Postawa obronna w koszykówce

Ten defensywny trening koszykówki przysłał mi niedawno jeden z moich czytelników. Odnosi się do postawy defensywnej w koszykówce i zawiera kilka świetnych wskazówek dotyczących ćwiczeń defensywnych w koszykówce, których możesz od razu zacząć używać ze swoim zespołem.

Od Sandera…
Opracowałem to proste ćwiczenia do koszykówki kilka lat temu, szkolenie młodzieży w wieku około 10-12 lat. Możesz nazwać to Sumoboxing (lub coś w tym stylu)!

Masz 6 graczy w parze w 3 zespołach po 2 graczy. To ćwiczenie koncentruje się wokół 3 okręgów na boisku do koszykówki. 2 wokół linii rzutów wolnych, a 3 to 1 na połowie kortu. Jeden gracz to ofensywa, zaczynając poza kręgiem. Drugi to obrona, zaczynając od środka koła. Zawodnik obrony w środku koła stoi nad nieruchomą piłką, który leży w środku koła.

Gra zaczyna się, gdy trener koszykówki gwiżdże. Na gwizdek ofensywny gracz ma tylko jeden cel:próbować dostać się do piłki i dotknąć jej.

Zadaniem obrońcy jest zapobieganie temu, pracując plecami do zawodnika atakującego i wybijając zawodnika atakującego, używając swojego ciała i siły, aby uniemożliwić ofensywnemu graczowi dotarcie do piłki i dotknięcie jej przez jedną minutę.

Zawodnik ofensywny dotyka piłki może 6 razy w ciągu minuty. Po tej minucie wykroczenie staje się obroną i odwrotnie. Ten z najmniejszą liczbą dotknięć robi różnicę (gracz 1:6 dotyka do gracza 2:8 dotknięć =2 sprinty)

Moi młodzi zawodnicy bardzo polubili to ćwiczenie pomiędzy innymi ćwiczeniami, ze względu na aspekt fizyczny (używanie ciała do obrony piłki). Tworzysz także rodzaj świadomości fizycznego aspektu boksowania ofensywnego gracza.

Dzieci naprawdę ciężko pracują, aby chronić swoją piłkę, kładąc podwaliny pod boks i ciężko pracując nad ofensywnym odbiciem. I zawsze fajnie jest patrzeć, jak te dzieciaki naprawdę się w to angażują i tworzą mentalność zwycięzcy.

Możesz także wypracować inny sposób określania liczby sprintów, dając punkty obrony, gdy wyrzucą gracza z kręgu.