Kolumbia 1-2 Japonia Sześć rzeczy:radość dla Samurai Blue

Takashi Inui był doskonały – zimbio.com

Japonia zdobyła swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata od ośmiu lat, ponieważ zwycięzca drugiej połowy Yuyi Osako dał im triumf 2:1 nad 10-osobową Kolumbią. Oto sześć rzeczy z gry.

Wczesne niepowodzenie Kolumbii

Tempo Yuyi Osako spowodowało problemy dla Davinsona Sancheza i Oscara Murillo na początku, a jego bieg przyczynił się do nałożenia kary w czwartej minucie. Po tym, jak zwinny napastnik został odrzucony jeden na jednego przez Davida Ospinę, Carlos Sanchez lekkomyślnie odbił piłkę ręczną Shinjiego Kagawy i został słusznie wyrzucony z boiska, pozwalając Kagawie na spokojne wejście do domu z miejsca.

Obronna Japonia

Takashi Inui zwinął się poza cel po tym, jak Kagawa poprowadził doskonały ruch przejściowy przed upływem kwadransa, ale to był ostatni atak Japonii w pierwszej połowie. Być może dlatego, że brakowało im zaufania do zdolności Gen Shoji i Mayi Yoshidy do wygrywania indywidualnych bitew fizycznych z imponującym Radamelem Falcao, wkładają całą swoją energię w defensywną stronę swojej gry. Chociaż to podejście pomogło im w pewnym stopniu ograniczyć Kolumbię, utrudniło im to również otaczanie Kagawy biegaczami do przodu.

Chwila zapomnienia Kawashimy

Bramkarz Metz dobrze się spisał, uduszając Falcao, po tym, jak napastnik został wprowadzony przez delikatną piłkę przez Juana Quintero w połowie pierwszej połowy, ale 39. minuta była jedną do zapomnienia. Rzut wolny Quintero został umieszczony pod ścianą z niewielką mocą, a 35-latek, próbując użyć dwóch rąk, podczas gdy powinien był przejść jedną, niech piłka przeleci przez jego palce do siatki.

Inui zostawia swój ślad

Numer przeciwny Kawashimy, Ospina cieszyła się bardziej pozytywnym popołudniem, robiąc dobrą obronę przed Takashi Inui. Śliskie wbieganie odwróconego szerokiego człowieka z lewego kanału uczyniło go wyróżniającym się graczem Samurai Blue; Japonia wyglądała o wiele lepiej, kiedy mieli taktyczną odwagę, aby zdobyć go i inteligentnego Shinjiego Kagawę na piłce w ostatniej trzeciej.

Radość dla Japonii

Zaskoczyło mnie, gdy Kagawa, rosnący wpływ na 70-minutowy znak, został usunięty, ale Keisuke Honda z pewnością uzasadnił zmianę Akiry Nishino. Wykonał dla Osako doskonały, swingujący róg, który wyprzedził Sancheza i skinął głową obok zrozpaczonej Ospiny. Japonia dobrze poradziła sobie w grze i dlatego utrzymała swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata od ośmiu lat i pierwsze zwycięstwo przeciwko południowoamerykańskim przeciwnikom:impreza w Tokio.

Wyzwanie dla Kolumbii

Jose Pekerman zasługuje na uznanie za pracę, którą wykonał cztery lata temu, ale jego substytucje tutaj były w najlepszym razie podejrzane. Wprowadzenie na wpół sprawnego Jamesa Rodrigueza niewiele pomogło 10-osobowej drużynie i chociaż Carlos Bacca ma dobre wyniki strzeleckie, nie jest typem napastnika, który szuka luźnych piłek; dlatego Yoshida i Shoji mogli wcisnąć się wysoko na boisko. La Tricolor mieli nadzieję, że zakwalifikowali się ze swojej grupy przed turniejem, ale teraz mają tylko 4/9, aby nie zakwalifikować się z tym kodem bonusowym. Biorąc pod uwagę, że Senegal i Polska mogą zapewnić jeszcze ostrzejszy sprzeciw, czeka pod górę zadanie.