Birmingham City 2-2 Ipswich Town Oceny piłkarzy:Jota błyszczy

Jutkiewicz pakuje aparat ortodontyczny – bbc.co.uk

Birmingham City odrobiło stratę dwóch bramek w przerwie, by zremisować 2-2 z Ipswich Town, chociaż gospodarze mogą czuć, że zasłużyli na wszystkie trzy punkty. Oto nasze oceny graczy z gry.

Miasto Birmingham

Lee Camp – żaden ze straconych goli nie był jawnymi błędami, jednak drugiemu celowi można było prawdopodobnie zapobiec. Biorąc pod uwagę, że Blues oddał tylko trzy celne strzały, mogli mieć nadzieję, że ich bramkarz wyjdzie atuty w wielkich momentach, a to się tutaj nie wydarzyło. 5

Maxime Colin – były prawy obrońca Brentford zaczął jasno i na początku oferował szerokość, ale był winny utraty swojego przeciwnego numeru do drugiego gola. Chociaż Blues lepiej szło do przodu razem w drugim okresie, Colin był indywidualnie mniej wpływowy. 6
Michael Morrison – zawiedziony przez kolegów z drużyny w przedbiegu do otwierającego, ale można by zapytać, czy szczyt, w formie Morrison kilka lat temu mógł być bardziej dominujący z kąta Warda. Jego dystrybucja nie jest taka, jakiej można by oczekiwać od współczesnego środkowego obrońcy, także. 5
Harlee Dean – wygrał wiele powietrznych pojedynków. Jednakże, można by kwestionować, czy nie wycofał się zbyt szybko w przygotowaniu do otwieracza; plus, biorąc pod uwagę jego poprzedni klub to Brentford, dokładność jego podania z tyłu pozostawiała wiele do życzenia. 6
Kristian Pedersen – wygrał sporo wyzwań, ale po stracie piłki w dogrywce do otwierającego, Duńczykowi brakowało chęci szybkiego odzyskania pozycji i pomocy w przejściu przez kanał. Iść naprzód, nie oferował też zbyt wiele. 5

Jota – jedwabiste gry Hiszpana sprawiły, że stał się centralnym punktem ataku Birmingham w pierwszej połowie; jego doskonała praca nóg rozświetliła tę rywalizację i zgrabnie postawił pierwszego gola Jutkiewicza. Świetny występ. 8
Gary Gardner – dobrze zaczął, uderzając w słupek w ciągu pierwszych pięciu minut. Na okresy pierwszej połowy choć trochę się cofnął, zwłaszcza po tym, jak wpadł pierwszy gol Ipswich, więc Monk mógł dokonać właściwego wyboru, zastępując go w przerwie. 4
Charlie Lakin – młodzieniec był dumny odkąd dołączył do zespołu Blues, a jego czysta wytrwałość podbiła serca wielu fanów. Jednakże, było to dla niego duże wyzwanie, aby dobrze zagrać w trzecim meczu i ważne jest, aby pamiętać, że wciąż jest na bardzo wczesnym etapie swojego rozwoju zawodowego. 5
Jacques Maghoma – były skrzydłowy Sheffield Wednesday wyglądał spokojnie w pierwszej połowie, bo nie znalazł miejsca z tyłu, ale po przerwie nabrał rozpędu i wykonał więcej tych potężnych biegów, których oczekujemy od niego. 6

Che Adams – młody napastnik przetrwał trudną pierwszą połowę z niewielką ilością miejsca w kluczowych obszarach do wykorzystania, ale wciąż naciskał niestrudzenie i po przerwie zajmował wiele pozycji strzeleckich, jednym ostrym wysiłkiem kłuje dłonie Gerkena. Przegapiłeś okazję, by wzmocnić z zeszłotygodniową klamrę w Leeds i rozpocząć indywidualną fioletową łatkę, ale wkrótce ujrzy owoce swojej pracy. 7
Łukasz Jutkiewicz – do tej pory w tym sezonie, wyglądało na to, że docelowy mężczyzna będzie kluczowy w wygrywaniu pojedynków powietrznych, zajmowanie środkowych obrońców i trzymanie piłki w górze, ale że ciężar zdobywania bramek może spoczywać na innych. To wspaniała wiadomość, że „Jukey” nie tylko wykonał to, czego od niego oczekujemy, złapał też aparat ortodontyczny; jedno fajne wykończenie jeden na jednego, a następnie migawka z wnętrza pudełka. Świetna popołudniowa praca. 8

Maikel Kieftenbeld (lat 45) – rzucając się w wir wyzwań i szybko gubiąc piłki, Holender przejął kontrolę nad środkiem pola i odegrał ogromną rolę w poprawionym pokazie drugiej połowy. 8
Connor Mahoney (64 l.) – wypożyczony z Bournemouth był ekscytujący do oglądania ze względu na chęć zmierzenia się z przeciwnikami, dając Birmingham nieprzewidywalność w ostatniej trzeciej. Mógł zdobyć sobie bramkę, także. 8

Miasto Ipswich

Dean Gerkin – wykonał kilka przyzwoitych obrońców i dobrze spisał się w drugiej połowie, blokując Adamsa, ale wyglądał nieco niekonsekwentnie przed korektorem Birmingham. Bartoszowi Białkowskiemu może być szansa na powrót do drużyny, jeśli uda mu się na nowo odkryć formę, którą pokazał w poprzednich dwóch sezonach. 5

Matthew Pennington – spóźniony z boiska, ale miał udział w obu bramkach Ipswich; wykazał się opanowaniem, aby zagrać jedną piłkę w dół linii do otwierającego, przed udaniem się do domu, kącikiem Warda, aby umieścić Ipswich dwa w górę. Kiedy wraca z zawieszenia, może być lepiej przystosowany do gry na środku obrońcy, aby wykorzystać swoje umiejętności w posiadaniu piłki, jednocześnie pozwalając na bardziej wysportowanego zawodnika na prawej obronie. 6
Luke Chambers – nigdy nie można było kwestionować zaangażowania środkowego obrońcy w Ipswich – a raporty sugerują, że był jednym z lepszych graczy do tej pory w tym roku. Nadal, ma ograniczenia w posiadaniu, co było jednym z powodów, dla których Ipswich miał problemy z zagraniem piłki do przodu z jakąkolwiek prawdziwą precyzją. 5
Aristote Nsiala – to była wielka prośba dla Nsiali, bardzo oldschoolowy środkowy obrońca, żeby tak szybko wzmocnić kolejną dywizję. Choć miał niewiele problemów z wygraniem pojedynków powietrznych, na piłce wcale nie wyglądał komfortowo, co oznaczało, że został złapany więcej niż jeden raz po przerwie. Wygląda na niebezpieczeństwo, że stanie się odpowiedzialnością. 4
Jonas Knudsen – trudno dokładnie zobaczyć, co Knudsen zaproponował. Udany pełny tył zaoferuje dwie szerokości, jakość posiadania i odwaga defensywna; podczas gdy lewy obrońca wypełnił do połowy ten ostatni limit, wykonując jeden lub dwa przyzwoite bloki, nie oferował wiele więcej. Nie sposób nie zapytać, czy jest jednym z graczy, którym Ipswich był zbyt lojalny. 4

Trevoh Chalobah – wydaje się, że jest tam inteligentny gracz; był w najlepszej formie, kiedy był w stanie wejść na przeciwną połowę i zdobyć drugie piłki. Jednakże, ponieważ został oskarżony o pomoc pozornie bezbronnemu partnerowi pomocy, być może nie miał dość swobody robienia tego, w czym jest dobry. Chociaż nie był to świetny występ Chalobah, wyczuwa się, że warto przy nim trwać. 6
Cole Skuse – długoletni pomocnik zasługuje na uznanie za swoje wieloletnie zaangażowanie w Ipswich i bez wątpienia jest uczciwym profesjonalistą. Czuje się jednak z zewnątrz, tak jakby 32-latek był wybarwiony od co najmniej roku; wydaje się, że nie ma już cech przejściowych ani fizycznych atrybutów, narzucić się na grę na tym poziomie z jakimkolwiek dostrzegalnym autorytetem. To, że zaczynał każdy mecz w tym sezonie, trzeba zobaczyć, przynajmniej częściowo, jako dowód ograniczeń budżetowych Ipswich pod rządami Marcusa Evansa. 3

Gwion Edwards – przeszedł mnóstwo pracy w defensywie, w tym kilka wślizgów, ale jednym strzałem przez całą grę, mógł mieć nadzieję, że wyrazi siebie w bardziej pozytywnym sensie. Po przerwie ledwie widoczne w przeciwnej połowie. 5
Jon Nolan – strzelił znakomicie podjęty otwieracz i wydawał się na chwilę mieć z tego pewność, ale niestety poproszono go o wykonanie wielu prac obronnych, które mu nie pasowały. Nolan jest najbardziej kreatywny, gdy dostaje piłkę do nogi na przeciwnej połowie i biorąc pod uwagę, jak rzadko zdarzało się to w B9, można powiedzieć, że produktywność rozgrywającego była naprawdę imponująca. 7
Grant Ward – w pierwszej połowie rzutu rożnego znalazł Penningtona na drugiego gola, ale to było prawie tak dobre, jak dla człowieka z Rotherham, kto tylko wysiłek na bramkę poszedł na marne. Utknął w swojej trzeciej defensywie przez większą część drugiego okresu. 4

Kayden Jackson – napastnik pokazał w Accrington w zeszłym sezonie, że może być realnym zagrożeniem wbiegając z tyłu i to było dowodem na to, że otwieracz, co widziało go na koszulce Nolana. Ilekroć istniała możliwość przebicia piłki dla Jacksona, zawsze miał wolę przyspieszenia. Problem polegał na tym, że większość konkursu spędził w izolacji, więc większość „podań” do niego była grana z głębin i rzucała go przeciwko czterem obrońcom. Biorąc pod uwagę okoliczności, dobrze zrobił, zdobywając asystę i prawie wywalczył zwycięzcę dla Searsa. 6

Freddie Sears (81) – rezerwowy dodał świeżej energii i mógłby zdobyć wszystkie trzy punkty dla swojej drużyny, gdyby doszedł do cofnięcia Jacksona przed Lee Campem. 6
Janoi Donacien (89) – fani będą mieć nadzieję, że były zawodnik Accrington będzie mógł częściej występować na prawej obronie – zwłaszcza, że ​​Pennington jest teraz zawieszony. 5