Konstruowanie sesji treningowej z moich dni z Jose Mourinho

Ta sesja została zaprezentowana w Klinice Trenerów Piłkarskich Mistrzów 2017 przez Dave'a Hancocka. Dowiedz się więcej o klinice trenerów Soccer Champions.

Dave Hancock jest dyrektorem ds. wydajności, Trener Siłowy i Fizjoterapeuta, który pracował z najlepszymi sportowcami i trenerami z całego świata sportu, zarówno w Europie jak i USA. W 2006 roku, Dave dołączył do Chelsea FC, aby zostać ich głównym fizjoterapeutą, widząc nowy ośrodek szkoleniowy o wartości 60 milionów dolarów i odpowiedzialny za wszystkie aspekty leczenia, programy rehabilitacji i profilaktyki kontuzji dla pierwszego składu drużyny. Zdobył tytuł Premiership z Chelsea w 2007 roku, wraz z FA Cup i Carling Cup i udał się do finału Ligi Mistrzów w 2008 roku.

Ogólne rozgrzewka (10 minut)

Użyj biegu gwiazd bez piłki, aby umożliwić graczom zrozumienie wzoru.

Rozgrzej się z piłką (20 minut)

USTAWIENIA GWIAZDKI:

• Kwadraty o wymiarach 15 metrów na 15 metrów x 4 — Pełnowymiarowe boisko podzielone na 4 równe kwadraty
  • 3 minuty w każdym pudełku.
  • 2 minuty aktywnej regeneracji.
  • Gracze przenoszą się na każdą stację Circuit zbudowaną na 4 częściach boiska.

RAMKA 1: 1 zawodnik kozłuje piłkę do środka w tempie, musi wymienić piłkę na inną bez wybijania innych piłek poza obszar piramidy. Następnie drybluje w kierunku gwiazd, grając 1:2 z kolegą z drużyny na każdym słupie. Bieg jest zakończony, gdy wykona wszystkie cztery zakręty i kończy się z powrotem tam, gdzie zaczął. Za każdym razem, gdy wchodzi na środek, piłka musi zostać odwrócona.

Cele:

• To jest kontrola nad piłką, dotykać i biegać z piłką
  • Bardzo wybuchowa rozgrzewka przez maksymalnie 30 sekund biegu.

RAMKA 2: Gracz gwiazd z piłką, wbiega do środka, przecina się w bok w kierunku słupa i gra jeden:dwa z kolegą z drużyny na słupie, sprowadza piłkę z powrotem do trójkąta i wykonuje Cruyffa, znowu wychodzi gra jeden:dwa i tak dalej. Za każdym razem, gdy wchodzi do środkowej piramidy, musi zostać wykonany Cruyff. Zakończył wykonując jeden:dwa na wszystkich 4 biegunach i zakończył z powrotem tam, gdzie zaczął.

Cele:

• Kontrola piłki
  • Obracanie się z piłką
  • Dokładne podania
  • Wykonywanie Cruyff

RAMKA 3: Zawodnik rozpoczynający z piłką przesuwa się na środek, a następnie podcina się do jednego ze swoich kolegów z drużyny na słupie. Gra z kolegą z drużyny na słupie, podąża za karnetem, biega wokół słupa, a następnie w drodze powrotnej zbiera piłkę od swojego kolegi z drużyny. Następnie uderza po raz pierwszy na dowolną bramkę. Następnie zbiera piłkę od innego członka drużyny na drążku i powtarza ćwiczenie na jednym z pozostałych drągów. Robi wszystkie 4 bieguny i kończy tam, gdzie zaczął. Gracze będą się obracać.

Cele:

• Dokładne podania i jednorazowe wystrzelenie poruszającej się piłki
  • Kontrola na małym obszarze
  • Prędkość i kontrola z piłką

RAMKA 4: Gracz zaczyna z piłką i tnie wokół dwóch z trzech manekinów. Następnie wybiega na swój bieg Star i gra jeden:dwa ze swoim kolegą z drużyny na słupie. Przeciąga piłkę z powrotem na środek i ponownie wykonuje ćwiczenie. Gracz pracuje na wszystkich czterech biegunach i kończy tam, gdzie zaczął.

Cele:

• Odwróć się i tnij w tempie z piłką.
  • Dokładne dotknięcie przy pierwszym:dwóm podaniu z naciskiem na szybkie obracanie się po otrzymaniu piłki.
  • Szybkość z piłką. Kontroluj piłkę.

Wiertła przejścia:

x4 małe cele

Uformuj kwadrat o długości 40-50 jardów wokół środkowego koła. Ten kwadrat jest podzielony na dwie strony, po obu stronach środkowego koła. Przejście 3 na 2. 3 graczy atakuje 2 obrońców. Mają możliwość strzelenia obu bramek. Gdy zdobędą bramkę lub piłka wypadnie, muszą szybko wycofać się do środkowego koła, zanim będą mogli obronić dwóch wychodzących obrońców, którzy teraz stają się atakującymi. Nowi napastnicy muszą podawać piłkę swoim trzem kolegom z drużyny po drugiej stronie środkowego koła, a tym samym stają się 3 na 2 po drugiej stronie. Ćwiczenie jest kontynuowane, a nacisk kładziony jest na szybką zmianę i kształt ataku do obrony. Celem tutaj jest, aby każdy gracz znalazł się za piłką, szybko reagować na zmianę ataku na obronę. Ćwiczenie trwa 6-8 minut z 2 minutami aktywnego odpoczynku.

Uformuj pudełko o wymiarach 20x20 jardów wokół centralnego okręgu.

Posiadanie piłki 3 na 3 z naciskiem na szybką przerwę. To ćwiczenie pokazuje, jak szybko obrońca trójki może przejść do atakującego pomocnika. Celem drużyny broniącej się jest zdobycie piłki od 3 pomocników, których celem jest utrzymanie posiadania. Gdy drużyna broniąca zdobędzie piłkę, musi ją rozegrać do samotnego środkowego napastnika. Jeden obrońca, który podaje piłkę do środkowego napastnika, musi zostać, a pozostali dwaj obrońcy muszą biec sprintem, aby wesprzeć środkowego napastnika. Dwóch zawodników z drużyny, którzy teraz trzymali piłkę, musi cofnąć się do obrony bramki i bramkarza, tworzenie sytuacji 2 vs 2 na bramkę. Pełnowymiarowy rzut połówkowy jest używany do ataku przejściowego na bramkę. Ćwiczenie trwa 4 minuty z 2 minutami aktywnego odpoczynku x 4.

Przejście (od ataku do obrony) na boisku na dużą skalę

Format jest następnie wprowadzany na większym pełnym tonie, pełnowymiarowe bramki na polu 18 jardów do pola 18 jardów z 9 na 9 graczy. Formacja 4-3-1 dla każdej drużyny. Dwóch bramkarzy.

Gra będzie teraz kładła nacisk na przejście z szybkiego powrotu i obrony przed utratą piłki przez drużynę atakującą. Kształt/Pozycja, Reakcja ofensywy na obronę to kluczowe elementy tej sesji. gry trwają 10 minut z 2-minutową aktywną regeneracją x 2/3.