choć pomógł im element fortuny z pierwszej połowy. Oto nasze oceny zawodników dla obu drużyn.

Arsenał

Petr Cech – w dużej mierze nieprzetestowany, ale został znaleziony na ziemi niczyjej dla główki Rodrigueza, co wymagało odejścia od Monreala. 6

Laurent Kościelny – jego wcześniejsze zemdlenie z tyłu mogło być lepsze, ale Francuz dowodził w powietrzu, co było niezbędne, biorąc pod uwagę styl gry opozycji. 8
Shkodran Mustafi – jedna doskonała piłka Crossfield do Kolasinaca w pierwszej połowie, ale mógł oddać karę za rzekomy faul na Rodriguezie. Czasami odrobina wysypki. 5
Nacho Monreal – jeden ważny luz w pierwszej połowie. Zyskał zaufanie w drugiej połowie, noszenie piłki na terytorium przeciwnika bardziej swobodnie, gdy Baggies opadały głębiej. 8

Hector Bellerin – w pierwszej połowie kilka razy dostał się na tyły, kiedyś tworząc pół szansy dla Ramseya. Jego przytulenie linii bocznej było kluczem do kontroli drugiej połowy Arsenalu, zawsze dając swoim kolegom z drużyny opcję, gdy West Brom skondensowało centralne obszary. 8
Mohamed Elneny – raz oddał piłkę w niebezpiecznym miejscu, ale był minimalnie lepszy od swojego partnera, z dobrą piłką do Bellerina, która doprowadziła do szansy Ramseya. Mógł zagrać więcej tych rozbijających obronę podań, ale to nie miało tak wielkiego znaczenia w drugiej połowie, kiedy kontrola była nazwą gry. 6
Granit Xhaka – czterokrotnie przegrał piłkę, choć w drugiej połowie, znalazł się pod niewielką presją w posiadaniu. Musi pokazywać lepszy zasięg podań i wykonywać więcej biegów trzeciego człowieka, zwłaszcza gdy gra jest w równowadze. 5
Sead Kolasinac – kilka dobrych biegów na początku, ale przegrał kilka pojedynków z Nyomem, zwłaszcza w późniejszych etapach pierwszej połowy. Po przerwie wykorzystał swoją sprawność fizyczną z dobrym skutkiem. 7

Aaron Ramsey – czasami zmagał się z fizyczną stroną gry i łatwo przechodził, chociaż w ten sposób zdobył karę. Wzrosły wpływy na późniejszych etapach. 6
Alexandre Lacazette – przepychany od czasu do czasu i mający trudności z uczestniczeniem w grze budowania, ale był czujny na swojego pierwszego gola i pewnie przyjął rzut karny. 7
Alexis Sanchez – ma wokół siebie aurę i za każdym razem, gdy podnosi piłkę, istnieje oczekiwanie, że coś stworzy. Uderz w poprzeczkę rzutem wolnym, który doprowadził do bramki i wykonał kilka świetnie wyważonych podań. Oprócz stałych fragmentów, Arsenal w dużej mierze polegał na nim w kwestii magii. 9

Mesut Özil (na 83) – biorąc pod uwagę, że Arsenalowi brakowało trochę kreatywności w otwartej grze, Ozil może uważać, że powinien zacząć przed Elneny lub Xhaką, z Ramseyem opadającym głębiej. 6
Olivier Giroud (z 83) – wpadł od razu w sam środek akcji i mógł strzelić gola po obróceniu Evansa. Zgubiłem jednak podanie na przerwę. 6
Ainsley Maitland-Niles (90+3) – kluczowa zmiana – niekwestionowany zawodnik meczu… 5

West Bromwich Albion

Ben Foster – mógł trochę szybciej wstać na pierwszego gola. Nie można go jednak winić za karę – poszedł dobrą drogą, ale uderzenie było po prostu za mocne. 5

Allan Nyom – oddał karę, a jego pozycja była momentami nieprzekonująca. Jego biegi do przodu były jednak kluczem do okresu presji tuż przed przerwą. 4
Craig Dawson – walczył w pierwszej połowie, rozdawanie wielu rzutów wolnych, być może cynicznie, by zatrzymać rozpęd Arsenalu. Przesunął się do prawego obrońcy, gdy Nyom nacisnął piłkę. 4
Ahmed Hegazi – cieszył się pozytywnym wieczorem z doskonałymi przechwytami, w tym jeden, który doprowadził do najlepszego momentu meczu Albionu. Pozytywnie rozpoczął karierę w Premier League. 7
Jonny Evans – oddał kilka fauli w niebezpiecznych miejscach, w tym rzut wolny dla otwierającego. Być może nie wyzdrowiał całkowicie po chorym kręgosłupie. 3
Kieran Gibbs – wygląda bardziej na ostrożne ustawienie, w którym defensywna agresja jest ważniejsza niż zapewnienie szerokości. Solidny występ. 6

Jake Livermore – przejechał czasami w połowie pierwszej połowy i nie wydaje się być w pełni sprawny po niedawnym zwolnieniu. Potrzebowałem kogoś bardziej wysportowanego obok niego, możliwość prasowania przez 90 minut, pozwalając mu robić bardziej powściągliwe, sprzątanie roli. 3
Gareth Barry – wyglądał znakomicie w pierwszych 20 minutach z dobrym naciśnięciem i piłką przestrzeloną dla pierwszej szansy Rodrigueza. Stopniowo zaczął się męczyć, jak możemy się spodziewać po kimś, kto właśnie rozegrał najwięcej meczów w erze Premier League. 4
Grzegorz Krychowiak – defensywnie świadomy i zasłaniający pozycje środkowego obrońcy, gdy Evans przepychał się przez środek. Wyglądał też na bardziej opanowanego na piłce niż jego koledzy z drużyny i zagrał kilka dobrych podań w szerokie obszary. 6

Hal Robson-Kanu – jeden strzał przez bramkę dla szansy Rodrigueza, ale poza tym był anonimowy. Można by zapytać, czy byłby napastnikiem Premier League bez dobrego Euro w zeszłym roku. 2
Jay Rodriguez – mógł mieć hat-tricka w pierwszej połowie, uderzenie w słupek, gdy główka wybiła się z linii i o mało co nie trafiła w piłkę, aby mieć szansę na obronę słupka. Jednak zmęczony w drugiej połowie i nie był w stanie utrzymać swojej strony na boisku. 5

James Morrison (na 63) – wszedł w trudnych okolicznościach, ale niewiele zrobił, by stłumić krytyków, którzy sugerują, że nie ma już umiejętności, by podnieść West Brom na kolejny poziom. 4
Salomon Rondon (na 64 lata) – wygłodniały ze służby, nie po raz pierwszy. Przy tak małym wsparciu wydaje się, że stracił instynkt w strzelaniu bramek w Hawthorns. 5
Matt Phillips (na 73) – ciężko go oceniać w sensie atakującym z ograniczeniem obrażeń celem, ale mógł uważać się za pecha, że ​​nie zaczął z powodu swojego dodatkowego tempa. 5