Manchester City 4-1 Burnley Pięć rzeczy:klucz do szybkiego ognia Aguero

Sergio Aguero – aol.co.uk

Każdy, kto twierdzi, że magiczny Puchar Anglii zginął, powinien obejrzeć zwycięstwo Manchesteru City 4:1 w trzeciej rundzie nad Burnley. Obie połowy meczu były przepięknie porywające, ale z całkowicie przeciwnych powodów. Pierwsze uderzenie Ashleya Barnesa groziło wręczeniem Klaretom epickiego skalpu, zanim Sergio Aguero w drugiej połowie ustąpił miejsca doskonałości City. Oto pięć rzeczy z gry.

Pierwsza połowa Burnleya

City było trzymane w imadle na wczesnych etapach, gdy Jeff Hendrick naciskał na środkowych obrońców Johna Stonesa i Nicolasa Otamendi, by wesprzeć Sama Vokesa, podczas gdy pomocnicza Ashley Barnes walczyła o luźne piłki, które trafiły gdziekolwiek w pobliżu Danilo. Użycie piłki przez Burnley było trochę niespójne, chociaż sprawiały problemy, gdy energiczny róg Johanna Berga Gudmundssona był kierowany z powrotem przez Ben Mee, ale Barnes nie mógł nawiązać kontaktu. To była słabsza pierwsza połowa City i chociaż wciąż forsowali bloki w ostatniej chwili przez środkowych obrońców Kevina Longa i Mee, zrobili niewiele, aby przetestować Nicka Pope'a. Najniebezpieczniejszy moment gospodarzy nadszedł po kwadransie, kiedy Aguero wygrał rzut wolny, a Oleksandr Zinchenko wystrzelił po tym, jak Ilkay Gundogan uderzył w ścianę.

Wielki moment Barnesa

John Stones właśnie wracał na stronę Obywateli po kontuzji, a jego błąd został rzucony przez Barnesa, który strzelił piłkę poza Claudio Bravo. Były bramkarz Barcelony nie popełnił błędu, trudno oprzeć się wrażeniu, że pierwszorzędny stoper Ederson mógł uratować drużynę w takiej sytuacji. Niemniej jednak, był to zasłużony trop dla Klaretów, których fani byli w krainie snów.

Szybka podwójna salwa Sergio

Ruch Raheema Sterlinga i Leroy Sane był odrobinę statyczny w pierwszej połowie, ale po przerwie zauważyliśmy poprawę w tym zakresie. Zinchenko przesunął się na środkową pozycję pomocnika, aby zwabić Gudmundssona do środka, tworząc w ten sposób przestrzeń dla Sane, aby otrzymywać wspaniałe karnety rakingowe od Danilo i izolować Matthew Lowtona jeden na jednego. Produkt końcowy Niemca początkowo go zawiódł, ale znaki ostrzegawcze były tam, a Sergio Aguero załatwił sprawę z szybkostrzelną klamrą. Po pierwsze, chwycił sprytnego rzutu wolnego Gundogana, aby wstrzelić się w najbliższy słupek przez 56 minut, przed okrążeniem Pope'a, aby chwilę później zająć miejsce w domu i nie pozostawiać widzom żadnych wątpliwości co do przebiegu gry.

Super zdrowy

Pewność siebie płynęła teraz w żyłach Manchesteru City i po doskonałej grze kombinacji Sterlinga i Danilo, ten ostatni przekroczył Pope'a, ale Sane strzelił niecelnie z otwartą bramką. Nie odmawiano mu jednak bramki na długo i po wspaniałym podaniu majestatycznego Silvy, okrążył bramkarza, aby wejść do domu. Zaraz po tym, szeryman ponownie wyciągnął Pope'a w kontrataku, zanim pokazał opanowanie, by podbić Bernardo Silvę, który wbił piłkę do pustej siatki.

Bez wstydu dla Klaretów

Sean Dyche na krótko wyszedł na boisko w pełnym wymiarze godzin, aby oklaskiwać 7, 500 gości wyjazdowych, którzy przez cały czas dawali jemu i zespołowi wielkie wsparcie, podczas gdy z humorem twierdzi, że zastępca Kevina De Bruyne'a jest obniżoną oceną Deana Marneya. Dyche miał dobrą taktykę w pierwszej połowie, ale był tylko tak długi, że jego strona mogła powstrzymać przeciwnika, który tak dobrze porusza piłką. Manchester City nie był na swoim naturalnym poziomie w pierwszej połowie – ale potem znowu taka jest jakość w tym zespole, mogą osiągnąć ten poziom przez 45 minut, zamiast 90, i nadal wygrywaj z komfortem.