West Bromwich Albion 1-1 Brentford Six Things:gwiazda rezerwowych dla pszczół Franka

Późne rozczarowanie dla West Brom – bbc.co.uk

Wyrównanie Lewisa MacLeoda w czasie kontuzji uratowało punkt dla Brentford w West Bromwich Albion, po tym, jak Harvey Barnes otworzył wynik pod koniec meczu w zremisowanym 1:1 na The Hawthorns. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Niespójne tłoczenie Brentforda

Brentford ustawił się w pierwszej połowie z asymetrycznym systemem 4-2-2-2; z graczami wciąż niezaznajomionymi ze swoimi rolami, widzieliśmy dowody na to, że czasami były eksponowane na dużych obszarach. Ollie Watkins pokazał tempo i chęć naciśnięcia prawego kanału, ale to oznaczało lukę między nim a prawym obrońcą Henrikiem Dalsgaardem, który był czasami rozdarty przez Harveya Barnesa. Pszczoły miały odwrotny problem po lewej z Alan Judge, którego brak tempa i niezdolność do naciskania oznaczały, że Matt Phillips miał wiele radości na prawej stronie. Było zaklęcie, od 10. minuty do 20. minuty, kiedy Brentford poprawił prasę i w ten sposób tacy jak Josh McEachran i Romaine Sawyers byli w stanie podnieść drugą piłkę i dyktować grę, jak planował Thomas Frank. Jednak przez resztę połowy albo widzieliśmy atakujących graczy, takich jak napastnik Neal Maupay, nie naciskający prawidłowo, albo kiedy to zrobili, obrona nie poszła dalej, zostawiając luki, które West Brom może wykorzystać poprzez wnikliwą grę.

Szanse West Broma

Kiedy Jake Livermore wykonuje brudną robotę w pomocy, a James Morrison łączy grę z jakimś sprytnym, podania za jednym dotknięciem, West Brom zaatakował z dużą intensywnością w pierwszej połowie. Przy wielu okazjach zbliżali się do kilku centymetrów od zdobycia bramki, większość z krzyży z Phillips, Barnes i czasami żądny przygód Kieran Gibbs, ale w wielu przypadkach Jay Rodriguez i Hal Robson-Kanu nie mogli nawiązać właściwego kontaktu. Phillips, prawdopodobnie wyróżniający się wykonawca pierwszej połowy, wymusił dwa rzuty obronne Daniela Bentleya, przed uderzeniem w poprzeczkę w czasie przestoju gromkim uderzeniem z dużej odległości, które uwydatniło terytorialną dominację Albionu.

Pszczoły stabilizują się

Strona Thomasa Franka musiała utrzymać piłkę przez dłuższy czas, aby skutecznie wykonać swój system, ale przynajmniej w drugiej połowie wyglądały na wygodniejsze bez posiadania. W rzeczywistości, po kontuzji Rico Henry'ego na lewej obronie zastąpił wysportowany Moses Odubajo, w 67. minucie dośrodkowanie tego ostatniego pozwoliło Emiliano Marcondesowi trafić na bramkę, zmuszając mądrego, odruch obronny przed Samem Johnstonem; prawdopodobnie najlepszy przystanek meczu w tym momencie.

Późny dramat

West Brom w drugiej połowie wyglądał poniżej normy, więc ironią losu było to, że to była połowa, w której zdobyli cel. McEachran nie trafił w jego przechwycenie po dośrodkowaniu Phillipsa, a kiedy Chris Mepham nie mógł w pełni usunąć ataku Barnesa, ten ostatni mógł strzelać w górę, lewy narożnik, wśród twierdzeń o nacisku Dwighta Gayle'a na Ezriego Konsę. Pszczoły jednak znakomicie zareagowały na niepowodzenie; Powiedział, że Benrahma wstrzyknął tempo i rzemiosło, podczas gdy inny zastępca, Lewis MacLeod naciskał energią i wigorem. Szkot skierował się do domu wyrównującego w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Marcondesa, wręczenie zachodnim Londyńczykom cennego punktu.

Frank potrzebuje czasu

Thomas Frank ma innowacyjne pomysły zgodne z ewolucją współczesnej gry, ale:ponieważ są jeszcze bardziej lewe niż te Deana Smitha, potrzebuje czasu, aby przekazać swoje pomysły i odpowiednio zmienić strukturę swojego składu. Duńczyk zdobył pewną lojalność:nie tylko był szanowanym trenerem w Griffin Park, jego drużyna nie została ograna. Cztery z ośmiu pierwszych meczów od czasu zmiany menedżera rozegrały się z czołową szóstką przeciwników i żadna z dotychczasowych sześciu porażek nie zakończyła się więcej niż jednym golem. Plus, dynamiczni wykonawcy jak Mokotjo, Benrahma i Watkins są kluczowi, jeśli chodzi o podżeganie prasy, która jest tak kluczowa dla tego systemu – trio rozpoczęło zaledwie osiem meczów łącznie z możliwych 24 z powodu kontuzji. Idealny początek? Nie – ale są powody, by sądzić, że cierpliwość będzie cnotą.

Wymagane poprawki w środku pola Albionu

Byłoby błędem być zbyt krytycznym wobec West Brom po tym meczu; gdyby byli tak kliniczni w polu karnym opozycji, jak byli przeciwko QPR, Czytanie i Leeds w tym sezonie, mogli zdobyć cztery bramki w przerwie, a dyskusja po meczu byłaby o tym bezwzględnym, strona z wolnymi punktami nastawiona na walkę o awans. Chociaż Albion ma możliwość tworzenia wielu szans w krótkim odstępie czasu, niepokojące jest to, że brak mobilności i wytrzymałości w środku pola powoduje, że trudno im utrzymać kontrolę nad dłuższymi okresami w grach. Aby wygrać promocję, Drużyna Darrena Moore'a albo musi odświeżyć centralne obszary w styczniu, lub upewnij się, że są one konsekwentnie kliniczne z szansami, które spadają po ich myśli:najlepiej jedno i drugie.

[West Bromwich Albion 1-1 Brentford Six Things:gwiazda rezerwowych dla pszczół Franka: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/piłka-nożna/1018038556.html ]