Brighton 1-2 Oceny graczy w Newcastle:wpływ Pereza

Późny powrót Newcastle do Brighton przyniósł im zwycięstwo w decydującym meczu na szczycie mistrzostw – ale jak wypadli gracze obu drużyn?

Brighton i Hove Albion

David Stockdale – kilka rzutów obronnych w pierwszej połowie, choć niektórzy byli wprost na niego. Wyglądał na podatnego na błędy z przerwy, a jego niezdecydowanie doprowadziło do wyrównania. 4

Bruno – potężny cios na początku wymusił obronę Darlowa. Nie testowany defensywnie, dopóki Atsu nie przesunął się w lewo, kiedy został pokonany za tempo dla zwycięzcy. 4
Lewis Dunk – wykonał wiele przechwytów i dobrze podał piłkę z tyłu. 7
Shane Duffy – położył swoje ciało na linie i wykonał kilka ważnych bloków, ale zmęczony na późniejszych etapach i był częściowo odpowiedzialny za zwycięską bramkę. 5
Sebastien Pocognoli – na początku wyglądał stabilnie, a jego kontuzja pachwiny w 18 minucie nie pomogła Brightonowi. 8

Anthony Knockaert – nie tak zaangażowany jak zwykle w mądrym ataku, ale wykonał sprawiedliwy udział w pracy obronnej. Jego lepsze momenty przyszły ze sprytnym rzutem wolnym dla Baldocka i strzałem obronionym przez Darlowa po obu stronach przerwy. 4
Dale Stephens – przyzwoity w pierwszych 20 minutach, ale stracił wpływ i oddał piłkę w niebezpiecznych miejscach. Pierwsza porażka Brightona z nim od lutego. 3
Steve Sidwell – doskonały w pierwszej połowie. Pokazał waleczną przewagę i zagrał proste podania do przodu. 7
Jamie Murphy – swoim tempem stanowił zagrożenie w pierwszej połowie, ale zaoferował niewiele po przerwie. 5

Glenn Murray – pewnie przyjął swoją karę, ale poza jednym lub dwoma prostymi dotknięciami, aby wprowadzić innych do gry, nie oferował groźby. 4
Sam Baldock – zawsze starał się być w tyle. Jak na swoje tempo, powinien był zostać utrzymany zamiast Murraya. 6

Fikayo Tomori (18) – pokonany za tempo przez Atsu zbyt wiele razy przed przerwą. Poprawiony akcent w drugiej połowie. 4
Beram Kayal (na 82) – w teorii, jego przybycie pomogłoby zatkać pomoc, ale w praktyce wyjście z Baldocka oznaczało, że Brighton nie ma żadnych rynków zbytu na górze. 4
Solly marca (na 88)

Newcastle United

Karl Darlow – w pierwszych 20 minutach wykonał kilka niezłych obrońców, plus przed i po przerwie, aby utrzymać deficyt na niskim poziomie. Niewiele mógł zrobić z karą. 9

DeAndre Yedlin – w pierwszej połowie grał na prawym dolnym rogu z Atsu, przejście dla tego ostatniego na krótko przed przerwą. Mniej zaangażowany w drugą połowę i wyglądał na podatnego na błędy dotykowe. 5
Ciaran Clark – poddał się karze, w której Brighton objął prowadzenie, ale skoncentrował się na tym. 6
Lascelles – dobrze spisał się w pierwszej połowie, wykazali się zdolnościami przywódczymi w końcowych etapach i ciężko walczyli przez cały czas. 8
Paul Dummett – solidny w defensywie i wybił się z linii. Jednak zbyt wiele przejść na boki. 5

Christian Atsu – sprawiał problemy Tomori w pierwszej połowie i był żywy przez cały czas, mając rękę w obu bramkach. 7
Jonjo Shelvey – niezbyt wpływowy. Przypięty głęboko do połowy Newcastle na długie czary. 4
Jack Colback – trudno zobaczyć, co oferuje. Drużyna zaatakowała z większym zapałem bez niego. 3
Matt Ritchie – mocno zaangażowany, pomimo grania w nienaturalnej roli lewicy. Dostawa mogła być lepsza. 6
Mohamed Diame – nie miał otwartych przestrzeni, na których zwykle się rozwija, aby wykonać swoje potężne biegi w pierwszej połowie. Wbrew obiegowej opinii, jego celem był znakomicie wyliczony ruch. 5

Yoann Gouffran – brakowało mu umiejętności wymaganych do utrzymania piłki, a kiedy stanął sam na sam ze Stockdale'em, nie wykazywał instynktu napastnika. Zła pozycja. 4

Daryl Murphy (z 74) – zapewnił fizyczną obecność i zajął środkowych obrońców Brighton lepiej niż Gouffran. 8
Ayoze Perez (na 82) – zdobył zwycięską bramkę i bezlitośnie biegł w obronie Brighton. Rafa miał rację, że był odważny i kontynuował z tą zmianą nawet po wyrównaniu. 9