Czytanie 1-2 Derby County Six Things:Lawrence kradnie show

Tom Lawrence strzelił zwycięzcę po kontuzji podczas otwarcia sezonu 2018-19 Championship dla Derby County, którzy byli zwycięzcami 2-1 w Reading. Oto sześć rzeczy z gry.

Niepewny początek Derby

Pierwsze 15 minut pokazało wyzwania, przed którymi stoi Frank Lampard. Chce zbudować bardziej ekspansywną stronę Derby, ale niektórzy gracze po tej stronie, szczególnie na środkowym obronie i defensywnym pomocniku, niekoniecznie są odpowiednie do tego przejścia. Richard Keogh nie wyglądał dobrze, mając piłkę przez długie okresy, i na początku zagrał kilka nieostrożnych podań, który trafił do ręki Readinga. Modou Barrow, znany ze swojego tempa i mocy, rozkwitała w przestrzeni z tyłu i powodowała problemy dla niedogotowanego Andre Wisdoma.

Dwie strony do Bodvarsson

Czytanie zduszone Derby w tej pierwszej połowie, dzięki doskonałej pracy kryjącej Davida Meylera i Liama ​​Kelly'ego, ale brakowało im bezwzględności w ostatniej trzeciej części. Częściowo było to spowodowane dobrą bramką Scotta Carsona, który odmówił napastnikowi Jonowi Dadi Bodvarssonowi jeden na jednego w 12 minutach, ale silne pierwsze uderzenie Islandczyka miało tendencję do zakłócania płynności ataków Readinga. Jednak po 52 minutach widzieliśmy, w czym Bodvarsson jest dobry – po wspaniałym dośrodkowaniu Barrow skierował się do domu otwierającego.

Klacz za Mannone

Vito Mannone miał spokojną pierwszą godzinę, co mogło wpłynąć na jego koncentrację. Wierzchowiec murarski, który przeżył spokojne popołudnie w stosunku do jego oczekiwań, zastosował swój gaffer „nie strzelaj, nie zdobywaj punktów” motto. Wypożyczony z Chelsea pokazał odwagę, by przerzucić piłkę na słabszą lewą stopę i strzelać z dystansu; miał szczęście, gdy Mannone pozwolił piłce prześlizgnąć się przez jego palce, aby wyrównać poziom gości. Ten moment był jednym z czynników, które przyczyniły się do zmiany tempa Derby w ciągu ostatnich pół godziny, ale drugim były substytucje Lamparda…

Znaczenie subs

Joe Ledley był czasami atakowany przez bardziej mobilnych graczy, ale Bradley Johnson, kto go zastąpił, oferował cechy fizyczne, aby chwycić pomocnika, gdy przeciwnicy opadali coraz głębiej. Mason Bennett również wywarł wpływ swoją surową energią; napastnik odegrał kluczową rolę w zwycięzcy doliczonym czasie. Uczepił się rzutu Andre Wisdoma i trafił w krzyż z prawego kanału dla Lawrence'a, który skierował głowę z około 18 jardów w najdalszy róg, iskrzące delirium na trybunach i ziemiance.

Royals płacą cenę za porzucenie standardów

Ten późny gol stanowił cios w ciało dla czytania, ale tak naprawdę ich wydajność spadła w drugiej połowie. Podobnie jak weterani Paul McShane i David Meyler trzymali się razem w pierwszej połowie, ich poziom energii został zmniejszony, a tym samym punkt, w którym pomoc była zaangażowana w piłkę, stał się głębszy wraz z postępem drugiej połowy. Chociaż czytanie może mieć kilka pozytywów, zwłaszcza sposób, w jaki rozpoczęli grę i pierwszą godzinę Modou Barrow, mogą winić tylko siebie.

Rozkosz dla Derby

To było dalekie od pełnego przedstawienia Baranów, którzy są teraz 3/1 w promocji u niektórych bukmacherów – otrzymaj darmowe zakłady bez depozytu tutaj. Jeśli mają sprostać swoim wymaganiom jako dwójka najlepszych rywali, muszą rozpocząć mecze z dużo większym przekonaniem – zaczynając od przyszłotygodniowego starcia z rywalami Leeds. Jednakże, Spóźniony gol Lawrence'a uwalnia element presji i pozwala ich nowicjuszowi uwolnić te zmiany z mikroskopu.