Steve Nash 20-minutowy trening strzelecki – zawiera wideo

Źródło zdjęcia:gnotalex za pośrednictwem Compfight cc

Przegląd treningu:

Nie będzie wykresu towarzyszącego temu treningowi. Powodem jest to, że za 20 minut nie będziesz miał czasu na tworzenie wykresów. Nacisk kładziony jest na intensywny, non-stop 20-minutowy trening strzelecki. Ten trening jest fantastyczny dla wszystkich strażników, którzy nie mają czasu.

Chcesz poćwiczyć w czasie lunchu w szkole? Chcesz poćwiczyć podczas przerwy na lunch w pracy? To idealny trening na te okazje. W ciągu zaledwie 20 minut wykonasz strzały w grze z prędkością gry, wszystko przy jednoczesnej poprawie kondycji (A wszyscy wiemy, jak ważne jest strzelanie w stanie zmęczenia!).

Czas trwania:

20 minut.

Jak wykonać ten trening:

Istnieją dwie kwestie, które możesz rozwiązać przed rozpoczęciem tego treningu…

1. Jak śledzić czas? – Jeśli możesz korzystać z tablicy wyników na swoim korcie, to fantastycznie, ale nie wszyscy gracze mogą. Zamiast tego użyłem minutnika na moim iPadzie i ustawiłem go, aby gracze mogli go zobaczyć.
2. Jak zapamiętać, które ćwiczenia i kiedy zmienić? – Gorąco polecam znaleźć przyjaciela/rodzica/trenera/kolegę z drużyny, który może ci pomóc. Mogą zawołać, kiedy zmienić ćwiczenia i co zrobić z boku. To pomaga! Ale jeśli nie możesz, nie jest to trudne do zapamiętania, ponieważ większość płynie w sobie. Zapamiętałem to!

Steve Nash 20-minutowy trening strzelecki:

***Film musiał zostać usunięty z powodu naruszenia praw autorskich. Wyszukaj „Steve Nash” na YouTube i ustaw filtr na +20 minut, a zwykle znajdziesz film***

20:00 – 19:00:Strzelanie do formy – Wszędzie w kluczu. Skup się na dobrej formie. Zobaczmy, jak piłka wpadnie na ring wcześnie!

19:00 – 18:00:Strzały ze średniej półki od linii bazowej – Stopniowo wychodź i zmieniaj strony przy każdym strzale.

18:00 – 17:30:Strzały ze średniej półki – Wsuń się trochę w górę kortu i kontynuuj strzały ze średniej odległości, ale teraz użyj tablicy.

17:30 – 17:00:Strzały z łokcia – Podejdź do łokcia i strzelaj z wyskoku. Upewnij się, że nadal zmieniasz strony!

17:00 – 15:30 – Biegacze na torze – Start od uczelnianej linii trzypunktowej, weź kilka dryblingów i strzel do pływaka.

15:30 – 14:00:Strzał z wahaniem przy podciąganiu – Zacznij od uczelni, linia trzypunktowa, jedno wahanie dryblingu przechodzi w rzut z wyskoku.

14:00 – 13:00:Fadeaway z bloku przy prawym ramieniu – Oznacza to, że na każdym bloku twoja stopa obrotowa zawsze będzie twoja.

13:00 – 12:00:Fadeaway's z bloku przy lewym ramieniu – Oznacza to, że na każdym bloku twoja stopa obrotowa zawsze będzie twoją lewą nogą.

12:00 – 11:00:Skoki z każdego bloku – przebywanie na bloku, wykonaj skoki w obie strony.

11:00 – 9:00:rzut z wyskoku z podciągania z jednego kozłu – Od góry klawisza wykonaj jeden drybling w obie strony, aby wyskoczyć z wyskoku. Upewnij się, że idziesz zarówno w lewo, jak iw prawo!

9:00 – 7:30:1-dryblowy rzut z wyskokiem – Od góry klucza wykonaj jeden drybling w obie strony, wykonaj ruch obrotowy, a następnie wykonaj rzut z wyskoku. Upewnij się, że idziesz zarówno w lewo, jak iw prawo!

7:30 – 5:00:Kolegium trzy wskazówki – Strzelaj z trzypunktowej linii uczelni. Brak określonego obszaru. Strzelaj z miejsca, w którym piłka jest najbliżej.

5:00 – 3:30:1-dryblowy krok do tyłu – od uczelni trzypunktowa linia, weź jeden drybling i wykonaj rzut z wyskokiem.

3:30 1:30 Symulowane rzuty typu pick-and-roll z wyskoku – od uczelni trzypunktowa linia, udawaj, że jesteś strażnikiem w sytuacji pick and roll. Użyj kilofa i wyskocz na strzał z wyskoku.

1:30 – 0:00:trzy punkty NBA – Strzelaj z linii trzech punktów NBA. Jeśli jesteś jeszcze młody i musisz zmienić formę, aby strzelić trójki z linii NBA, zostań na linii college'u.

Z biegiem czasu: Strzelaj do trójek! Jeśli nadal masz trochę gazu w zbiorniku. Strzelaj do tych trzech, gdy jesteś zmęczony.

Podwójna dogrywka:rzuty wolne! – Ok, przyznaję, że dodałem ten… ale teraz, kiedy jesteś zmęczony, to idealna okazja do oddania 20 rzutów wolnych.

Pobierz jako PDF

Jak zawsze chcę zapewnić Ci coś, czym możesz podzielić się ze swoimi zawodnikami i zabrać na boisko! W przeciwieństwie do zwykłych nie jest to wykres, ale nadal wymieniłem sekwencję ćwiczeń, aby podczas ćwiczeń na siłowni ktoś mógł przeczytać, co musisz zrobić dalej i o której godzinie.

Kliknij tutaj, aby pobrać 20-minutowy trening strzelecki Steve Nash jako plik PDF  – (Kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij Zapisz link jako…)

Co myślisz o tym treningu strzeleckim? Chcesz zobaczyć więcej treningów koszykówki w przyszłych wpisach? Chcemy usłyszeć Twoje przemyślenia w komentarzach!