Sunderland 1-1 Derby Oceny piłkarzy:środkowy obrońca imponuje

Poziomy Lewisa Grabbana z miejsca – bbc.co.uk

Sunderland i Derby rozpoczęli sezon 17/18 Championship od remisu 1:1 – ale jak poszło każdemu graczowi? Oto nasze oceny…

Sunderland

Jason Steele – jego pewność siebie wyglądała na nadszarpniętą przez przedsezonowe mauling Celticu, ale odzyskany po śmierci, aby odmówić Nugentowi z bliskiej odległości. 5

Billy Jones – celował w defensywnej trzeciej pozycji, ale wątpliwa dystrybucja – i strasznie pocięty strzał, który zamienił się w podanie – sugeruje, że na tym kończą się jego umiejętności. 4
Lamine Kone – miał kilka niepewnych momentów na początku i prawdopodobnie był winny golu Derby. Stale wzrastała pewność siebie. 6
Tyias Browning – dokonał kilku kluczowych interwencji w ostatniej chwili i przy okazji 1-0 uwolnił Steele'a z więzienia. Na podstawie tego dowodu poprawił się od czasu swojego pobytu w Preston. 9
Brendan Galloway – słaba pozycja defensywna była od czasu do czasu eksponowana przez Russella, jak widać na cel. Wykonał jednak dobre biegi i mógł być częściej używany w ofensywnym sensie. 5

George Honeyman – jego tempo i energia sprawiły, że był atutem zarówno w fazie defensywnej, jak i atakującej, ta ostatnia obejmuje wczesną ucieczkę. Lekko zmęczony na późniejszych etapach. 7
Lee Cattermole – kilka razy ukradł piłkę w dobrych miejscach, jeden, aby wygrać rzut wolny, inny zwolnić Grabbana i uderzyć w stolarkę. Walczył dobrze. 7
Didier N’Dong – Jego pierwszą myślą było zwykle chronić środkowych obrońców, co zrobił dobrze. Jednak w drugiej połowie to być może widziało odstąpienie przez Sunderland terytoriów w centralnych obszarach. 5
Aiden McGeady – Pokazał przebłyski tego, do czego jest zdolny. Jego najbardziej twórcze chwile przyszły, gdy Galloway rozciągnął sztukę, dając mu więcej miejsca. 6

Lewis Grabban – ścigał przegrane sprawy i pomagał zdobyć terytorium w pierwszej połowie, nawet wtedy, gdy pomocnik był daleko za nim. Brak tempa dogonił go po przerwie, ale zdobył wyrównanie i trafił w słupek. 6
James Vaughan – wygrał wiele podniebnych piłek w pierwszej połowie, aby inni mogli oddać strzały. Potrzebowałem pary świeżych nóg blisko niego po ponownym uruchomieniu. 5

derby

Scott Carson – prawdopodobnie mógł zrobić więcej, aby uratować karę Vaughana, ale jego świetny refleks w obronie przed Cattermole podnosi jego wynik. 7

Andre Wisdom – czasami bity przez Gallowaya, raz stracił posiadanie w niebezpiecznym obszarze. Zagrał bezpieczne podania w przeciwnej połowie, ale nigdy nie groził. 4
Richard Keogh – Wygrał większość pojedynków powietrznych i wyprodukował imponujący pokaz drugiej połowy. 9
Curtis Davies – Generalnie pokonał Grabbana do piłki i nie zostawiał miejsca z tyłu. 8
Craig Forsyth – Prawdopodobnie wciąż w Derby, w oparciu o jego formę 13/14. Nie udało mi się powstrzymać Honeymana ani przyczynić się do dalszego rozwoju. 3

Jacob Butterfield – oddał rzut karny głupawą piłką ręczną i nie mógł w ogóle wejść do gry. 3
Tom Huddlestone – zachowane posiadanie, dobre podanie do Russella na bramkę. Dokonał jednej późnej interwencji, aby wyciąć krzyż Gallowaya w pozytywnym debiucie. 7
Bradley Johnson – zdobycie cut-backu Russella było jego jedynym prawdziwym wkładem. Nie narzucał się w stopniu, w jakim jego moc sugeruje, że powinien. 4

Johnny Russell – kilka przelotnych ucieczek, jeden z nich tworzący wczesny otwieracz. Derby musiał częściej rzucać go na piłkę. 6
Chris Martin – wygrał kilka rzutów wolnych na własnej połowie, ale przed przerwą cierpiał na brak wsparcia. Bardziej skuteczny, gdy pojawił się Vydra, pomimo tego przegapić jeden na jednego. 4
Andreas Weimann – jedno lub dwa bezcelowe podania uwypukliły jego marnotrawne wykorzystanie piłki. Nic dziwnego, że pierwszy człowiek wystartował Rowett. 2

Matej Vydra (lat 66) – wyglądał żywo i postawił jedną z największych szans meczu. Na pewno zasługuje na rozpoczęcie gry Wilki. 8
David Nugent (na 78) – być może powinien był go wygrać w doliczonym czasie, tylko po to, by zostać udaremnionym z bliskiej odległości przez Steele'a. 6